Избор на столче за кола - 3

  • 41 208
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 239
Ами ако можете нещо да добиете представа от тези снимки, прикачам.


На нас ни се видя доста меко, но няма как да знам бебето как ще се чувства вътре..
И ние няма да го ползваме много с шасито. И в магазина ни казаха не повече от 2ч да стои в него.

# 706
  • Мнения: 999
Здравейте!Може ли мнение за Столче за кола 0-36 кг. MYWAY KINDERKRAFT?

# 707
  • Мнения: 242
Здравейте, какво ви е мнението за столче за кола Britax Romer Evolva 123.

# 708
  • Мнения: 16 871
Големият син е с такова, купувано преди 2г. Бих взела нещо друго.

# 709
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Здравейте, какво ви е мнението за столче за кола Britax Romer Evolva 123.

Стар модел, сложно регулиране на наклона.
Не препоръчвам.
По - добрия вариант на Britax e Advansafix

# 710
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Здравейте, рових няколко пъти из темата, но така и не попаднах на нещо, което да е без Изофикс ( разбира се не изчетох всички страници). За жалост колата ми няма такова опция , а ми се иска да сменя столчето на дъщеря ми - вече е на 3 г. Към момента сме с едно на Кенгуру, което е 0-25 кг, но ми се струва , че вече не й е ок. За седалка само й е доста рано. Моля ако някой може да сподели за някой бюджетен, но качествен вариант 9-36 Simple Smile

# 711
  • Мнения: 1 355
Някой би ли споделил с непросветените какъв изобщо е смисълът от тези седалки, които слагат на по-големите деца, защото на мен ми се струва, че смисълът от тях е нулев 😒

# 712
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Някой би ли споделил с непросветените какъв изобщо е смисълът от тези седалки, които слагат на по-големите деца, защото на мен ми се струва, че смисълът от тях е нулев 😒

Ако говорите за тези които са само седалки, без облегалки, да смисълът е за пред КАТ.
Децата са лишени от каквато и да е защита, няма такава "седалка", която да е издържала какъвто и да е тест.
Съгласно новия наредба/стандарт R129  i-Size, детските седалки трябва да имат странична защита и съответно, тези без такава ще отпадат с отпадането на стария стандарт ECE44/04.
Към момента двата стандарта се движат успоредно и стария не е отменен.
Ако обаче търсите безопасност, те не са вариант.

# 713
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Това то четох и в предишни коментари, а тези които са и с гръб, но нямат изофикс? Имаше скоро една на бритакс, която бях гледала?

# 714
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Здравейте, какво ви е мнението за столче за кола Britax Romer Evolva 123.
Ние го използваме като второ столче , на мен много ми харесва как прилягат коланите към рамената на детето и раменцата не могат да излязат лесно , което е голям плюс за сигурността. Все още го използваме с 5-точковия колан и не бих казала ,че се регулира трудно, има бутон. Също така има поставка за бутилки, което е удобство. Като минус ще изтъкна ,че дамаската не ми харесва, първо материята евтинее, второ от нея наизкачаха разни силиконови власинки.

 Все още не съм се спряла на сигурно столче 15-36 кг , което е с добра оценка и е без Izofix . Моля ако има запознати да споделят.

# 715
  • Мнения: 37
Здравейте, няколко пъти забелязвам бебета в столчета, на предната седалка до шофьорскито място в посока обратна на движението. Това законно ли е и до колко е безопасно? И моля предложете ми конкретен модел, без изофикс 9-36 кг, детето ми е почти на 3г.

Последна редакция: ср, 17 фев 2021, 15:43 от taint_

# 716
  • Мнения: 16 871
Май е разрешено,  ако е изключена въздушната възглавница.  Не съм наясно, нещо такова сякаш съм чувала.
Някой запознат да каже.

# 717
  • Мнения: 4 375
Розрешено е при спряна въздушна възглавница. На нашия стол си има и упътване как да се монтира там при нужда.

# 718
  • Мнения: 16 871
Има разлика в монтажа на предна и задна седалка?

# 719
  • Мнения: 4 375
Има, да, но той нашия стол е с извънземен монтаж. Той е с коланите на колата, с още 2 допълнителни колана, опорен крак...на нас първото слагане ни отне час Grinning

Общи условия

Активация на акаунт