Избор на столче за кола - 3

  • 40 968
  • 748
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 1 471
Рошко,на мен ми се искаше максимално дълго да го возя с коланите на стола.
Няма ли някакъв такъв стол и за по-големи деца?
А от тази група 15-36,кое би ми препоръчал?Те вече сигурно нямат и опция за сън.
Няма значение цената.

След 105 см. собствените колани на столчетата се демонтират или прибират и столчето се ползва с автомобилния колан и изофит (ако столчето и колата разполагат).

В групата 15-36 кг. също има столчета които могат да се регулират, но ъгъла не е по - голям от 10 градуса.
Като казвам регулират, имам предвид основата на столчето и то не като го изтеглите напред от изофит конекторите (това е недопустимо).

При по - голямата част от столчетата в тази група се регулира само облегалката, като тя може да бъде регулирана до наклона на облегалката на автомобилната седалка.

# 151
  • Мнения: 38
Аз пак да попитам ...между maxi Cosi Titan  ,  Cybex Pallas 2 и Cybex Pallas S кое бихте ми препоръчали?
Питам ако някой тук може да ме насочи, че предвид ситуацията с вируса не е удобно да ходя в малкото отворени магазини и да ги тествам по отделно.
Благодаря предварително Simple Smile

# 152
  • Пловдив
  • Мнения: 1 357
На 1 март бях във Вис Виталис да видя на живо Сайбекс Палас С мисля, че беше, бях си го харесала и мислех да го взимам. Сложих детето вътре и се оказа, че му е тясно. Предпазната възглавница отпред не можеше да се закрепи както трябва и разстоянието до крачетата от нея беше нищожно и неудобно. Детето тогава беше към 12-13 кг, 80-85 см. И от магазина ми казаха, че новите версии на модела от 2019 ги правили така тясни. Това мога само да кажа за тях. Иначе цената ми хареса, но трябва да се пробват с детето.

# 153
  • Варна
  • Мнения: 1 471
Аз пак да попитам ...между maxi Cosi Titan  ,  Cybex Pallas 2 и Cybex Pallas S кое бихте ми препоръчали?
Питам ако някой тук може да ме насочи, че предвид ситуацията с вируса не е удобно да ходя в малкото отворени магазини и да ги тествам по отделно.
Благодаря предварително Simple Smile

Межу maxi Cosi Titan  ,  Cybex Pallas 2 и Cybex Pallas S, бих ви препоръчал Britax Advansafix IV

# 154
  • Мнения: 38
Аз пак да попитам ...между maxi Cosi Titan  ,  Cybex Pallas 2 и Cybex Pallas S кое бихте ми препоръчали?
Питам ако някой тук може да ме насочи, че предвид ситуацията с вируса не е удобно да ходя в малкото отворени магазини и да ги тествам по отделно.
Благодаря предварително Simple Smile

Межу maxi Cosi Titan  ,  Cybex Pallas 2 и Cybex Pallas S, бих ви препоръчал Britax Advansafix IV

Много благодаря Simple Smile

# 155
  • Мнения: 117
Здравейте, може ли мнение за Britax Romer Dualfix2 R? Попадна ми такова на добра цена и се чудя. Правилно ли се ориентирам, че разликите с M i-size са, че е по стария стандарт, а не i-size, както и че няма rebound bar (не знам как е терминът на бг). Има ли други съществени разлики? Иска ми се освен да е сигурно, да е и по-широчко, че вървим едрички. Бебка е на почти 7 месеца, тежи 9 500 и е висока 74 см.
Приемам препоръки и за други столчета в група 0+/1. Благодаря

# 156
  • Мнения: 28
Здравейте, може ли мнение за Britax Romer Dualfix2 R? Попадна ми такова на добра цена и се чудя. Правилно ли се ориентирам, че разликите с M i-size са, че е по стария стандарт, а не i-size, както и че няма rebound bar (не знам как е терминът на бг). Има ли други съществени разлики? Иска ми се освен да е сигурно, да е и по-широчко, че вървим едрички. Бебка е на почти 7 месеца, тежи 9 500 и е висока 74 см.
Приемам препоръки и за други столчета в група 0+/1. Благодаря
Ние сме с Dualfix и съм супер доволна. В момента е на 2 години и 6 месеца и още му е добре като размер, не ми е тясно. 15 кг и нещо е. Това, че се върти е супер удобство и с моето шиленце за миг не съм съжалила, че съм инвестирала в такова. Тапицерията е като нова, но може би е и защото е ползвано около година и малко и е с допълнителна подложка, за да не се изпотява. Доколкото знам i-size е направено така, че да може до 105см на детето и 4год да се вози назад обърнато, докато при нашето не мисля, че това е възможно.

# 157
  • Мнения: 117
sexxxy_girl90,  благодаря 🙂 Детенце сега по посока на движението ли се вози? И до каква възраст и ръст бе възможно возенето обратно на движението?

# 158
  • Мнения: 28
Незнам къде ми изчезна предишния въпрос, а аз чакам отговор.
Някой може ли да ми каже дали на това столче на cybex му се маха облегалка та и да остава само седалка, че не можах да намеря инфо.
https://rayatoys.com/stol-za-kola-cybex-solution-x-fix-blue-moon
Кое от 2те е по-добре според Вас сравнено с Britax Kidfix?

Сега гледам и Recaro Monza, предполагам и то е добро, но събирам мнения. Не е налижащо купуването, защото детето ми е още на 2 год и половина

Последна редакция: сб, 28 мар 2020, 05:49 от AnMary

# 159
  • Мнения: 418
Здравейте,
ще започна с това, че след няколко месеца очаквам първото си бебче и честно казано нямам никаква предства от столчета. Не разбирам и какво означават тези тестове и чесно казано не правя разлика между различните столчета. Както всяка майка, така и аз искам да осигуря на бъдещото си дете най-вече безопасност и комфорт. Истината е, че не разполагаме и с кой знае какъв бюджет и столчета от 600-700 лв. и нагоре едва ли ще мога да си позволя. Обмислям, да купя количка 2 в 1 и столче за от 0 до 25 кг., а евентуално като компромис 0 до 18 кг. Ще се налага да пътуваме най-вече на кратки разстояния до около 100 км. и рядко на повече. В тази връзка искам да попитам:
- Такъв тип столчета подходящи ли са за новородени?
- Посочените от мен категории до каква възраст се ползват всъщност?
- Какво трябва да гледам най-вече при избора на столче?
- Бихте ли ми препоръчали столчета в тази категория?
Готова съм да пазарувам и от чуждестранни сайтове и да следя за евентуални промоции, тъй като все още имам време. Отворена съм за всякаки аргументирани съвети и конкретни предложения за столче (ще ми бъде доста полезно конкретно предложение). Благодаря предварително!

# 160
  • Мнения: 30
Здравейте,

Искам да купя столче за кола, което може да се ползва от новоредено. Прочитайки назад темата много харесах cybex sirona Z / Q СЕРИИ И ТН.
Въпросът е, че те са с изофикс система, което е чудесно, но само едната ни кола има фабрични такива. Не желая да побългарявам и да рискувам.
Дали бихте ми препоръчали стол, от този клас и с тези функции, който обаче да се закрепя с колани?

Гледах сайта на Adaс, даден назад, но не намерих това, което търся в категорията до 4 години.
Благодаря!

# 161
  • Мнения: 28
Дано не Ви излъжа, но мисля, че всички столчета, които се монтират с изофикс могат да се монтират и с колана на колата.
Ако искате да се вози максимално дълго обратно на посоката на движение и да е от новородено трябва да се гледате групата 0 до 18кг.
Ние сме с Britax Dualfix, то се и върти на 360° и съм супер доволна
Скрит текст:
Здравейте,

Искам да купя столче за кола, което може да се ползва от новоредено. Прочитайки назад темата много харесах cybex sirona Z / Q СЕРИИ И ТН.
Въпросът е, че те са с изофикс система, което е чудесно, но само едната ни кола има фабрични такива. Не желая да побългарявам и да рискувам.
Дали бихте ми препоръчали стол, от този клас и с тези функции, който обаче да се закрепя с колани?

Гледах сайта на Adaс, даден назад, но не намерих това, което търся в категорията до 4 години.
Благодаря!
Без да навлизам в много подробности, защото не съм много компетентна ще Ви дам съвет.
Ако не сте си купили все още и количката то най-добрия вариант и удобен също е количката и кошчето за кола да са съвместими едно с друго. Като според това което знам и съм изпробвала е по-добре да е кошче с неподвижна база, която си остава в колата и само с едно движение монтирате кошчето. Кошчето за кола ще ползвате до към годинка, а може и повече и после вече ще се ориентирате за друго столче, което може да е и само 9 до 18кг или повече. Като марки Britax, Cybex и като може би малко по-евтино Chicco
Скрит текст:
Здравейте,
ще започна с това, че след няколко месеца очаквам първото си бебче и честно казано нямам никаква предства от столчета. Не разбирам и какво означават тези тестове и чесно казано не правя разлика между различните столчета. Както всяка майка, така и аз искам да осигуря на бъдещото си дете най-вече безопасност и комфорт. Истината е, че не разполагаме и с кой знае какъв бюджет и столчета от 600-700 лв. и нагоре едва ли ще мога да си позволя. Обмислям, да купя количка 2 в 1 и столче за от 0 до 25 кг., а евентуално като компромис 0 до 18 кг. Ще се налага да пътуваме най-вече на кратки разстояния до около 100 км. и рядко на повече. В тази връзка искам да попитам:
- Такъв тип столчета подходящи ли са за новородени?
- Посочените от мен категории до каква възраст се ползват всъщност?
- Какво трябва да гледам най-вече при избора на столче?
- Бихте ли ми препоръчали столчета в тази категория?
Готова съм да пазарувам и от чуждестранни сайтове и да следя за евентуални промоции, тъй като все още имам време. Отворена съм за всякаки аргументирани съвети и конкретни предложения за столче (ще ми бъде доста полезно конкретно предложение). Благодаря предварително!

Последна редакция: сб, 28 мар 2020, 05:50 от AnMary

# 162
  • Мнения: 30
По това, което гледах, не изглежда да може да се закрепват и с колани.  Говоря за моделите на Сайбекс и предложения Бритакс дуалфикс.

# 163
  • Мнения: 28
Да, без да искам щях да Ви подведа Дуалфикса не може да се монтира с коланите на колата, съжалявам
По това, което гледах, не изглежда да може да се закрепват и с колани.  Говоря за моделите на Сайбекс и предложения Бритакс дуалфикс.

# 164
  • Мнения: 30
Аз продължих да ровя в търсене на:
Скрит текст:
Здравейте,

Искам да купя столче за кола, което може да се ползва от новоредено. Прочитайки назад темата много харесах cybex sirona Z / Q СЕРИИ И ТН.
Въпросът е, че те са с изофикс система, което е чудесно, но само едната ни кола има фабрични такива. Не желая да побългарявам и да рискувам.
Дали бихте ми препоръчали стол, от този клас и с тези функции, който обаче да се закрепя с колани?

Гледах сайта на Adaс, даден назад, но не намерих това, което търся в категорията до 4 години.
Благодаря!
Надявам се, че някой ще може да помогне с горното или със съвет за комбинация.
От сайта на Адак, разгледах доста столчета в категория до 13 кг и след това от 9 нататък.
Как ви се струва комбинация от следните, като и двата вида са с високи оценки от тестовете;
Cybex cloud Z I size - разликата с другите (която мен ме интересува), е че има функция сън, може да се ползва с / без изофикс.
Britax romer king II ATS
Ако някой може да помогне с модел на столче в групата на Бритакс, което да може да се ползва с и без изофикс ще съм благодарна да сподели.

Приемам всякакви мнения и предложения, защото наистина ми е трудно.

Общи условия

Активация на акаунт