Да продължа ли отношенията си с тази майка?

  • 4 606
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Здравейте. Имам бебе на 9м. Днес една позната майка в моя кръг без изобщо да питам, нито да става на въпрос, не спря да се изтъква как готви за бебето си,( и това не е сефте) и месото била приготвяла домашно. Иначе доколкото знам на предишния ни разговор спомена, че така икономисва. Няма лошо, обаче постоянно ме пита дали детето ми яде пюретата, как нейното много ядяло, а всъщност не е ящно дете. Може би защото тя едва сега започна да му въвежда много храни, а аз започнах по-рано и сега тя опитва да ми докаже колко й яде детето. А мен принципно не ме вълнува. Тя непрекъснато разпитва и си има зор с мен. Когато се видим или засечем все повдига темата. Много натоварващо ми действа да слушам това впрягане. Чудя се дали е време да прекъсна отношения с нея. Аз купувам пюрета .На първо място , защото не мога да измисля такова разнообразно меню, което да предлагам всеки ден. Няма откъде да намеря например пащърнак и т.н., а детето го харесва. Освен това са ми вкусни. Това проблем ли е или аз нещо не съм наред? Защо е нужно това впрягане.

Иначе ту си казвам да съм над нещата, ту не..
 Съвети?

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 15:22 от Tatti

# 1
  • Мнения: 610
Свиркай си .

Не е нужно впрягане  , ама ти защо се впрягаш? Като не ти се слуша кажи и , че и ти си си купила от този специалния уред за готвене и нямаш време за приказки, че бързаш да правиш зеленчуци на пара за детето.

Последна редакция: сб, 16 ное 2019, 05:11 от Venetinha

# 2
  • Мнения: 9 583
Съвети???
Пазете си нервите и си избирайте битките. Не само за пащърнака...

# 3
  • София
  • Мнения: 12 660
Сега си припомних аз защо при 4 деца и с желание за 5то - така и не се научих да излизам в майчинско-бебешка компания. Така и не схванах идеята от висене по пейките и разговори за празни бурканчета и пълни памперси.
Честно да ти кажа, но май и двете си мерките... шапките.
Никога не ми е пукало кой и как си храни децата, но и никога не съм била привърженичка на ранното захранване и на купешките пюрета.
Съветът ми е да си пазиш нервите. И да излизаш с хора, които не те натоварват, нито ти тях. Или сама с детенцето - много е приятно и след време ще ти липсват такива разходки само ти и бебето.
Пащърнакът е много лесен за намиране, та не е удачен пример. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 57
Сега си припомних аз защо при 4 деца и с желание за 5то - така и не се научих да излизам в майчинско-бебешка компания. Така и не схванах идеята от висене по пейките и разговори за празни бурканчета и пълни памперси.
Честно да ти кажа, но май и двете си мерките... шапките.
Никога не ми е пукало кой и как си храни децата, но и никога не съм била привърженичка на ранното захранване и на купешките пюрета.
Съветът ми е да си пазиш нервите. И да излизаш с хора, които не те натоварват, нито ти тях. Или сама с детенцето - много е приятно и след време ще ти липсват такива разходки само ти и бебето.
Пащърнакът е много лесен за намиране, та не е удачен пример. Simple Smile

Благодаря ти! Не съм захранила рано, а на 5м.+
Аз на разходка най-често излизам сама с бебето и ми е супер. Както казах, с въпросната майка живеем много близо и затова се засичаме. Пащърнакът трудно се намира,поне  на мястото, където аз живея, а и това беше просто пример, основно исках да кажа, че не съм сигурна дали ще сготвя така разнообразно и вкусно.

# 5
  • София
  • Мнения: 23 036
Ако тази особа ти беше приятелка от детинство, разбирам да питаш. Но оставам с впечатление, че не ти е никаква, така че какво ти пука - отрежи я и не се срещай повече с нея. Хора, които ме критикуват и натоварват нямат място в моя живот. И да ти кажа, че никога не съм готвила за детето си, когато беше бебе. Време имах, но желание - не. При такова разнообразие от детски храни на пазара как ли пък не бих се занимавала. Пускай я тая по трасето и си свиркай.

# 6
  • Мнения: 25 675
И аз не мога да водя  битката домашно срещу купешко пюре  Laughing И никакви подобни меренета на коя е по, по най... hahaha
Детето ми е на детска кухня от 9 месечно, и грам не ми пука кой какво мисли по темата.
Пъщърнак има в Кауфланд целогодишно.

# 7
  • Мнения: 150
аз без да съм маниак, не харесвам хип пюретата и винаги давахме домашни пюрета на детето. Според мен, жената просто си споделя и тъй като и тя е на майчинска вълна, явно това са й интересите в момента. И аз в онзи период със захранването само за захранване четях и мислих, хем бях и от работещите майки. Нормално.
Ако не ти е приятно, не общувай с нея, но не мисля, че щом споделя, непременно го прави с лошо. Между другото, наистина домашните пюрета са по-полезни и не бих хранила детето си с купешки, но пък имам други "прегрешения" към детето. И ние готвихме на пара Simple Smile)
По "наше" време май изобщо не бяха на мода пюретата, а захранване водено от бебето с някакви фингър фуудс. Можеш с това да я затапиш Simple Smile)) "Ти правиш пюрета? Ооо колко интересно, май баба ми така е захранвала. Аз се водя от бебето Simple Smile))"

# 8
  • Мнения: 8 174
Аз пък се чудя как всяка втора майка е толкова неуверена в себе си! Всеки има право на мнение в този живот. Едната е решила да готви за нея това е най-доброто за детето й. Другата е решила да залага на разнообразие и за нейното това е най -добрият вариант.
Егати драмите от едно хранене. Вече на 4 тема попадам.
На 1.2 год се върнах на работа. Храна поръчвахме от Био детска кухня.
На 2.5 години бяхме на море в Гърция с приятелско семейство с дете ма същата възраст. Приятелите ни го хранеха с Хип. Нашето ядеше риба и гръцка салата.
На 3 години видях в менюто на градината че имат боб. Предупредих че не е яло до този момент и да не го насилват.
Та всичко е според детето и родителите.

# 9
  • Мнения: 18 323
Мерите си шапките, както е казано по-горе.
Ако наистина не ти се занимава - тя пита, ти не отговаряш и с времето ще спре.
Този вид комуникации - коя готви повече, чие дете ака повече и т.н., - по принцип не са добра почва за добри отношения.

# 10
  • Мнения: 2 220
Ох много са ми досадни тия излизания с майки и бебета. Понеже и аз съм майчинство, излизала съм с майки с деца-набори на моето, говори се само за тях-кое колко яло, колко акало, колко спало, досадаа. Грам не ме интересуват чуждите деца, моето ми стига. И все трябва да се съобразявам-на едната не й се ходило там, на другата не знам си какво. Излизам си сама с детето и си ходя, където искам и не слушам излишни неща. За храненето-моето момче е захранено с пюретата на хип, пробвах го с детска кухня, но я отказваше и я хвърлях. Сега вече е на обща храна(1.6г.), яде, каквото и ние.

# 11
  • Мнения: 24 467
Сама се товариш с безсмислени неща.
Центриране на живота около хранене и памперси на бебе лично за мен е интелектуално и духовно харакири.

# 12
  • Мнения: 8 174
Имам страхитни приятелства от майките в квартала. Вече излизаме по женски Simple Smile
Децата ни израснаха заедно по площадките а ние по кафетата.
Съа сигурност сме обсъждали хранене, акане и гледане. Било ни е весело и приятно! Имахме една майка антисоциална. Все обикаляше с количката. На около 1.5 се присъедини към нас. Детето й не беше комуникирало с деца до тогава. Оказа се че тя самата е срамежлива. Но сега е част от кварталната дружинка.

# 13
  • Мнения: 150
На мен ми харесваше да обсъждам тези неща с майки, въпреки, че съм страдала и съм се притеснявала с прохождане, проговаряне и тн. Това са ми били интересите за момента. Може и да съм обидила или подразнила някоя майка, както и аз съм се обиждала.  Ако не с майките, с кой друг да обсъждам жизненоважните теми за акане, хранене, спане и тн. другите хора бягат като дявол от тамян Simple Smile))  Аз само за това съм живяла доста време, чак сега леко се нормализират нещата. Сред познатите ми само и единствено майки с деца на сходна възраст се интересуват от подобни тематики.
Мъжът ми сега се смее и казва, че му липсват моите кръстоносни походи за прохождане, проговаряне и тн. Ама като беше нарушил глутеновата схема, хич не му беше забавно. Очаквал бил с нетърпение спортовете, езиците и музикалните инструменти.

Последна редакция: сб, 16 ное 2019, 08:45 от VioletBaudelaire

# 14
  • Мнения: 18 323
Има голяма разлика между обсъждане и надскачане на тема коя храни по-добре от другата, коя си гледа детето по-добре, чие дете наддава по-успешно и т.н.
Около нас повечето бяха нормални и не се стигаше до напрежение, само една и досега все тича и се състезава - това от майките, иначе бабите масово и досега сравняват сантиметри, килограми, номера на обувки, цени и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт