Да продължа ли отношенията си с тази майка?

  • 4 794
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 818
Храна поръчвахме от Био детска кухня.

Най голямата лъжа на века е биото. Няма по добър маркетингов трик, да продаваш...Майките са готови да плащат в пъти повече, само да пише "био" на етикета.

А като знам как се сертифицира "био" - то..

Убедила съм се, че съвършеният продукт трябва да е еко/био, да "развива" детето и да е скъп. И къртиш на мама пазара без значение каква глупост продаваш Grinning
Жирафчето Софи примерно Bowtie

Иначе не разбирам честно казано драмата, освен че авторката явно има няква вътрешна борба по темата, щом й е драматично. И съм готвила, и купешки е ял, и частна кухня, и държавна и т. Н. Не разбирам борбата за по-по-най майка на квартала и не участвам в нея:grinning:
Като захранваше с яйце, моя приятелка ходи да търси пъдпъдъчи био яйца. Не помня защо беше решила така. Но не намери и като звъннала на педиатърката, жената просто и е казала "дай обикновено пилешко яйце от магазина" Grinning Толкова е просто Simple Smile

# 31
  • Мнения: 10 818

Изобщо - свиркай си, или си зяпай телефона.
Ама телефона и Айфон ли е или? Grinning

Сещам се, че в 9 месец бях в бебе борсата да си купя адаптирано мляко, просто за да имам в нас, за всеки случай.
На касата една луда майка-кърмачка, непозната, такава лекция ми дръпна как не трябва да си купувам АМ и да кърмя до първи клас Grinning Направо бях в шок. Опитах се да и обясня, че имам намерение да кърмя, но просто искам да се подсигуря, всичко се случва... Тая откачалка въобще не ме слушаше какво и говоря, не спря да намила за кърменето... Не досадно, ами агресивно направо..

# 32
  • Мнения: 8 249
Храна поръчвахме от Био детска кухня.

Най голямата лъжа на века е биото. Няма по добър маркетингов трик, да продаваш...Майките са готови да плащат в пъти повече, само да пише "био" на етикета.
И това в качеството на какъв експерт го постнахте тук. Или просто гриздето е кисело Simple Smile

# 33
  • Мнения: 57
Благодаря на хората, които ме разбраха и на тези,  които ме разсмяха от сърце. : )  На въпросите мен какво ми пука- идва ми в повече тая дискусия за пюрета и манджи. Явно не си пасваме. Иначе не сме приятелки.

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 15:24 от Tatti

# 34
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Биото не е това, което майките си мислят. За България не знам, но в чужбина "биото" хич не е "кисело", демек е напълно достъпно.

# 35
  • Мнения: 10 818
Да бе, покани я на рд... Само да си съсипваш нервите... После да обяснява как нямало био-еко-манджи на масата и детето и стояло гладно... Ти си знаеш, де.. Аз една таква майка, дето се различаваме по други възгледи за живота директно си я отсвирих и хич не съм я канила на рд.. Тя пък взе, че се обиди сякаш, не че ми пука..

# 36
  • Мнения: 30 802
Биото не бих казала, че е измама. Някои продукти са по-вкусни, не толкова защото са био, а защото не са гледани индустриално. При пилетата има огромна разлика в качеството.

Иначе съм пробвала какво ли не, вкл. и домашни манджички и пюрета, които обаче не се ядяха, ама хич и честно казано, излизаха гадни. Някои деца са консервативни към готвена храна, обичат прости и чисти вкусове, трудно ядат "манджа". Примерно биха предпочели само авокадо, или само банан. Е колко погледи съм отнесла с едното дете - ма как не си му наготвила пилешка супа, какво е това авокадо. Ми какво - такова, с което детето яде, а не се борим за всяка хапка.

Максимата е "най-добре детето да е нахранено". Тоест в един момент обича фабрични нъгети от Лидл - ми яде това, въпреки че има и свободно расло пиле. Иначе и аз съм слушала дискусии кой откъде докарал заек, пуйка, 3 вида месо...реално нямаш нужда от толкова видове. И с един вид ще расте здраво.

А иначе за миниатюрните количества храна при захранване, то е направо грехота. Отваряй бурканчета и да не ти пука, плюс храна на парчета, да се научи да дъвче, и това е.

Иначе на обогатяващата майка детето й гълта вода в училище и играе яко на телефона; на био хранещата расте с алергии; изобщо - децата са си деца, не може да ги излекуваш от детството.

# 37
  • Мнения: 1 405
Аз готвих на детето си поради ред причини (нямат значение) и имаше една майка дето само коментираше - "и вместо да извеждаш детето си повече и да го социализираш, ти си тръгнала да готвиш.". И това на други майки го разказваше. Така че хора всякакви Wink .
И аз не понасям излизания с майки и коментирания кой ял, кой акал, кой спал.

# 38
  • Мнения: 25 750
Храна поръчвахме от Био детска кухня.

Най голямата лъжа на века е биото. Няма по добър маркетингов трик, да продаваш...Майките са готови да плащат в пъти повече, само да пише "био" на етикета.
И това в качеството на какъв експерт го постнахте тук. Или просто гриздето е кисело Simple Smile
В качеството си на поотгледала вече едно бебе, пътувала и работила доста години в чужбина. Няма "кисело грозде" за мен на бг пазара за бебешка храна. Има много обаче лапнишарани майки, които си мислят, че щом нещо е био, скъпо и частно, е най доброто на света.
Био детска кухня, откровено ме разсмя.

# 39
  • Мнения: 8 249
Храна поръчвахме от Био детска кухня.

Най голямата лъжа на века е биото. Няма по добър маркетингов трик, да продаваш...Майките са готови да плащат в пъти повече, само да пише "био" на етикета.
И това в качеството на какъв експерт го постнахте тук. Или просто гриздето е кисело Simple Smile
В качеството си на поотгледала вече едно бебе, пътувала и работила доста години в чужбина. Няма "кисело грозде" за мен на бг пазара за бебешка храна. Има много обаче лапнишарани майки, които си мислят, че щом нещо е био, скъпо и частно, е най доброто на света.
Био детска кухня, откровено ме разсмя.
Ами ние като отгледали повечко деца. И поживяли и поработили в чужбина. И по купували БИО сме на друго мнение.
А можете да се смеете колкото си искате. Проблема си е лично ваш.
Ей все ще се намери някоя патка дето има проблем със сертифицирането.
Нито ни е били скъпо -нито частно.

# 40
  • Мнения: 11 569
Колко е тая био- кухня като цена?
И да имам пари- не давам за измишльотини. Crossing Arms
Едно време ми беше 1.80 на ден кухнята, държавна.
То поне да ядеше, ама това е друга тема.

# 41
  • Мнения: 8 937
В интерес на истината наистина има проблем със сертифицирането. Иначе нямаше да има скандали, протести и отнети акредитации.
Това обаче не означава, че всички производители не спазват правилата. Изборът е личен, защо е необходимо да се спори?

# 42
  • Мнения: 25 750

Ами ние като отгледали повечко деца. И поживяли и поработили в чужбина. И по купували БИО сме на друго мнение.
А можете да се смеете колкото си искате. Проблема си е лично ваш.
Ей все ще се намери някоя патка дето има проблем със сертифицирането.
Нито ни е били скъпо -нито частно.
Патка може да наричате жената която ви е родила. Имате право да си живеете в заблуда за БИО-то, както и за всичко останало. Нали някой трябва да го купува.
Раждането и отглеждането на много деца, не водят до поумняване, сама го доказвате.

# 43
  • Мнения: 8 249

Ами ние като отгледали повечко деца. И поживяли и поработили в чужбина. И по купували БИО сме на друго мнение.
А можете да се смеете колкото си искате. Проблема си е лично ваш.
Ей все ще се намери някоя патка дето има проблем със сертифицирането.
Нито ни е били скъпо -нито частно.
Патка може да наричате жената която ви е родила. Имате право да си живеете в заблуда за БИО-то, както и за всичко останало. Нали някой трябва да го купува.
Раждането и отглеждането на много деца, не водят до поумняване, сама го доказвате.


В темата говориха за домашната патка,  която майката щяла да купува.
Но явно вие се разпознахте без моя помощ.
Пореден пример колко е важно с каво се хранят другите.
Липсва ми пляскащо се по челото човече.

# 44
  • София
  • Мнения: 38 521
Щом въобще си задавате въпроса дали да продължите отношенията си с някой познат, отговорът е много прост и той е НЕ.
Всичко друго би било лицемерие.

Общи условия

Активация на акаунт