Да продължа ли отношенията си с тази майка?

  • 4 792
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 735
Не мога да разбера защо изобщо й обръщаш внимание.Игнорирай я и толкова.Аз точно поради тази причина излизам само с 2-3 майки,с които сме си приятелки отдавна.Имаме си общи интереси,които определено не са стоене у дома и готвене по цял ден.Винаги ще има някой,който все много разбира и е с различно мнение от твоето.Ето вчера ме срещна една позната,която дали засичам 3-4 пъти в годината и Ме попита какво АМ давам.Съответно отговорих и се почна “ама защо не даваш Аптамил,поне 8-10лв е разликата в цената,много е хубаво,моето бебе го харесва”.Е бях доста рязка и й заявих,че аз мога да си позволя и двойно по-скъпо мляко и не смятам да спестявам за сметка на детето си.Много бързо ми каза “чао” и тръгна.Едва ли друг път изобщо ще ме заговори.

# 46
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Скрит текст:
една позната майка в моя кръг без изобщо да питам, нито да става на въпрос, не спря да се изтъква как готви за бебето си,( и това не е сефте), друг път беше казала, че майките, които не готвили за децата си не били никакви майки
 <...>Тя непрекъснато разпитва и си има зор с мен. Когато се видим или засечем все повдига темата. Много натоварващо ми действа да слушам това впрягане. Чудя се дали е време да прекъсна отношения с нея.
<...>
Кофтито е,  че живеем наблизо и да не се чуваме, пак ще се засичаме. Иначе ту си казвам да съм над нещата, ту не..
 Съвети?

Брилянтно ясно си обяснила причините да прекратиш отношенията си с нея. Имате различни възгледи. Тя не се отнася толерантно към твоите, а ти натрапва нейните и това те дразни. Причини "за" продължаване на взаимоотношенията ви не виждам нито една. Като се засичате, казваш любезно добър ден и нещо като "за жалост нямам време да си говорим, защото... (чакам важен телефонен разговор/трябва да сготвя на бебето/имам час при зъболекар/ще ми идват гости  и т.н., има милиони варианти). Просто почваш да я отсвирваш и това е.

Не намирам защо да си длъжна да каниш бивши колежки от работата. Колко сте близки? Ами никак - тя те изнервя и дразни всеки път, като се видите. Не разбирам защо ще ми дойде наум да каня на РД човек, който ми докарва толкова отрицателни емоции.

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 15:39 от Tatti

# 47
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Храна поръчвахме от Био детска кухня.

Най голямата лъжа на века е биото. Няма по добър маркетингов трик, да продаваш...Майките са готови да плащат в пъти повече, само да пише "био" на етикета.
И това в качеството на какъв експерт го постнахте тук. Или просто гриздето е кисело Simple Smile
В качеството си на поотгледала вече едно бебе, пътувала и работила доста години в чужбина. Няма "кисело грозде" за мен на бг пазара за бебешка храна. Има много обаче лапнишарани майки, които си мислят, че щом нещо е био, скъпо и частно, е най доброто на света.
Био детска кухня, откровено ме разсмя.
Ами ние като отгледали повечко деца. И поживяли и поработили в чужбина. И по купували БИО сме на друго мнение.
А можете да се смеете колкото си искате. Проблема си е лично ваш.
Ей все ще се намери някоя патка дето има проблем със сертифицирането.
Нито ни е били скъпо -нито частно.

То всяка патка иска да е еко и био отгледана, ма в бг реалността трудно се получава.
За чужбинските патки не споря, те винаги са high.

# 48
  • Мнения: 150
Всъщност, най-големият производител на биохрани в Америка се наскоро самоуби, защото го хванаха в мошеничество в огромни мащаби.  Всеки да си прави изводите. И аз купувам био, но ей така за пласебо ефекта.

# 49
  • Мнения: 1 376
Следващия път и подметни как си дала на бебето две кебабчета и пържени картофки за обяд. Гаранция, че ще хвърли топа и повече няма да се налага да я виждаш  Grinning Grinning Grinning
И му прави попарка с вино вечер...

# 50
  • Мнения: 15 586
Следващия път и подметни как си дала на бебето две кебабчета и пържени картофки за обяд. Гаранция, че ще хвърли топа и повече няма да се налага да я виждаш  Grinning Grinning Grinning
И му прави попарка с вино вечер...

Хахаха - точно така. Или му даваш да си пийва малко биричка, за да спи по-добре. Направо ще припадне - след това и здрасти няма да ти казва Joy

# 51
  • Мнения: 8 937
Следващия път и подметни как си дала на бебето две кебабчета и пържени картофки за обяд. Гаранция, че ще хвърли топа и повече няма да се налага да я виждаш  Grinning Grinning Grinning
И му прави попарка с вино вечер...

Хахаха - точно така. Или му даваш да си пийва малко биричка, за да спи по-добре. Направо ще припадне - след това и здрасти няма да ти казва Joy

Ракия в млякото? Flushed
Извън шегата, това наистина го чух и се втрещих. Joy

# 52
  • Мнения: 25 749
Има ли дете, което не е опитвало бира/вино? Grinning

# 53
  • Мнения: 10 818
Моето онзи ден направи сефтето с бирата, на 1 година и 3 месеца е...
Ужасна майка съм... Grinning

# 54
  • Мнения: 3 439
То в тая пяна е грехота да не бръкнеш с ръчички 😆

# 55
  • Мнения: 25 749
Моето онзи ден направи сефтето с бирата, на 1 година и 3 месеца е...
Ужасна майка съм... Grinning
И аз съм от ужасните, ама и баща и цяло лято я пои с бири.  Joy

# 56
  • Мнения: 11 569
Моето ме клюкареше сутрин в градината как вечерта сме пили бира двамата- ще речеш литри е изпивал, така цветисто обясняваше.
Сега я отказа- не ще дори да опита. Joy

# 57
  • Мнения: 25 749
Моето ме клюкареше сутрин в градината как вечерта сме пили бира двамата- ще речеш литри е изпивал, така цветисто обясняваше.
Сега я отказа- не ще дори да опита. Joy
На плажа ММ си купуваше безалкохолна, че ни гледаха особено.  hahaha Половин безалкохолна бира си праскаше малката, без проблем.

# 58
  • София
  • Мнения: 13 160
Покрай тази тема се замислих защо, когато някой даде непоискан съвет, е супер важно да бъде контриран, че нашият избор е базиран на (по-)големи финансови възможности. Един вид, да надцакаме дразнителя, вместо директно да го контрираме, че нашият избор е именно наш и не ни интересуват чуждите вълнения.

# 59
  • Мнения: 8 937
Защото обичаме да се налагаме, а финансовото разделение е лесен начин. Независимо дали отсрещната страна ще се почувства зле, защото има пари или унизена от липсата им, ефектът е налице.
И в съседна тема този мотив се прокрадна.

Общи условия

Активация на акаунт