Да продължа ли отношенията си с тази майка?

  • 4 800
  • 91
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 10 906
На детската площадка една непозната майка ме запита откъде взимам кухня, че щяла да почва. Почнах аз да и обяснявам къде е пункта за взимане, за купоните.. А тя ме контрира, че и дали някакъв телефон да звънне и щели да и носят в тях манджата. Викаам ахаааа, това е частна кухня, ама е доста по-скъпо... Като се обиди, че съм я помислила за бедна... Скастри ме, че парите нямат значение, най-доброто щяла да даде на детето си и се фръццна.. Ми, добре... Сакън да не ни помислят, че нямаме пари...Пък аз познавам хора с възможности, взимат си от държавната кухня..

# 61
  • Мнения: 8 937
На детската площадка една непозната майка ме запита откъде взимам кухня, че щяла да почва. Почнах аз да и обяснявам къде е пункта за взимане, за купоните.. А тя ме контрира, че и дали някакъв телефон да звънне и щели да и носят в тях манджата. Викаам ахаааа, това е частна кухня, ама е доста по-скъпо... Като се обиди, че съм я помислила за бедна... Скастри ме, че парите нямат значение, най-доброто щяла да даде на детето си и се фръццна.. Ми, добре... Сакън да не ни помислят, че нямаме пари...Пък аз познавам хора с възможности, взимат си от държавната кухня..

Все едно, ако наистина е бедна, е голямо престъпление.

# 62
  • Мнения: 25 788
Аз преди да започна да захранвам златцето, разпитах кое, какво за кухните...Майки с по 2 деца ми казаха, че и държавната и частната, зареждат продукти от борсата. Тоест не е фактор, по скъпото. Частната ти я носи куриер у дома, да, ама аз не искам да чакам вързана да ми дойде храната. Предпочитам да изляза с количката, да се разходя, да се помотам по магазини, площадки, парка и да си взема харната...И така записах малката на държавната. В пари не знам да ми е по евтино, напротив, като изляза за кухня оставям пари тук, там...ако си стоя вкъщи да чакам храната, може и да спестя от кафета и развлечения.  Laughing

# 63
  • Мнения: 18 612
Ох, да - цената на храната, цената на обувчиците, цената на това, на онова... има ли желание, ще се намери какво да се мери...
За мен полезният ход винаги е бил да не обсъждам пари, ако все пак настояват - не помня, купувах и други неща, забравила съм. Ако настояват за тяхното - да, чудесно, много е хубаво, важното е вие да сте доволни.
Човек започне ли да се надскача с околните, рано или късно попада на такива, дето са две орбити над него, и сам започва да се потиска.

# 64
  • Мнения: 2 220
Това са такива дребнавости, че нямам думи. Всяка майка да си гледа детето както си иска. Повечето жени като родят и ги захапва яко щъркела, та е хубаво да се страни от такива.

# 65
  • Мнения: 10 906
Така е, всеки да си гледа детето както намери за добре и според възможностите си. Сега аз лично 30 лв за бебешка блузка, дето ще я изхвърля след 20 дена, не бих дала.. Но и не правя на сметка на хората, дето биха.. Обаче усещам, че някак си трябва да ме е срам, че съм дала 4 лв за същата блузка от Пепко, например.

# 66
  • София
  • Мнения: 13 431
За целия ми житейски опит съм стигнал до извода, че точно хората с възможности си ценят най-много парите и не харчат с цел да ги видят другите.

# 67
  • София
  • Мнения: 4 352
Всъщност хората сами са си виновни. Защо се впечатлявате, че щяла да търси домашна патица? Ми да търси. Ако ще и крава от Швейцарските Алпи да търси, какво ви пука?
Не, наистина не разбирам.
Аз бих ѝ казала - "Ми добре си решила - действай". Защо трябва да се натоварвате вие?
А като някой ми каже защо съмн купила на детето блузка втора употреба ще му кажа, че така го смятам за правилно и ВЪОБЩЕ, даже ИЗОБЩО, ама ХИЧ, тоест НИКАК няма да ми пука какво мисли по въпроса. Навремето някаква майка беше в шок, че съм кърмила до 2 години и един месец, на която ѝ отвърнах, че така съм искала и така съм правила, тя като не иска и не е, въпросът приключи.

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 14:16 от Светулчица

# 68
  • Мнения: 19 121
Следващия път, когато подхване темата за готвенето й обясни, че на теб не ти се налага да се мориш и да готвиш на детето си по цял ден, защото можеш да си позволиш да си купуваш скъпи, готови пюрета от магазина, понеже не ти се налага да пестиш от храната на детето ти. По този начин си спестяваш много време от готвене, което можеш да използваш за това да отделиш повече внимание на детето си /да го погушкаш, да си поиграеш с него, да го разходиш из парка и т.н./, вместо да висиш пред печката по цял ден. А пък и имаш време да отидеш да си направиш маникюра, да посетиш козметика си или да изпиеш кафе с приятелки. Щом тя те удря на тема готвене, ти я удари на тема финанси и ще видиш как рязко ще спре да ти се обяснява кога и какво готви. То пък аман от майки - героини.

Кой я знае дали удря на тема готвене, може просто сега да е на такава вълна. А това уязвяване на тема финанси е изключително грозно, не знам каква простакеса трябва да е, за да отвърне по подобен начин. Дано не го прави.

Иначе да, по-здравословно е с домашни пюрета, няма какво да се лъжем. И съм сигурна, че повечето спестеното от правене на домашна храна на детето време не го "инвестират" в прегръдки и грижа на детето. Мен лично ме отвращава подобен тип мислене - да си използваш спестеното от правене на домашни пюрета и каши за детето ти време, занимание може би ключово за здравето на детето през останалата част от живота му, за да ходиш на маникюр и да си готвиш 5 пъти на ден за себе си режимни манджи. А, и да ходиш на кафе с приятелки. Ами, похвали се какви ценни занимания имаш, вместо да се грижиш за детето си пълноценно.

# 69
  • Мнения: 15 703
Кукумицинка, моля те, върви да размахваш пръст на някой друг. На мен няма нужда. Както много други майки преди теб написаха тук - всяка майка има право да гледа децата си така, както намери за най-правилно. Така съм преценила - така съм правила преди мноооого години. Децата ми са вече големи, така че си позакъсняла със съветите точно по отношение на мен!

# 70
  • Мнения: 19 121
Размахвам ти пръст в момента, за адекватните ти сегашни съвети да се подиграва на хората, че нямат пари, и да се хвали с такива идиотизми.

# 71
  • Мнения: 15 703
Размахвам ти пръст в момента, за адекватните ти сегашни съвети да се подиграва на хората, че нямат пари, и да се хвали с такива идиотизми.


Ми не ми размахвай пръст, а прочети внимателно какво пита авторката. Темата е за съвет - като искаш да се включваш, включи се адекватно - със съвет

# 72
  • Мнения: 19 121
Моето дете е на почти същата възраст като нейното. Съветвам я, ако реши да му готви домашна храна, да търси заек, а не патка.

# 73
  • Мнения: 15 703
Брабо на теб. Само дето темата не е за това как да си храни детето - авторката явно няма нужда от такива съвети. Ама, както винаги става във форума - чукча писател - не читател

# 74
  • София
  • Мнения: 12 006
И как точно ще я удари на тема финанси, след като био храните са в пъти по-скъпи (да не говорим, че и време трябва за да се сготви и стерилизират бурканчетата) от обикновените готови бурканчета с пюрета? Освен ако жената няма село от което да я снабдяват доста разнообразно? Дори и обикновени меса и зеленчуци да купува (които не са еко-био), като се сложат парите за бурканчета и тока за сготвяне и стерилизиране - пак излиза по-скъпо от готово купено бурканче.
Иначе и според мен е много селско и просташко да обясняваш на някой, че бил бедняк и видиш ли затова готвел, пък ти богатшката отиваш и купуваш директно готова храна (без значение дали говорим за детски пюрета или храна за големи хора).

Общи условия

Активация на акаунт