Гризачи вкъщи помощ!

  • 1 058
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Привет на всички! Не съм сигурна,че темата ми е за тук ,но понеже не намерих нищо по-подходящо реших тук да споделя проблема си. Може би ня някой от Вас ще им се стори смешно ,но имам фобия от всякакъв тип насекоми и гризачи,именно това беше и причината да не искам да живея в къща ,но се оставих на съпруга ми да ме убеди,че когато къщата е ново строителство(каквато е нашата) няма място за опасност.Да,ама не! Преместихме се преди 6 месеца ,когато домът ни беше завършен ,отвън е изолирана ,вътре стените са с гипсокартон и много ,много стъклена вата. Имаме голямо таванско помещение ,което също е изолирано с картони и вата,няма пролуки всичко е старателно направено ,нямаме достъп и общо със съседските къщи ,които са старо строителство. От няколко дена обаче чувам много странен шум около климатика си в трапезарията ,все едно ,че нещо ходи зад картона по стените,мъжът ми казва ,че няма как да е там ,качвахме се проверявахме на тавана ,няма абсолютно никакви признаци ,че има гризач,вътре вкъщи всичко е наред ,на все пак този шум ме безпокои много. И понеже стана много подробно и дълго имате ли идея дали може да влизат под гипсокартона,има ли някакви ефективни капани ,който да заложа ,или направо да викна фирма да провери... Моля за съвет всеки,който е имал сблъсък с тези гадини!

# 1
  • Мнения: 40 751
Всякакви такива празни места са рай за мишоците. Родният ми дом беше стара кооперация с дюшеме, повдигнато над пода със скара. Ми от време не време се появяваше по някой мишок и си скиташе наволя под дъските. Слагахме капани и понеже нощем излизаха ги хващахме де. Обаче звукът беше от гризкане, ходенето не знам дали се чува.
Случвало ми се е обаче подобно стъргане от затворена коминна шахта. Оказа се някакъв едър бръмбар, който стържел по ламарината с крака. Може и това да е.

# 2
  • Мнения: 2 607
Дано не са гризачи, има едни черни гадни стоножки, които скърцат. Може да е  нещо такова. Аз от тях изпитвам ужас.

# 3
  • Мнения: 127
Стоножки имахме ,но от онези мъхестите,които уж били безобидни ,но на мен ми се подкосяваха краката като ги видя. За тях викахме фирма ,не съм видяла повече от тях,но те и не са шумни. Това се чува доста силно като шум ,и не е от гризане ,а все едно ходи напред назад ,много зловещо 😦

# 4
  • Мнения: 2 607
Стоножки имахме ,но от онези мъхестите,които уж били безобидни ,но на мен ми се подкосяваха краката като ги видя. За тях викахме фирма ,не съм видяла повече от тях,но те и не са шумни. Това се чува доста силно като шум ,и не е от гризане ,а все едно ходи напред назад ,много зловещо 😦
Ужас, а да безобидните, които били като паяк., пак са отвратителни. У нас засичам черни, гнусни големи и преди да ги убия, чувам скърцане, сякаш драскат. Дано намерите вредителят и да го отстраните, а коте нямате сигурно. Иначе котета действат по-добре от фирмите Simple Smile
А иначе тези глупости, които рекламират против гризачи и разни други, грам не действат.

# 5
  • Мнения: 127
Нямаме котка ,защото сме с малко бебе и се притеснявам все още да взема ,да не развие някоя алергия Sad  Ще започна да слагам отрова горе и каквото стане .... Просто беше неочаквано за мен ,тъй като всичко е ново ,няма нищо старо.

Общи условия

Активация на акаунт