Изследване на ХОРМОНИ – 20 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 36 237
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 667
Здравей Денис! Може ли да си кажеш мнението относно резултатите от ЩХ направени 3 седмици след като съм спряла да кърмя. Антителата не съм ги изследвала, понеже всеки път са 0(нула) или почти близки до нулата. До сега съм имала 2 цикъла след раждането. По време на бременността бях на терапия с Л-тироксин, който коригирахме, когато започне да се качва над 2. След като родих спрях приемат му. Благодаря предварително!
Скрит текст:

# 676
  • София
  • Мнения: 35 935
Здравей Денис! Може ли да си кажеш мнението относно резултатите от ЩХ направени 3 седмици след като съм спряла да кърмя. Антителата не съм ги изследвала, понеже всеки път са 0(нула) или почти близки до нулата. До сега съм имала 2 цикъла след раждането. По време на бременността бях на терапия с Л-тироксин, който коригирахме, когато започне да се качва над 2. След като родих спрях приемат му. Благодаря предварително!
Скрит текст:
Здравей!
ТСХ е висок, Т4 и Т3 са ниски и показват, че си с Хипофункция на ЩЖ.
Т3  (активния, важния за тялото хормон)  и Т4 са на долна граница, а това не е добре.
Според мен, вземи мерки, за да не отключиш след време Хашимото.
Консултирай се с Ендокринолог.

# 677
  • Мнения: 667
Благодаря ти много, Денис!

# 678
  • Мнения: 32
Здравейте, дами
Каква е разликата между 17ОН Прогестерон  /на 3 ден от МЦ/ и Прогестерон  -   на 7 ден след доказана овулация? Някой знае ли кое е от двете изследвания трябва да се направи преди ЗЕТ?

# 679
  • Мнения: 299
Здравей, Денис! Може ли да ми кажеш мнението си за резултати, правени са на трети ден от Ц.

# 680
  • Мнения: 410
Здравейте!
Кокак ви се струва ТСХ в 17 г.с.ч- 0,67? Във 11 г.с. беше-0,83, а преди бременността ТСХ беше 1,43. Никога не съм имала проблеми със тези хормони, но ги пускам за всеки случай.  Ако се наложи да взема мерки навреме.
Благодаря Ви предварително за отделеното внимание!

# 681
  • София
  • Мнения: 35 935
Здравейте, дами
Каква е разликата между 17ОН Прогестерон  /на 3 ден от МЦ/ и Прогестерон  -   на 7 ден след доказана овулация? Някой знае ли кое е от двете изследвания трябва да се направи преди ЗЕТ?
17ОН Прогестерон - хормон, който се синтезира от НбЖ ( андроген)
Прогестерон - хормон, който се синтезира от ЖТ ( след О.)
Преди ЗЕТ - ти трябва Прогестерон... и той се следи преди, по време и след имплантация


Здравейте!
Кокак ви се струва ТСХ в 17 г.с.ч- 0,67? Във 11 г.с. беше-0,83, а преди бременността ТСХ беше 1,43. Никога не съм имала проблеми със тези хормони, но ги пускам за всеки случай.  Ако се наложи да взема мерки навреме.
Благодаря Ви предварително за отделеното внимание!
Здравей!
ТСХ, засега, е добре, но не трябва да пада под 0,5
При следваща контрола го пусни заедно с Т3 и Т4

# 682
  • Мнения: 131
Здравей Денис, това е изследването на майка ми тя е на 46 години, дали според теб всичко е наред?

# 683
  • Мнения: 1 911
Денис, би ли ми казала на какво може да се дължат резултатите ми от днешните изследвания? Не мога да кача снимка и затова ще ги напиша:
ТСХ 2,160 (0,300-4,.00)
ФТ4 1,12 (0,71-1,85)
ФТ3 2,17 (2,2-4,43) - нисък е. Януари в друга лаборатория беше 2,750 при норма до 3, 180

Глюкоза 6 (2,8-6,1)-сутринта в къщи мерих с глюкомер и беше 5,2.Веднага след лабораторията мерих пак и отново беше 5,2.
Гликиран хемоглобин 5,4%. (до 6,3%)
Инсулин на гладно 4,4 (2,4 до 9,6)

Не знам грешка ли има, какво става... Иначе пия Пропицил за хиперфункция и дозата е 1 табл през 3 дни. Януари имах същите стойности на Тсх и ФТ4.

# 684
  • Мнения: 554
Здравей, denis.
От известно време цикъла ми е около 4 дни, като последния ден е доста слаб, а този месец на третия ден почти е приключил вече. На какво може да се дължи това и ако може да ме насочиш какви изследвания да пусна. (Пия лтироксин 50, нямам хашимото, имам ИР, като на последното изследване се оказа, че нямам, но аз мисля, че е грешка, макар че така и не пуснах контрола) на 32 години съм, не съм раждала

Последна редакция: чт, 25 юни 2020, 08:19 от Мariya

# 685
  • София
  • Мнения: 35 935
Здравей Денис, това е изследването на майка ми тя е на 46 години, дали според теб всичко е наред?
Скрит текст:
Здравей!
ТСХ е добре, но Т4 показва, че е с Хипофункция на ЩЖ. Трябва да ги изследва отново, заедно с Т3 и да се консултира с Ендокринолог. Няма Хашимото.
Ако има възможност е добре да изследва и реверсивния Т3 (rT3) - една от причините за това несъответствие.
Ще чакам да пишеш какво е казал лекаря, моля.

# 686
  • Мнения: 5 064
Здравей, Денис!
МОже ли коментар на изследванията ми, че има още доста време до часа ми при док.

# 687
  • Мнения: 10
Здравей Денис, ендокринологът ми пусна останалите хормони (направени на чист ден).

FT4 свободен тироксин   0.910ng/dl   0.700-1.480   
FT3 свободен трийодтиронин   2.930pg/ml   1.880-3.180   
MAT микрозомални антитела   0.17IU/ml   0-5.61   
TAT тиреоглобулинови антитела   1.23IU/ml   0-4.11

Пиша ти и TSH-то от предния път. TSH тиреотропин 1.372mIU/ml   0.350-4.940   (2ри ден от цикъла)

Остава ми само 170 прогестерона, но ще чакам точно 3ти ден.

Благодаря!

# 688
  • Мнения: 3
Здравейте. На 20 години съм и имам лек косопад и повишено окосмяване по тялото. Първо изследвах репродуктивни хормони, а след седмица направих и пакет Щитовидна жлеза, като повторих пролактина по съвет на гинеколожка, която посетих. Според нея яйчниците ми са здрави и нямам поликистоза. Може ли коментар на изследванията ми?

# 689
  • София
  • Мнения: 35 935
Денис, би ли ми казала на какво може да се дължат резултатите ми от днешните изследвания? Не мога да кача
Скрит текст:
снимка и затова ще ги напиша:
ТСХ 2,160 (0,300-4,.00)
ФТ4 1,12 (0,71-1,85)
ФТ3 2,17 (2,2-4,43) - нисък е. Януари в друга лаборатория беше 2,750 при норма до 3, 180

Глюкоза 6 (2,8-6,1)-сутринта в къщи мерих с глюкомер и беше 5,2.Веднага след лабораторията мерих пак и отново беше 5,2.
Гликиран хемоглобин 5,4%. (до 6,3%)
Инсулин на гладно 4,4 (2,4 до 9,6)

Не знам грешка ли има, какво става... Иначе пия Пропицил за хиперфункция и дозата е 1 табл през 3 дни. Януари имах същите стойности на Тсх и ФТ4.
Може дозата ти да е висока - лекар трябва да прецени.
Зима и лято,  дозите трябва да се коригират (ако има отклонения при контролите), защото сезоните влияят на функцията на ЩЖ.
КЗ е висока ( лабор. резултат) - преразгледай храненето си.
За глюкомера - зависи как ти е калибриран ( за плазма, цяла кръв и т.н.)?! - не мога да коментирам.


Здравей, denis.
От известно време цикъла ми е около 4 дни,
Скрит текст:
като последния ден е доста слаб, а този месец на третия ден почти е приключил вече. На какво може да се дължи това и ако може да ме насочиш какви изследвания да пусна. (Пия лтироксин 50, нямам хашимото, имам ИР, като на последното изследване се оказа, че нямам, но аз мисля, че е грешка, макар че така и не пуснах контрола) на 32 години съм, не съм раждала
Здравей!
Не мога да отговоря. Трябва да направиш изследвания, да проследиш О. на УЗ и т.н.  Консултирай се с АГ.
Най-общо, когато МЛ е тънка, М. е по-оскъдна и фазата е по-къса.

На 1 стр. на темата са посочени всички базови изследвания, направи ги - те ще покажат, ако някъде има проблем.


Здравей, Денис!
Скрит текст:
МОже ли коментар на изследванията ми, че има още доста време до часа ми при док.
Здравей!
АМХ показва тенденция на намаляване функцията на яйчниците - консултирай се със специалист по репр. медицина... защото под 1.0 ng/ml си е НЯР ... не трябва да губиш време.
Другите са добре.


Здравейте. На 20 години съм и имам лек косопад и повишено окосмяване по тялото. Първо изследвах
Скрит текст:
репродуктивни хормони, а след седмица направих и пакет Щитовидна жлеза, като повторих пролактина по съвет на гинеколожка, която посетих. Според нея яйчниците ми са здрави и нямам поликистоза. Може ли коментар на изследванията ми?
Здравей!
Пролактинът е висок - трябва да е около 250.
ЛХ е висок и показва, че си с ПКЯ.
ТСХ е висок, показва че си с Хипофункция на ЩЖ ... понякога това е причина за по-високия Пролактин.
Тестостеронът е висок - направи тест за ИР, изследвай и останалите андрогени - ДХЕА, Андростендион, 17ОН Прогестерон ( на 3 ден от МЦ)... и ако трябва потърси и второ мнение, защото ти трябва лекар, който да определи къде точно е проблема.
ПП.
Дори и да нямаш ПКЯ, след като си с висок тестостерон и хипофункция на ЩЖ, това си е СПКЯ ... и това не трябва да те плаши, то ти е важно за да се определи, къде точно е проблем и да се лекуваш адекватно (правилно).

Последна редакция: чт, 25 юни 2020, 18:07 от denis.

Общи условия

Активация на акаунт