За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 24 874
  • 738
  •   1
Отговори
# 120
  • София-Младост
  • Мнения: 23 340
Моля за рецепта за тиквени мъфини или кексчета 🌷
Кекс
Мъфини

# 121
  • Мнения: 2 774
Благодаря ви 😘

# 122
  • Мнения: 3 360
Имам поръчка за шоколадова торта от човек, който ама много обича шоколад. Ще помоля за рецепти Благодаря предварително!

# 123
  • София
  • Мнения: 11 701
Имам поръчка за шоколадова торта от човек, който ама много обича шоколад. Ще помоля за рецепти Благодаря предварително!

https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/11/blog-post_481.html

https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/11/blog-post_425.html

https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/11/1885.html

# 124
  • София
  • Мнения: 10 857
Имам поръчка за шоколадова торта от човек, който ама много обича шоколад. Ще помоля за рецепти Благодаря предварително!

Шоколадов чийзкейк с корнфлейкс

Сладкиш от Капри (Torta Caprese)

Тарт с кестеново-шоколадова плънка

# 125
  • Мнения: 345
Здравейте, мами.

Понеже отскоро ми се налага да готвя месно, съм учудена от количеството на вода в пилешкото филе, което взимам от Лидъл. Нямаме друг магазин наблизо и само от там мога да пазарувам... Та въпросът ми е следния: Има ли някакъв начин да се изкара водата от месото, преди да се сготви?? Сложи ли се на грил тиган, извират тонове вода от него! Дори и да го кисна в марина няколко часа, пак е същата работа. Някакво решение Confused
П.с. На някой въпросите ми могат да му се сторят много лаишки, но от повече от 10 години не ям месо, а преди това не съм купувала\готвила.

# 126
  • Мнения: 10 374
Аз купувам насипно пилешко филе от друг магазин, много е вкусно, но също има много вода в него. Готвя го по 15 минути на тиган, докато започне да остава на мазнина.

# 127
  • Мнения: X
Няма какво да го направиш. И с другите меса е така.. Тръгна да пържа свинско месо, а то толкова вода пусне, че се вари. От пълен тиган става на 50% празен...

# 128
  • Мнения: 2 774
Измивам, поставям в кевгир да се поотцеди малко, след това подсушавам с кърпа (имам една само за меса разни, памучна от тези, които са за съдове), ако тя е мокра - ползвам кухненска хартия. След това вече ръся подправките и  мажа с мазнина. Това го правя само за пържоли, шишчета.....не за меса, които са за запечатване и задушаване след това (например кебапите разни)

# 129
  • Мнения: 3 360
Мерси момичета за предложенията за торти. Май ми се ще да пробвам шоколадовата на Ирина Купенска. Ще я правя утре така че ако имате насоки ще съм благодарна 🤗

# 130
  • София
  • Мнения: 11 701
Мерси момичета за предложенията за торти. Май ми се ще да пробвам шоколадовата на Ирина Купенска. Ще я правя утре така че ако имате насоки ще съм благодарна 🤗
Виж я, прочети какво съм писала, тя не се работи много лесно, а е и хубаво да разгледаш целият раздел на тортите в блога ми, има какво да си избереш и е силно шоколадово. Не исках да ти пускам повече рецепти,  да не натоварвам страницата, като смятах, че си влезнала и разгледала, има  уникално добри шоколадови торти, а и не само.
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/10/blog-post_676.html

# 131
  • Мнения: 918
Мерси момичета за предложенията за торти. Май ми се ще да пробвам шоколадовата на Ирина Купенска. Ще я правя утре така че ако имате насоки ще съм благодарна 🤗
Много е хубава и блатовете стават уникално сочни. Прави се много бързо и лесно и ти трябва само телена бъркалка. Аз съм сменяла крема със заквасена сметана разбита с течен шоколад и пак става много вкусно. А за да е по шоколадово може в украсата да добавиш шоколад, като шоколадови бонбони, шоколадови пури и тн.  Успех.

# 132
  • Мнения: 3 360
mad_hatter, с каква височина ти е формата за тортата в която си пекла блатовете? Чудя се дали да ги пека по отделно или да сложа хартия за височина?

# 133
  • Мнения: 2 774
И аз мисля, че шоколадовата на Купенска е една от лесните и невръткави торти. Като съвет - слагам блата в студена фурна-пека на 160....така блата почти винаги става равен и рядко се налага изрязване за изравняване 👌

# 134
  • Мнения: 918
mad_hatter, с каква височина ти е формата за тортата в която си пекла блатовете? Чудя се дали да ги пека по отделно или да сложа хартия за височина?
Около 10 см, мисля че 26 диаметър. Единият път ги пекох наведнъж и не съм имала проблем да е излизала може да сложих хартия, за да се надигнат равномерно, но и съвета на polly звучи добре. Аз предпочитам да пека поотделно, но защото не обичам да разрязвам. Simple Smile Но е по туткаво равномерното разпределяне на сместта.

Общи условия

Активация на акаунт