За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 24 877
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 21 624
Дени, що да не... като лазаня без паста. Simple Smile

# 46
  • Мнения: 9 107
Мога ли да наредя лазаня сутринта и след около 8 часа да се пече? Корите сурови, няма да ги потапям във вода, с по- редки сосове?
 В бешамела се слагат яйца, нали?
Благодаря?
ако не си го направила днес Simple Smile Можеш. Нали продават полуготови лазани - отваряш и печеш. Само си приготви бешамела в момента , залей и печи.  + яйца/жълтъци, както ти е писала Марчева. Но по-добрия вариант е да си приготвиш сосовете предварително, а преди печене само да я подредиш - бързо става и печеш.

# 47
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
Благодаря за темата.
Марчева,намерих го,Колбена,Буталото:grinning:
Ама каква е рецептата за такива сладки? Най-така сигурната,де:kissing_heart:
И Как да намеря рецептата за онези ванилови сладки с пудинга,немската?

Пеп-чо-този крем на Др Йоткер ако му прибавим друго,за торта става ли?

# 48
  • Мнения: X
Момичета, някой да знае от къде мога да купя пуйка? Около Коледа продаваха, но сега не виждам оферти.

# 49
  • Мнения: 7 279
Пак аз...след "мусака със сиврия и пържена с доматен сос , ми остава поне килограм-как да я оползотворя?Идеи?Мога ли да изпържа или пропукам и с някаква марина и чесън в буркан в хладилник?Благодаря!

# 50
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Идея за изпитани питки със сирене?
Много рецепти гледах, но не знам на коя да се доверя, не искам да се изложа.

# 51
  • Мнения: 7 279
Ивекс , напоследък много често правя тези https://cookathouse.com/barzi-pitki-sirene/
Бързи и вкусни са ни , но не знам ти какви търсиш , ще потърся из блоговете на вълшебниците от форума и ще допиша с предложения.

# 52
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Точно тази рецепта гледах и аз, защото не трябва да присъстват яйца.
Благодаря, не си прави труда да търсиш, запретвам ръкави.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 21 624
Благодаря, не си прави труда да търсиш, запретвам ръкави.
Може и да сте ги иязяли вече, ама да кажа все пак...
Понеже преди 2-3 дни ги правих последно, ползвах не една чаша сирене, а 1 и 1/2 и пак ни е малко на нас, следващия път ще сложа 2чаши сирене.  Simple Smile

# 54
  • София
  • Мнения: 11 704
Момичета, някой да знае от къде мога да купя пуйка? Около Коледа продаваха, но сега не виждам оферти.
Пуйки ще пуснат около 10 - 15 дни преди Коледа, така че ще има доволно. Миналата година купих от Била, добра си беше, но беше и вносна някаква..

# 55
  • Мнения: 1 865
Момичета, някой да знае от къде мога да купя пуйка? Около Коледа продаваха, но сега не виждам оферти.
Пуйки имаше в Метро преди няколко дни.

# 56
  • Мнения: X
Благодаря ви

# 57
  • Мнения: 171
Сложила съм суха мая в 250мл прясно мляко. Сега се чудя тутманик или милинки да направя? Simple Smile Предложете ми любимата си рецепта

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 21 624
... Сега се чудя тутманик или милинки да направя? Simple Smile Предложете ми любимата си рецепта
Милинки от мен



и Тутманик



Снимките са линк към рецептите.

# 59
  • Мнения: 2 641
Взех от пазара едноглав чесън доста с идеята да направя кисел чесън на туршия. Някой да има изпитана рецепта?

Или друга идея освен туршия?

Общи условия

Активация на акаунт