За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 24 975
  • 738
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 10 436
Аз съм правила такава торта по рецепта на Мария Христу. Може да погледнете и там - рецептата е същата, но е много подробно обяснено как става.
http://www.mycookingbookblog.com/shokiladov-keik-s-kafe-i-glazura-s-krema-sirene/

# 136
  • Мнения: 896
Някой пържи ли лещата преди да я готви?  Като ориза?
Гледах едно предавне и преди да сварят лещата я запържиха. Та сега се чудя какъв ефект би иамало.

# 137
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Хрупкав 😀

В темата за индийска кухня, една потребителка, която живее в Индия, сподели, че се запържва леща и се добавя малко към ориза, за да има хрупкав елемент.

# 138
  • Мнения: 994
Аз я запържвам, но готвя само оранжева леща. С друг сорт не знам какъв би бил ефекта, но при нея няма хрупкав елемент, става с по-плътен и ароматен вкус.

# 139
  • Мнения: 9 135
Ако се заоържи, няма как да и се смени водата. За обикновената казвам

# 140
  • Мнения: X
Здравейте,
На Никулден научих за комбинацията на орехи с шаран. Не съм приготвяла подобна. Не вярвам на редица рецепти, които се публикуват в някои сайтове, без да са пробвани. Ако имате успешен опит с някоя, бихте ли я споделили? Simple Smile

# 141
  • Мнения: 22 867
Вкъщи от край време шаранът се приготвя само така: пълнен с лук и орехи /5-6 глави лук запържени до полуготовност, че и до готовност, към тях добавени 2 ч.ч. натрошенеи орехи, разбърква се и се сваля от огъня. Овкусяване на вкус, при нас сол, черен пипер, магданоз и девисил. После в тава върху дървени клечици, за да не залепне, полят с олио, в тавата чаша вода и във фурната на 190-200 градуса. Шаранът предварително се осолява, отгоре може в джобчета да се напъхат резенчета лимон преди печенето, но не е задължително.

# 142
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 531
Момичета, предложете ми моля сполучлива рецепта за палачинки без яйца?

# 143
  • Мнения: X
Вкъщи от край време шаранът се приготвя само така: пълнен с лук и орехи /5-6 глави лук запържени до полуготовност, че и до готовност, към тях добавени 2 ч.ч. натрошенеи орехи, разбърква се и се сваля от огъня. Овкусяване на вкус, при нас сол, черен пипер, магданоз и девисил. После в тава върху дървени клечици, за да не залепне, полят с олио, в тавата чаша вода и във фурната на 190-200 градуса. Шаранът предварително се осолява, отгоре може в джобчета да се напъхат резенчета лимон преди печенето, но не е задължително.


Благодаря Simple Smile

# 144
  • Мнения: X
Момичета, предложете ми моля сполучлива рецепта за палачинки без яйца?



Всяка рецепта за протеинови палачинки е подходяща.  Аз правя смес от:

- 2 с.л. смляно ленено семе

- 20 г смлени бадеми

- 300 мл соево мляко

- 200 г брашно от киноа

- 1 среден банан, намачкан

- 2 с.л. кленов сироп или друг заместител

- кокосово масло/зехтин/олио за пържене.

Може да си купиш микс от смлени комбинации.


Тази пробвах за първи път: https://recepti.gotvach.bg/r-125511-%D0%9F%D0%BE%D1%81%D1%82%D0% … D1%8F%D0%BA%D0%BE

# 145
# 146
  • Sofia
  • Мнения: 21 726
... Не вярвам на редица рецепти, които се публикуват в някои сайтове, без да са пробвани. Ако имате успешен опит с някоя, бихте ли я споделили? Simple Smile
То и в нета е напсиано от някой, който може да пише и тук и да не е ти е изобщо познат, та същата работа. Аз лично нямам никакви скруполи... все ми едно от къде е рецептата и кой я е публикувал, звучи ли ми добре, ползвам... евентуално махам нещо, добавям друго, та да е съвсем по наш вкус и така.  Simple Smile  

# 147
  • Мнения: 1 320
От вчерашния шаран имам хайвер, може ли нещо да се направи от него?

# 148
  • Мнения: 896
От вчерашния шаран имам хайвер, може ли нещо да се направи от него?
Домашна тарама. Много я обичам, но не мога да я правя. Баба ми я праевеше, аз така и ме се научих.
Единственото което си спомням е че ако намеря пресен хайвер, да го извадя, да му махна ципата и да го оставя залят с олио за 1 месец в хладилника и тогава да го бъркам. 
Майка ми го пържи, но така хич не го харесвам.

# 149
  • Мнения: 646
Ако някой е правил пилешки кюфтенца, които да са сочни, моля за рецепта.

Общи условия

Активация на акаунт