За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 24 836
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Здравейте, търся рецептата на крем питата от снимката. Правех я преди години, но съм я забравила вече. Помня, че корите се печаха и начупваха, ама нататък... мрак.
Скрит текст:


Моля за помощ и се надявам въпроса ми да е в подходящата тема.
Отзад има малки крачета и дупка в единия край.

Това?
Скрит текст:

# 721
  • Мнения: 7 273
Честита да е новата година-здраве и късмет , много хубави поводи за почерпки с вкусни гозби!
Прекрасна Пеп-4о , "метни" тез вкусотии оттатък Simple Smile
(не е забележка , а корекция Wink , да не ми се обидиш , моля )
Имам останало свинско шпиковано -освен с домати като тас/кебап , някакви други идеи да предложите (без брашно и картофи-по здр.причини)? Благодаря!
П.п.Докато публикувам и ...Пепи се премести 😘

Последна редакция: пт, 03 яну 2020, 16:35 от denyil

# 722
  • Мнения: 1 210
Кондензираното мляко от Лидъл прилича ли на Сгущенка? В смисъл необходимо ли е да се вари допълнително или се използва  направо така? Искам да вложа в крем, който да има карамелен вкус....

# 723
  • Мнения: 39 242
Трябва да го вариш, ако искаш карамелен вкус.

# 724
  • Мнения: 1 210
Трябва да го вариш, ако искаш карамелен вкус.
Благодаря, mariat!  bouquet

# 725
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Кондензираното мляко от Лидъл прилича ли на Сгущенка? В смисъл необходимо ли е да се вари допълнително или се използва  направо така? Искам да вложа в крем, който да има карамелен вкус....
Трябва да е от подсладеното. Веднъж варихме неподсладено ....нищо не става.

# 726
  • Мнения: 10 256
А аз друго да питам. Като правя салата с червени чушки, голям мокреж става. Има ли начин да не пускат толкова вода. Пека ги във фурната, оставям да изстинат и беля. Не ги мокря, мия, слагам в студена вода и т.н. Обелвам ги и след това купата с чушките във вода. За доматена, шопска и т.н. салати е ок, но понякога има салати които са по-сухи, стават на чорба.

# 727
  • Мнения: 256
Моля за помощ и се надявам въпроса ми да е в подходящата тема. На майка ми и го дала нейна близка, но нямам идея какво е. Тежичко е, но не е метал. По скоро керамично. Ясно е, че е за печене на нещо, но как се ползва? Някой има ли подобно нещо?

Отзад има малки крачета и дупка в единия край.

Аз имам такова... или поне изглежда по същия начин, но е метално. Използвам го като скара или плоча (аз така го наричам) върху газовия котлон. Пека филийки, тиквички на ивици, патладжан... дори пържоли, наденички или кюфтета. Удобно е, но ако е керамичко не съм сигурна, че ще можеш да го използваш по този начин.

# 728
  • София
  • Мнения: 30 107
Онзи ден ядох "Хепи салата" и много ми хареса. Някой да е опитвал и да е познал какъв е дресингът? Blush

Скрит текст:
Крехки пилешки карета, спанак, киноа, домати, печен пипер, сирене, яйце, орехи, ароматен дресинг.

# 729
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Онзи ден ядох "Хепи салата" и много ми хареса. Някой да е опитвал и да е познал какъв е дресингът? Blush

Скрит текст:
Крехки пилешки карета, спанак, киноа, домати, печен пипер, сирене, яйце, орехи, ароматен дресинг.
Не знам на Хепи дресинга, но аз бих си забъркала (много често правя салати) вкусен и без да е същият. Simple Smile
Скрит текст:
Например:
чесън, сол и п-р,  малко мед или каф. захар, малко сос Уорчестър, тъмен балсамов оцет, зехтин.  
Или горчица, сол и п-р, мед, соев сос, оцет и зехтин; и др.
На пилешкото и дресинг с фъстъчено масло ще му отива, според моя вкус де.

# 730
  • под тепетата
  • Мнения: 9 271
Staliq, аз правя по форумска рецепта - на кампари крем питата. Виж дали е същата
https://www.bg-mamma.com/?topic=222771

# 731
  • Мнения: X
bilqna_69, благодаря. Подобно е, но без белтъците отгоре. Оказа се че издирвам вариант на Наполеон с печени кори, но никъде в нета крема не ми напомня на този с който аз я правех. Бях взела рецептата от един хотел преди много години и крема беше със сметана, ром, яйца и пудинг май и беше уникално вкусен. Мислех, че е стандартна рецепта, но явно си е било тяхна импровизация.

# 732
  • под тепетата
  • Мнения: 9 271
Звучи интересно! Ако я намериш, напиши ми я , моля! Може и на лични.

# 733
  • София
  • Мнения: 30 107
Онзи ден ядох "Хепи салата" и много ми хареса. Някой да е опитвал и да е познал какъв е дресингът? Blush

Скрит текст:
Крехки пилешки карета, спанак, киноа, домати, печен пипер, сирене, яйце, орехи, ароматен дресинг.
Не знам на Хепи дресинга, но аз бих си забъркала (много често правя салати) вкусен и без да е същият. Simple Smile
Скрит текст:
Например:
чесън, сол и п-р,  малко мед или каф. захар, малко сос Уорчестър, тъмен балсамов оцет, зехтин.  
Или горчица, сол и п-р, мед, соев сос, оцет и зехтин; и др.
На пилешкото и дресинг с фъстъчено масло ще му отива, според моя вкус де.
Мерси много! Сега да попитам и за спанака- да го бланширам ли, да го варя ли, да го задушавам ли? Blush

# 734
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Сега да попитам и за спанака- да го бланширам ли, да го варя ли, да го задушавам ли? Blush
За салати аз ползвам бейби спанак,  без никаква термична обработка.

Общи условия

Активация на акаунт