На кого предпочитате да кръстите детето си?

  • 5 385
  • 135
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 318
Първия си син, в родилното му дадох име с буквичката на майка ми, защото толкова искахме, да е момиче, че небяхме измислили име за момче. И казах на акушерките което ми дойде първо на ума, защото им казах, че незнам, как ще се казва, а те казвай, та казвай.
Но после във свиждането се консултирах с мъжо и той отсече: на майка. Не се противих, защото уважавах и уважавам много тази жена. Но втория син, отсякох на майка  и това е!

# 91
  • Мнения: 3 478
На никой!Не ми допада тази традиция детето да се кръщава на някого!

И аз така.

# 92
  • София
  • Мнения: 5 079
Велизар е кръстен на баща ми, защото много харесвам тази традиция, да наречеш детето си на добър Човек, когото уважаваш и обичаш! Wink

# 93
  • София
  • Мнения: 1 252
На свекъра, та поне да ме заобичат Simple Smile

# 94
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
На Майка си

# 95
  • Мнения: 3 760
На никого. Просто, защото не желая да го обременявам...
Но ако е на някого - трябва да е човек, когото много уважавам и на когото се надявам да прилича...

# 96
  • Мнения: 514
 На никой!Ако го кръстиш на някого,винаги ще има недоволни Wink

# 97
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 417
Георги е кръстен на двамата си дядовци, но само защото ми е лИУбимо име иначе не бих кръстила детето си на никой.

# 98
Първият ми син го кръстихме на дядо му, но защото ми харесваше самото име. А сега, с втория ни син, сме малко затруднени с избора на име - не искаме да го кръщаваме на никого.

# 99
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Кръстихме го на свекъра, аз така исках, но само първата буква, защото името му не ни харесва. Ако беше момиче, щеше да е на свекървата. Второто, живот и здраве, ще е на моите родители. Peace

# 100
  • Варна
  • Мнения: 4 969
На никой от родата Naughty Кръстихме го на св.Александър Невски, второто /дай Боже да имаме/ сме решили да е на св.Йоан Кръстител Peace

# 101
  • Мнения: 354
първото го кръстихме на свекито и то само буквата а сега второто на мъжа ми и пак само буквата smile3501

# 102
  • София
  • Мнения: 1 511
Тано носи името на свекър ми.Надявам се след няколко години да имаме момиченце и да кръстя на майка ми...ако пък пак е момче...сигурно ще се казва като съпругът ми  Thinking ...и дано третото да е момиче  Crazy

# 103
  • 7800
  • Мнения: 243
Пак ли тая тема.....На никой. Както беше писала една съфорумка, кръщавам на някой само срещу нотариален акт. Grinning

Как не се сетих по-рано беее  Crossing Arms Sick newsm78

# 104
  • На небето
  • Мнения: 5 530
За мен това си е отживелица да кръщаваш детето на някой. Моя син не е кръстен на никой роднина.

Общи условия

Активация на акаунт