Бебето падна от леглото!

  • 1 962
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Здравейте мамчета
Бебето ми е на 6м. Снощи падна от леглото,всичко стана за секунда не можах да видя дали се удари.Плака около 3-4минути и се успокои, съблякох го , огледах навсякъде няма му нищо подути или посинено.Спокоен е не плаче,играе си както преди .Звънях на личния каза да не се притеснявам,да го наблюдавам,  ако повърне да го заведем в спешното.След 6-7часа малко.повърна,но беше ял.Пак звъннах на личния казах му че повърна,той каза че еднократното повръщане може да е от храната.Няма температура,  играе си спокоен е.Преди малко пак повърна малко.Личния не си вдига телефона,притеснявам се.Въпросът ми е случвало ли ви се е,как реагирахте.
Моля без обиди и лоши коментари
Лек ден ви пожелавам.

# 1
  • Мнения: 11 566
Следи го и за поспаливост и отпадналост.
Щом играе и е спокоен, добре звучи.
Но поне до довечера го следи.

# 2
  • Мнения: 382
Спокойно. Така, както го описваш, според мен няма проблем. Моето бебе падна на 4 месеца и напълно разбирам какво ти е. Това,което може да получи бебето е сътресение, щом не виждаш други следи. Но признаците на сътресение са повръщане(а това,което ти описваш е връщане на храна) и неадекватност. Детето щеше да седи без да реагира или да заспива от нищото.
И дори да има сътресение, ако го заведеш на лекар няма да направят нищо ,освен скенер. Ще ти кажат да го наблюдаваш. Но пак повтарям,че съм сигурна че на бебчето ти му няма нищо. Остави ЛЛ на мира и се успокой. И се настрой, че от тук нататък следват много такива моменти. Моят 10 месечен бебок е много енергичен и активен и имаме записани доста падания вече. Вярно,че всеки път стомаха ти се обръща, но няма начин.

# 3
  • Мнения: 2 352
Аз бих завела в спешно, щом е повърнал два пъти, твърде голямо ми е съвпадението.

# 4
  • Мнения: 2 081
Аз бих завела в спешно, щом е повърнал два пъти, твърде голямо ми е съвпадението.

И аз .
Дано всичко е наред.

# 5
  • Мнения: 948
А рефлукс има ли? Връщало ли е детето друг път? Понякога е просто съвпадение. Както и по- горе са писали, ще се застраховат лекарите , ще снимат и след това отново ще препоръчат наблюдение в най-лошия случай. За комоцио е това. Но, ако решите - отидете, притеснено Ви е, нормално.

# 6
  • Мнения: 45
Досега не е повръщал, адекватен е играе си и е спокоен..
2пъти повърна съвсем малко , но беше ял..
Нямам подути,посинено,няма и температура.
Благодаря на всички,  които ми отговориха.

Последна редакция: сб, 23 ное 2019, 13:58 от Mammy17

# 7
  • Мнения: 2 887
Не се притеснявай , щом е изплакало веднага .
На всяка майка почти се е случвало . Не го оставай на място , от което може да падне . Тепърва има да пада като проходи .

# 8
  • Мнения: X
О да, като проходят става весело. Сина ми пада по 5 - 6 пъти на ден и все главата удря, направо съм в шок вече като падне. Но няма начин той съвсем скоро проходи и е нестабилен още. Мисълта ми беше, че малко се отклоних е, че щом е върнал малко след ядене едва ли е от падането, а и щом е адекватно детето според мен всичко е наред, но ако се притеснявате толкова много заведете го на лекар за ваше спокойствие. Вие сте му майка и най-добре може да прецените как да постъпите с детето си. 😊

# 9
  • София
  • Мнения: 2 566
Има разлика между връщане на храна след хапване и повръщане. Ако е спокоен, играе си и не спи повече от обичайното, всичко е наред. Всички бебета падат и се удрят, това е съвсем нормална част от тяхното развитие.

# 10
  • Мнения: 134
Моето бебе беше на 11 месеца,когато падна от кошарата. Дори не знаех,че може да се катери и да  прескача решетката .. направо изпаднах в паника,но излишно. Нищо и нямаше дори не плака много,може би от уплаха да е поплакала 1 минута . Бяхме на лекар,направиха и скенер,установи се,че нищо и няма... и ми казаха да не се стресирам толкова много и че природата е направила така,че бебетата да са гъвкави и не могат да се наранят толкова лесно,колкото ние си мислим. Така че не се притеснявай,ако имаше нещо,вярвай ми щеше да забележиш. ✌ Тепърва ви предстоят падания и удряния... така е с децата,как иначе ще порастнат 😊

# 11
  • Мнения: 104
Моят син падна на 8 месеца. Удари си главата странично, видях как пада. Не сме го водили на лекар, успокои се след 5 мин. Не е повръщал, но за бебе на 6 месеца връщането на храна след ядене е нормално. Но ако пак се случи по - добре идете за един бърз преглед. Няма да навреди.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 294
Моят син падна на 8 месеца. Удари си главата странично, видях как пада. Не сме го водили на лекар, успокои се след 5 мин. Не е повръщал, но за бебе на 6 месеца връщането на храна след ядене е нормално. Но ако пак се случи по - добре идете за един бърз преглед. Няма да навреди.

Е, не точно, че няма да навреди, скенерът си е сериозно рентгненово облъчване. Разбира се, че е по-добре, ако има сериозно нараняване, но така, както авторката го описва няма никакъв проблем. Моята дъщеря пада 2 пъти като бебе - на 2 месеца и на 6. Не съм я водила на доктор, защото я следях и нямаше проблем. Единия път даже имаше цицина на челото, но бях спокойна. Не се шашкай излишно, има разлика от повръщане от комоцио и връщане на храна след ядене

Общи условия

Активация на акаунт