Бебето ми падна от леглото

  • 2 001
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте много се притесних след 3 дни дъщеря ми ще става на 7м. оставих я на леглото защото заспа сложих я в края на леглото, но не сложих възглавница отстрани и отидох до кухнята и изведнъж чух, че нещо се строполи на земята и рев....... Стори ми се, че докато отивам до нея са минали часове ръцете ми се разтрепериха и почувствах нещо в гърдите.. Взех я и я успокоих за има няма 10 секунди огледах я  нямаше кръв/зачервено (падна по гръб) леглото е високо 33см и след това започна да си играе както обикновено смее се радва се на песните си в паяка си е и не забелязвам нищо необичайно... Моля ви ако на някой му се е случвало да пише поне за успокоение, че не съм най лошата и безотговорна майка. 😢😢😢😢😢😢😢

# 1
  • Мнения: 2 188
Случвало се е на мои познати. Позвънете си на педиатъра, за всеки случай и за да се успокоите. В тази възраст вече, нещата се случват за секунди, имайте го предвид.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Аз не мисля, че има родител, на когото не се е случвало. Усещането е ужасно - страха, чувството за вина, че си се държал безотговорно.
Наблюдавайте детето няколко часа /добре е да е будно/ дали се държи, както обичайно, дали не е сънливо, отнесено, неадекватно и така.
Сигурно всичко, ще бъде на ред.

# 3
  • Мнения: 46 488
Следи за повръщане, сънливост или нещо нетипично в поведението. Ако забележиш, веднага в спешен център.
Но се успокой, това се случва често, но рядко има последици.

Моето падна от по-висока спалня, когато беше на 4 м. Още не можеше да се обръща и спокойно си я оставих по средата на леглото, докато простирам. Уж я гледах през прозореца, обаче за секунди се избутала с краката назад и я намерих на пода.

# 4
  • Германия
  • Мнения: 865
На 6 месеца мисля, че беше моята като падна. Май 90% от децата падат на тази възраст. Нали не мислиш, че всички тези майки са лоши или безотговорни. Спокойно, само следи за промени , както са казали мамите.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Моето падна на няма и 4 месеца, и то докато го снимах Crazy Беше се подпрял на ръце по корем, уж далеч от края на дивана. За секунда външната му ръка поддаде, претъркули се и се озова на пода. Много се шашнах, хукнахме при педиатъра, но нямаше последици. Едва ли има бебе, което не е падало нито веднъж. Очите на 4, но не се обвинявай. Щом веднага е изплакало и бързо се е успокоило вероятно всичко е ОК. Следи го все пак, де.

# 6
  • Мнения: 40 691
Нищо и няма. Като почне да ходи колко има да пада и от по-високо. Особено щом не е паднала на глава няма какво да и стане от 30 см падане. А и си има еърбег (памперса)  Wink

# 7
  • Мнения: 492
В рамките на 1 седмица моят падна 2 пъти. Няма да казвам как се почувствах. Нищо му няма за щастие, случва се явно навсички

# 8
  • Мнения: 28
В рамките на 1 седмица моят падна 2 пъти. Няма да казвам как се почувствах. Нищо му няма за щастие, случва се явно навсички
А вечерно време будили ли сте го или сте го оставяла да си спи... Тъй като тя падна 11:30 точно се беше събудила принципно към 4,5 заспива пак да я оставям ли да си спи или не засега са минали само 2 часа и си е както обикновено нищо необичайно няма педито каза да я следя за отпадналост и повръщане

# 9
  • Мнения: 382
Разбира се, че ще оставите детето да спи и няма да го будите. Нищо му няма не се притеснявайте. Ако не беше изплакало веднага или повръщаше, тогава би било притеснително.
Моето дете падна на 4 месеца за първи път и нищо му нямаше. Спокойно, не сте нито лоша,нито безотговорна майка, на всички се случва.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 984
Доста често се случва, особено като станат по-активни. Следете за повръщане и необичайно поведение, нека спи следобяд, в 99% от случаите им няма нищо.

# 11
  • Мнения: 492
Не съм го будила
В рамките на 1 седмица моят падна 2 пъти. Няма да казвам как се почувствах. Нищо му няма за щастие, случва се явно навсички
А вечерно време будили ли сте го или сте го оставяла да си спи... Тъй като тя падна 11:30 точно се беше събудила принципно към 4,5 заспива пак да я оставям ли да си спи или не засега са минали само 2 часа и си е както обикновено нищо необичайно няма педито каза да я следя за отпадналост и повръщане

Общи условия

Активация на акаунт