Абитуриентски страсти 2020/2021

  • 131 750
  • 1 601
  •   1
Отговори
# 450
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 930
Благодаря. Simple Smile
помислих, че е такса за принтиране на дипломите или някаква друга такава глупост. Simple Smile

# 451
  • Мнения: 39 041
Благодаря. Simple Smile
помислих, че е такса за принтиране на дипломите или някаква друга такава глупост. Simple Smile

То и истината си е глупост.....шапки, тоги, наем на зали.... Кому е нужно и защо следваме западния модел?

# 452
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 930
претръпнала съм - детето завърши детската градинка с тога и шапка (бяха я кръстили "маламашка", каквото и да значи това).

# 453
  • София
  • Мнения: 6 148
(бяха я кръстили "маламашка", каквото и да значи това).
Аз за маламашка знам само това

Мозъците им ли ще заглаждат?

# 454
  • Sofia
  • Мнения: 1 929
Joy
Вярно,че това беше маламашка.

А това с тогите е отдавна.На дъщеря ми на бала преди пет години пак беше същата работа.

Последна редакция: сб, 30 май 2020, 23:33 от avi10

# 455
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 930
мерси.
знаех, че най-общо е нещо от зидаро-мазаческите аксесоари Simple Smile, но какво точно...

# 456
  • Мнения: 568
Хохо, много се смях с тая "маламашка" - ами, прилича наистина. Laughing  Без лоши чувства. Hands V
В други години от училището, което завършва щерката, дипломите на зрелостниците по традиция са ги раздавали в една от залите на СУ, защото училището няма актова зала, но тази едва ли...Както вече споделих - от ръководството никой нищо не казва.  Голямата, когато завършваше френската гимназия преди 9 години нямаха тоги.  Вероятно си е решение на съответното училище и не мисля, че е масово. По-скоро си го представям за частните училища...Но, какво пък, няма лошо, според мен...

# 457
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 930
смешно е, но не във веселия смисъл. Sad
на завършването на първи клас имаха "манифестация" от училището до площада.
завършващите детската градинка и теза от 12 клас с тоги и "маламашки" Sad
нито едно дете нямаше лента "отличник", каквато традиция имаме...
като капак на "веселието" в нашето училище бяха сложили знамето обратно - червено-зелено-бяло, като на война...

# 458
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Здавейте
И моята тази година завършва. За бал и дума не се отваря. По-скоро няма да имат, ако децата не се организират, но на никой в момента не му е до това. Тази седмица имат 3 матури, а на 16.06 защита на дипломни. Голям зор е. Трябваше балът да е в Интер Експото, но бяхме дали само капаро, трябваше да доплатим до края на март, но това не се случи по обясними причини. Нещо не можаха да се разберат балът да е през седмицата, а от ресторанта са казали, че имат резервации за сватби за почивните дни в края на юни и юли. Дъщеря ми, а и повечето й съученици нямат тоалети, та ако има бал, ще са с каквото имат. Хубавото е, че не й дреме с какво ще е облечена.
Надяват се поне на прилично изпращане от училището при раздаване на дипломите. Никой от тях не пожела да ходи на самоорганизираните "изпращания", искат си церемонията.

# 459
  • Мнения: 568
st. Dobri еех, не се натъжавай. Heart Явно ти предизвиква нeвесел спомен, но...,ако на децата им е харесало...Мда, старите традиции се позагубиха, аз днес водих спонтанен разговор с девойката за традициите в училще, за 24 май, за "Върви народе, възродени" и т н...Ами, нямат ги. Подозирам , че няма да бъде далече времето когато децата няма да знаят какво празнуваме на 24 май, че и на другите национални празници. Просто неучебен ден.  Но, те не са виновни, че се налагат внесени обичаи. Да са здрави и щастливи, пък...каквото можем от семейството да допълваме, та дано възпитаме  достойни българи.

# 460
  • Мнения: 2 835
Здавейте
И моята тази година завършва. За бал и дума не се отваря. По-скоро няма да имат, ако децата не се организират, но на никой в момента не му е до това. Тази седмица имат 3 матури, а на 16.06 защита на дипломни. Голям зор е. Трябваше балът да е в Интер Експото, но бяхме дали само капаро, трябваше да доплатим до края на март, но това не се случи по обясними причини. Нещо не можаха да се разберат балът да е през седмицата, а от ресторанта са казали, че имат резервации за сватби за почивните дни в края на юни и юли. Дъщеря ми, а и повечето й съученици нямат тоалети, та ако има бал, ще са с каквото имат. Хубавото е, че не й дреме с какво ще е облечена.
Надяват се поне на прилично изпращане от училището при раздаване на дипломите. Никой от тях не пожела да ходи на самоорганизираните "изпращания", искат си церемонията.
В кое училище е дъщеря Ви? Стана ми интересно каква е тази защита на дипломна и  за това питам.

# 461
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
В НГПИ "Св. Лука" или на кратко - Приложното.

# 462
  • Пловдив
  • Мнения: 9 679
В професионалните паралелки освен ДЗИ има и държавни изпити. Ако си с две ДЗИ, държавните можеш да ги пропуснеш, но няма да получиш документ за професионална квалификация.

# 463
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
В професионалните паралелки освен ДЗИ има и държавни изпити. Ако си с две ДЗИ, държавните можеш да ги пропуснеш, но няма да получиш документ за професионална квалификация.
Да, 3-тата й матура е на 05.06 по анатомия, перспектива и история на изкуството. На 16.06 е защита на дипломна.

Последна редакция: нд, 31 май 2020, 19:19 от Гита Ог

# 464
  • out of space
  • Мнения: 8 569
И моята ще има защита. Архитектурно строителство...

Общи условия

Активация на акаунт