Абитуриентски страсти 2020/2021

  • 135 589
  • 1 601
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 9 415
Деспина,
ако няма да шиете специален тоалет, аз лично бих изчакала с ходенето по магазините. През март ще има нови колекции, а и с пандемията пак не се знае, какво ще бъде. Сега не натискай детето, все още има време.

# 871
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 266
аз пък бих казала, че е важно детето да се чувства добре - ако иска и по бански да иде. празникът си е на детето.
наремето майка ми рева и не даде да сложа черна рокля на бала - не било погребение. Sad
затова на големите не съм пречила.
и на Горинич младши няма да се налагам - каквото иска, това ще е.

# 872
  • Мнения: 48 070
Не виждам изобщо какъв е проблема
Покрай пандемията мога да кажа, че доста неща излязоха на преден план, други- за щастие, отпаднаха. Ако детето не желае рокля и прическа, не виждам драма. Simple Smile Нека поговори с приятели, поразгледайте по магазините ( без да е баш за бала, а ей така ), с наближаването на бала може да има развитие

# 873
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 358
Деспина, дъщеря ми тази година беше с дънков сукман в бордо + Vans-ове + раницата, с която ходи 2-3г на училище. Споко, преживях го. Но то тази година си беше нормално - ще има бал, няма да има бал

# 874
  • Карлово
  • Мнения: 4 694
Преди 2 години имаше едни варианти на панталон , такъв тип:
Скрит текст:



Може да се окаже компромисен вариант.

# 875
  • Някъде там
  • Мнения: 16 224
А точно ей такова нещо, но с тясна рокля искат и моите. Но тези модели са безумни цени. Та ще видим какво ще харесат като тръгнем.

# 876
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 358
Това с панталона на мен ми харесва, но ако дъщерята на Деспина е като моята - никакъв шанс. Толкова официално и наточено.... Просто на моята дюшеш й дойде тая пандемия и ненормални балове. Не че иначе щеше да се впечатли, де. Добре, че и училището й беше такова, че да не прави впечатление, един съученик й беше казал, че прилича на Дора Изследователката.

# 877
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 567
Няма шанс това последното да се хареса на щерката на Деспина Simple Smile Имам една такава вкъщи, макар и далеч още от абитуриентски бал, та шанс да облече такова няма. Моята също не носи никакви рокли и поли, рядко къси панталони.
Дес, има страхотни дамски костюми, наподобяващи мъжките, но малко по- женствени. В такова няма ли да иска да влезе?

# 878
  • София
  • Мнения: 6 149
Кажете какво да правя с абитуриентка,  която не иска рокля, не иска прическа и иска да ходи с дънките и с поредната черна тениска? Категорично отказва да ходим по магазини, а пък като намекна за мадамски обувки и получавам такъв поглед, че може да ме разтопи на място.
Изчакай няколко месеца без да повдигаш въпроса.

# 879
  • Варна
  • Мнения: 5 580
Благодаря на всички.
Оставила съм я аз. Като мине зимата ще го мислим. Никакъв шанс да сложи каквато и да е рокля. Костюм ще се опитвам да пробутам, ама да избутаме първия срок.

# 880
  • Варна
  • Мнения: 6 888
Изобщо не си го слагай на сърце и не се опитвай да пробутваш нищо.
Освен да си тровите у дома настроение и отношения, друго няма да стане.
Кое ти е важно в случая? Ти да си ок или тя. Явно няма как и двете да сте в тази ситуация. А ако тя е доволна от избора и визията си ... какво по-хубаво от това?
Дреме ти кой какво ще каже или помисли.
Подкрепи я, тя ще оцени, че си била до нея в този момент.

# 881
  • Мнения: 10 447
Аз също не бих насилвала детето да е облечено по мой вкус. Все пак празникът е неин и е важно тя да се чувства добре.
А много често такива деца решават в последния момент нещо изненадващо. Имах познат дизайнър, който така разговаряше с такива деца, че омекваха и го гледаха в очите какво ще им предложи. Жалко, че отдавна не е в България.

# 882
  • Мнения: 29 019
И на мен ми е все едно какво ще облече, важното е да се чувства щастлива и красива. Даже си казах и кич ще преглътна, но няма да ѝ разваля празника. Не отдаваме такова голямо значение на бала, така че не си усложнихме прекалено живота. Някой питаше за цена на роклята при шивач, нашата беше 800 лв. Тя си искаше класческа абитуриентска рокля и беше доволна!

# 883
  • Майничка
  • Мнения: 12 649
Despina, на бала в нашето училище тази година имаше момичета по дънки, с тиранти и свежарски тениски или ризи. Имаше и с яке и къси панталони, отдолу с цветен чорапогащник и кецове. Супер си бяха хлапетата, изобщо не са стояли нелепо, а по-скоро закачливо, на фона на роклите и костюмите.
Имаше и едно девойче с ярка, къса рокля, която приличаше на букет от крепирана хартия. И едно нежно личице отгоре, много ефектно.
Daviz, още един глас за предварителното мерене на различни модели. Понякога не само децата, а и родителите не успяваме да устоим на представа, която сме наместили в главата си.

# 884
  • Мнения: 11 990
Мисля си, че покрай изминалите проблеми с провалени, отложени, разместени и тн балове тази година, нещата ще си дойдат на естественото място. Т. е, в един момент, който вече вероятно е настъпил, няма да е точно "бал", какъвто всъщност не е въпреки натруфените рокли и невъзможните прически, а ще е както някога (не зная точно кога) е било "Абитуриентска вечер". Ще се върне в естествените си рамки на празник на младостта. Децата(да, за мен те са все още деца, макар и на 19)ще изразяват своята лична индивидуалност. Ще бъде свободно всяко да изглежда така, както в представите му е уместно, красиво, свободно, просто в един по-празничен вариант. Акцентът отново ще се върне върху настроението, забавлението, а не върху безумната суета,  в стил "Господин за един ден", която ни залива в последните години.
Или поне ми се иска да е така.
Поне докато дойде ред синът ми да е абитуриент (ама доста време има, едни 3-4 години) Joy

Общи условия

Активация на акаунт