Тежък регрес на дете

  • 144 539
  • 1 416
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 11 785
Играят страшни игри децата от много рано факт. Сина ми беше първи клас и още нямаше нито таблет нито телефон, но все разправяше, как в училище момчетата си говорят за някаква игра Грени. Чукнах я в Гугъл - някаква зловеща старица с една палка която обикаля една къща и ти бягаш, като те настигне и те бие. Бях шокирана, говорих с класната, говорих и с позната психоложка и също потвърдиха, че да децата играят такива игри. А като играеш един тип игра, в страни веднага ти излизат рекламни още подобни.

# 616
  • London
  • Мнения: 6 732
Ужас, сина ми е буквално пристрастен към айпада си откакто му го взехме. Постоянно трябва да гледа реклами за да печели бонуси,, но за щастие съм препълнила памет и няма как да свали бе да изтрие някоя, която вече играе. Такива игри видя ли да е набарал някак веднага ще ги изтрия, той здраво се вживява в игрите и ги разиграва после. Примерно на тротоара се е случвало да се пробва да се състезава успоредно с колело, защото имитира играта, която играе. Не ми се мисли, ако заиграе някоя простотия и реши и нея да имитира.....

# 617
  • Мнения: 11 785
Психоложката тогава ми обясни, че децата въобще не приемат и "гледат" на играта както ние възрастните. Ние се впечатляваме  примерно от грозно лице, кръв, насилие докато на детето му е важно да успее да избяга от "лошия" без да задълбава толкова върху самата умисъл на играта. Отделно, че това си било нормално любопитство към "страшното", както ние преди години викахме духове, Дама Пика и т.н. тоест децата винаги намират нещо такова, просто зависи от времето и технологиите.
Естествено, че децата са различни и някои могат да се впечатлят, уплашат, копират и т.н. Но искам да кажа, че наистина се приема за сравнително нормално това за днешните деца.

# 618
  • Мнения: 317
Здравейте. Следя темата с надежда от много време и стискам палци детето да се оправи. След толкова много изследвания и отхвърлени диагнози всеки ден се надявам да прочета хубави новини.
Аз също съм от Монтана и понеже споменахте за животинче се сетих, че близо до Монтана във Вършец има конна база. Не знам дали ги е обичала преди регреса, но на много дечица действат добре и биха били полезни и от гледна точка на разнообразие. Лекари и болници не мога да препоръчам, нито да давам други съвети, но аз също живея близо до парка с езерото и всеки ден излизам с бебето ми и ако мислите, че 9 месечно бебе би и направило впечатление съм на среща. Знам, че всеки в тази група стиска палци детето да проговори и поне да каже какво чувства.
Съветите за гласност на случая, незнам колко биха полезни, защото ще се появят и много "доброжелатели" с безумни съвети и мнения, които биха объркали и притеснили още повече Поли.
Вярвам в добрия изход ❤️❤️❤️

# 619
  • Мнения: 215
Здравейте, чета от доста време темата и стискам палци детенце да се оправи и да си стане както преди! Пожелавам ви го от все сърце и ви пожелавам да не се предавате в търсенето на отговор!
Гледам рисунките и ми се струва, че тя се опитва да нарисува това, което мисли или вижда, но аз лично нищо не мога да разпознае в тях. Това ме накара да си помисля - възможно ли е да е отключила ранна детска шизофрения? Изключително рядка е, но някои от симптомите са: изпадане в кататония; детето спира да говори или говори бебешки; започва да се държи като по-малко дете; спира да прави очен контакт или да разчита емоциите на другите; спира да показва емоции; започва да халюцинира или има делюзии и психози. Този страх от коли и от бащата ей така от нищото е странно явление. Не знам, дано не е това, но все пак исках да споделя.

# 620
  • Мнения: 38
Здравейте и от мен, аз също чета от началото на темата, но чак сега се включвам, провокирана от горния коментар. Имам много близък човек с психично заболяване, и съм виждала такива състояния, причинени от психиката на човек, че направо не ти се вярва.
Аз също, като препрочетох първоначалните симптоми, които детенцето е имало, ми напомнят на кататония. Тя се свързва не само с шизофрения, но и с депресия и други психични заболявания. Лошото е, че се лекува с бензодиазепини. Знам, че авторката е споделяла, че не иска да лекува с толкова силни лекарства и да, те наистина могат да са опасни, но когато е предписана правилната доза и всичко се случва под строг лекарски контрол, могат да се случат чудеса. Странно ми се струва обаче как нито един психиатър не желае да се заеме със случая.
Аз мога да препоръчам Д-р Самвел Багдасарян, има частен кабинет в София, обръща внимание на своите пациенти, но не знам дали работи с деца.
Продължавам да следя темата и влизам всеки ден с надежда детенце да се оправи Heart

Допълвам с редакция: Забравих да кажа, че много се зарадвах, че сте завели детенце при доц. Димова. За мен тя е отличен диагностик, и щом тя е казала, че детето няма неврологичен проблем, бих й се доверила напълно.

Последна редакция: вт, 09 юни 2020, 16:12 от zoeontherun

# 621
  • Мнения: 1 392
Бях чела бегло за кататонията, но сега се зарових по-внимателно. Оказа се, че кататония може да се отключи и при аутизъм - обикновено около 14 г. възраст, но има случаи от от 10 г.: https://aba-kurs.com/katatoniya-pri-autizme/

# 622
  • Сф
  • Мнения: 10 585
Аз също познавах човек със шизофрения, защото ходатайствах на майката.Не знаех точно де, какво му е, видимо виждах че има нещо , ама...не знаех диагнозата в началото, бяхме колеги всички, но един ден тя ми каза, че са го завели насила в Св Наум и тя търсеше контакт с лекуващия психиатър-някакъв известен беше.Така и не я допуснаха , въпреки че лично ходих и при Голяям мой човек там в неврологията обаче, а си караха с лечението каквото и да беше. Лежа 7 дни и повече май в психиатрията, че и буйствал.Да ви кажа, в психиатрията не се месят и има защо,.ходатайства там специално НЯМА.
Та , когато бях в кабинета на моя познат лекар - той само погледна кръвните  и каза- ако това е вярно, нещата са много зле, какви са ти тия хора и тнт.Та ми обясни , че е в криза и много тежък случай и няма какво да се прави, така ще е , да си пие хапчетата.Когато я викна и разпита работи ли той, как е бил в училище и тнт , за нея всичко си беше ок.Обясняваше си според мен тя нещата елементарно с  несподелена любов по познайте-  колежка..Е да обаче, той всъщност  работеше за майка си, какво да сменя, как да не се задържи , нищо с две думи не правеше, висеше в офиса, същото и през живота.
Та разбрах, че хората не приемат болестта и аз говоря за много интелигентна жена при това.Поръчва какво ли не от чужбина, обаче пристъпите си остават и болестта си я има.
Има толкова психични състояния.. и аз попитах Поли защо не влязат в псих. клиника за изследвания , не го разбирам това - "не искат да ни приемат, детето не е за тук"така казано по кабинетите или , как?Ами настоявайте, не съм чула да са върнали някой с направление и планов прием.:Пък нека на епикризата пише, че не е за там.
Но детето е в тежко състояние така или иначе, ето и нови обсесии се  появяват- бащата..колата..Поли , потърсете още консултации с психиатри, знам че ако се уцелят лекарствата, стават чудеса! Вие търсите физическа, генна причина, а може да е психично.успех!

Последна редакция: ср, 10 юни 2020, 16:47 от PureLove

# 623
  • Мнения: 38
През последните дни много започнах да се ровя из интернет в търсене на нещо, което може да помогне. Не съм лекар, нямам медицинско образование, но все си мисля, че от някъде нещо може да ми попадне, което да ви насочи в правилна посока.
Започнах да проучвам за това състояние "кататония", в което може да е изпаднало детето. Свързват го с доста диагнози - и психиатрични, и неврологични. Попадна ми статия, в която пише, че кататонията се свързва с "anti-NMDA receptor encephalitis" - Анти-NMDA-рецепторен енцефалит. Това е автоимунен енцефалит, който започва с грипоподобните оплаквания – температура, треска, гадене, повръщане, диария или оплаквания от горните дихателни пътища (! Детенце е боледувало от пневмония преди да започне всичко). След това е възможно да се развие тази кататония, психиатрични нарушения и др.
В гугъл ми излиза, че проф. Божинова е заинтересована от автоимунни енцефалити. Вие ходили ли сте при нея?



# 624
  • Мнения: 270
Благодаря ви за отговорите ♥️
Относно игрите - любимата и беше Yandere. Гледам на имейла получава писма от една Fandom, нещо като нови неща в играта. Играеше и Roblox. Мисля че така се пишат. Дали ще можете да поразпитате вашите дечица, играят ли ги и има ли в тях някакви предизвикателства. Четох накратко за какво са, преводача не превежда много добре.
Относно шизофренията - питала съм всичките психиатри и психотерапевти, и психолози, които сме минали. Всичките поне за това са единодушни, че не е. Казват, ще тя ще говори, ако е това и, че ще говори някакви несвързани неща, ще има халюцинации, аз няма как да разбера дали има, но казват, че ще се оглежда. Не знам вече какво да си мисля.
Относно Божинова , ходили сме. И сме правили точно такива изследвания, всички са отрицателни. Ще пробвам да ги кача по - късно.
Разпитах две близки приятелки и съученички. Питах ги за нещо странно, необичайно да е правила , да е говорила с непознати, да е яла нещо необичайно ( мислила съм си и някой да и е давал наркотици, на хапчета някакви ), може би вече се вманиачавам и аз. Казват, че не.

# 625
  • Мнения: 39 043
Аз също мисля че не е шизофрения. Те понякога идват на себе си,  говорят, комуникират.

# 626
  • Мнения: 38
А може ли да е нещо друго автоимунно? Нали автоимунните заболявания могат да се отключат по всяко време и по всякакви причини. Лупус дори може да причини кататония, чичко гугъл казва.

# 627
  • Сф
  • Мнения: 10 585
Няма нищо страшно в роблокс играта, питах детето.За другата- не я знае.Това с наркотиците също е нелепо според мен , няма такъв регрес и с тях.
Вероятно е отключила заболяване, въпроса е какво..

# 628
  • София
  • Мнения: 5 170
Поли, не можеш да разчиташ на отговорите на децата. Тези приятелки също имат проблем (вашия, а и свои си) и могат да отгояорят искрено, но не правдиво. Отключват ае механизми за самозащита и човек попада в собствен капан.
Продължавай да питаш,  но според мен по-скоро родителите и учителите.

Предложението на жената от Монтана с бебе ме трогна. Намирам за много подходящо да се срещнете, защото нали прогресът в поведението странно върви по пътя на бебе. Бебешките книжки...

# 629
  • Мнения: X
Питахте ли дали е възможно да е отключила някаква психоза? Според позната психоложка това може да се отключи и след не особено травмиращо за един възрастен преживяване.

Общи условия

Активация на акаунт