Тежък регрес на дете

  • 147 478
  • 1 433
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 11 358
Моето мнение е, че в момента имат развитие на състояние, ако не съществено подобрение. Не е нужно това постоянно търчане по следващия и следващия лекар - колкото лекари, толкова диагнози и лечения. Кого да слушат? В момента нещо се случва и е добре да дадат шанс на лечението и полека да надграждат.
Също така е редно да се спрат намеците за НЕЩО направено от бащата. Най-малкото Поли в момента има основно неговата физическа и фиансова подкрепа в този толкова труден момент. Самата тя каза, че при влошаването детето бе в много добри отношения с баща си, което означава, че надали той е в основата на случващото се. 
Поли, думата "Опатила", казана от бабата значи "Изпатила", но в контекст за по-дълготрайно изживяване.

# 601
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Може ли координати на акад. Миланов - телефон, мейл и в областта на кои неврологични болести са му интересите да ги изследва.
http://www.ivan-milanov.com/za-kontakti

# 602
  • Мнения: 6 108
Благодаря!

# 603
  • Мнения: 270
Благодаря ви на всички<3
Всеки ден , по няколко пъти, гледам темата с нетърпение за нови отговори.
Към  pastolina - детето не е излизало навън без мен никога. Сама е била само в училище за 4-5 часа и в интернет. В училището имат камери навсякъде без класните стаи. Сигурна съм, че не биха се съгласили да видимч камерите за междучасията , а и си е много време, нямам конкретна дата или период. В интернет е гледала разни страшти неща, играла е игри, за мен лично са страшни, особено Frain Bow, мисля така се пише, но психолозите казаха, че всички деца ги играят. Да, психиката е различна,. За мен е нещо комплексно - нещо е видяла или е преживяла, от което се е отключил гена. И детето много бавно излиза от състоянието си. Колкото и да ми се иска да е по - бързо, не става. Искам поне малко да има говор. а за английския - не го знам чак толкова добре, за да и говоря, за съжаление. Отделни думи, да, но изречения ми е малко трудно. Намерили сме психолог, сега е въпроса как да стигнем до там, като не иска да се качи в кола...с влак или автобус ме е страх да я возя, а и не знам, ако нещо по време на пътя се изплаши или започне да пищи , как да реагирам и да я успокоя.
kirasirrav - и аз мисля като вас.  Заедно си спим все още с детето. Понякога като спи се стряска, може би сънува нещо страшно. В началото имаше много голями кошмари, на 3-4 пъти се случи, хем спи, хем си пее като песен нешо, само мелодията, без думи , след това започва да плаче и накрая изпищява и се събужда. Даже един път се обаждаж до спешното да ги извикам, те ми казаха в никакъв случай да не я будя, а да си я оставя сама да се събуди.
PureLove - в св. Никола смятат, че такъв регрес на детето не е психичен проблем, а има нещо друго. Ако ви кажа как се доредихме до там, не знам дали ще ми повярвате. Давах ми час за след 4-5 мес. С познати, пред един , друг, трети, с много усилия успяхме да стигнем да ни приемат само за консултация. Казват, че, ако я приемат ще бъде в стацинарно отделение на силни лекарства. Аз ги питах за дневния център, бях чела, че за 3 дни отиваш, минаваш през психолог, психиатър и логопед и ти дават оценка и становище. Лично сме говорили с началника на стационара и още една лекарка от там. Казаха ни да отидем при проф. Божинова на преглед . Пак , за тях има нещо друго зад състоянието и, неврологично или генетично. От тогава не съм ги търсила, откакто минахме при Божинова.
acer - Благодаря! Ще пиша имейл на акад. Миланов и ще опиша накратко нещата. Ще му кажа, че бих приложила документи, защото са много, една голяма папка. Както каза Божинова, като минахме при нея, при вас е цяла епопея, така ни каза.
Говорих с позната в Мюнхен, препоръча ми няколко клиники.
Едната е Шарите в Берлин. Каза, че била най - голямата в Европа и имало всякакви отделения. Аз ще си пусна на преводача да видя какво точно има, че немски въобще не знам.
Каза ми и за една друга, до градд в Хановер, била специализирана за редки неврологични заболявания и сложни случаи. Ще я видя и нея.
Някой ми писа за Израел. Още не съм търсила за там.

# 604
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Поли, чета темата отдавна, моля се за лъч надежда и подобрение.
Сега като спомена Шарите и се сетих, че в Марбург има един лекар, който диагностицира разни случаи, които са редки или не успяват да ги диагностицират.

https://www.ukgm.de/ugm_2/deu/umr_zuk/27241.html

За жалост при тях не могат да се изпратят изследванията така директно, трябва лекар да ги изпрати.
Незнам дали работят интернационално, евентуално някой лекар, който е в течение на вашия случай, да се свърже с тях за съвет.

Стискам палци!

# 605
  • Мнения: 6 108
От Шарите не отговарят, ако запитването и документите са изпратени от родител, още повече ако липсва издаден от лекар документ с диагноза. Трябва лекар да направи запитване по вашия случай.
В Хановер има клиника за неврологични заболявания на мозъка и ако за нея става въпрос там работи българин и е на позиция от рода на завеждащ отделение, но ми обясни че работи само със заболявания на мозъка - главен и гръбначен, но предполагам няма да откаже поне информация да даде. Преди 3г беше доцент, но може вече да е професор защото е много ценен като специалист. Името не се сещам точно как беше, но си е българско т. е лесно разпознаваемо в списък с лекари с чужди имена. В Хайделберг има много добра университетска болница и има българка, която съдейства на българите, които са потърсили лечение там, но отново трябва документ с диагноза за да се получи оферта. Ако се установят инфекции при изследването, което е назначено от английската лекарка в Аугсбург, който е близо до Мюнхен има специализирана инфекциозна болница. Що се отнася до Мюнхен ако става въпрос за детската университетска болница аз лично нямам добри впечатления от подхода им към чуждестранни пациенти.

# 606
  • Мнения: 29
Поли,
а може би при обсъждане на термин с психолога, точно това трябва да се спомене: проблем с пътуването поради страх от превозно средство...? Сигурно това е началната точка. Този проблем ще е един от началните показатели за психолога и това е негова задача да даде съвет.

# 607
  • London
  • Мнения: 6 732
А в квартала не е ли излизала да играе сама с деца?

# 608
  • Мнения: 270
Благодаря ви!
Рори 72 - за Хановер - клиниката е в град, близък до Хановер. Чете се Гьотинген, може би, нямам никакви познания по немски.  (    Göttingen    ).
За Хайделберг - каква е клиниката, неврологична ли, ако можеш да ми пратиш линк?
Казала съм на психоложката за страховете и. Чака да отидем и започва работа с нея.
В квартала е излизала, но не сама. Мислех тази година да я пускам, като направи 12 сама, но уви не става. Иначе имаше 2-3 момиченца, с тях си е играла, ние родителите на пейка покрай тях си говорим, докато си играят. Ние живеем до парк, в който има езеро и честно казано ме е страх било винаги от него, няма ограда. Като бях на нейните години пак заради това езеро все ме контролираха...

# 609
  • Мнения: 6 108
Имам предвид университетската болница в Хайделберг т. е трябва да има клиники за всички заболявания. Аз лично предпочитам университетските болници защото имат клиники/отделения за всякакви заболявания като Александровска б-ца в София, Св. Георги в Пловдив, Св. Марина - Варна и при сложни случаи и добро желание могат да работят заедно специалисти в различни области. И второто предимство на университетските болници е, че щом обучават бъдещите лекари би трябвало да са добри специалисти с повече опит и в по-редки и сложни случаи. Линкове не мога да пускам, но с гугъл би трябвало да я намериш. Ако проявиш интерес ще ти пратя името и телефона на жената, която помага на хората. Не съм говорила с нея и нямам лични впечатления.
Всъщност не пречи да потърсиш и българския специалист в Хановер, защото това което се случва може да е следствие от някакво заболяване на мозъка и той да е вашия човек. Опитах да си спомня името и ако не греша е доц. В. Герганов. Ако пазя мейла му ще ти го дам. Иначе през лятото прави прегледи в медицински център в София на определени дати. Кажи ако проявяваш интерес по отношение на него за да си преровя пощата и да видя дали нещо съм запазила след като каза че не може да ни помогне.
Шарите е също многопрофилна болница с много висока оценка за работата на специалистите там и ако си запишете час за първичен преглед без да минавате през отдела за чуждестранни пациенти може би ще успеят да помогнат.

# 610
  • London
  • Мнения: 6 732
Като говорим за рисунки момичета ми е интересно какво мислите за рисуването винаги на две слънца и две луни в рисунките. Дали има някаква символика?

# 611
  • Мнения: 1
Благодаря ви на всички<3
Всеки ден , по няколко пъти, гледам темата с нетърпение за нови отговори.
Към  pastolina - детето не е излизало навън без мен никога. Сама е била само в училище за 4-5 часа и в интернет. В училището имат камери навсякъде без класните стаи. Сигурна съм, че не биха се съгласили да видимч камерите за междучасията , а и си е много време, нямам конкретна дата или период. В интернет е гледала разни страшти неща, играла е игри, за мен лично са страшни, особено Frain Bow, мисля така се пише, но психолозите казаха, че всички деца ги играят. Да, психиката е различна,. За мен е нещо комплексно - нещо е видяла или е преживяла, от което се е отключил гена. И детето много бавно излиза от състоянието си. Колкото и да ми се иска да е по - бързо, не става. Искам поне малко да има говор. а за английския - не го знам чак толкова добре, за да и говоря, за съжаление. Отделни думи, да, но изречения ми е малко трудно. Намерили сме психолог, сега е въпроса как да стигнем до там, като не иска да се качи в кола...с влак или автобус ме е страх да я возя, а и не знам, ако нещо по време на пътя се изплаши или започне да пищи , как да реагирам и да я успокоя.
kirasirrav - и аз мисля като вас.  Заедно си спим все още с детето. Понякога като спи се стряска, може би сънува нещо страшно. В началото имаше много голями кошмари, на 3-4 пъти се случи, хем спи, хем си пее като песен нешо, само мелодията, без думи , след това започва да плаче и накрая изпищява и се събужда. Даже един път се обаждаж до спешното да ги извикам, те ми казаха в никакъв случай да не я будя, а да си я оставя сама да се събуди.
PureLove - в св. Никола смятат, че такъв регрес на детето не е психичен проблем, а има нещо друго. Ако ви кажа как се доредихме до там, не знам дали ще ми повярвате. Давах ми час за след 4-5 мес. С познати, пред един , друг, трети, с много усилия успяхме да стигнем да ни приемат само за консултация. Казват, че, ако я приемат ще бъде в стацинарно отделение на силни лекарства. Аз ги питах за дневния център, бях чела, че за 3 дни отиваш, минаваш през психолог, психиатър и логопед и ти дават оценка и становище. Лично сме говорили с началника на стационара и още една лекарка от там. Казаха ни да отидем при проф. Божинова на преглед . Пак , за тях има нещо друго зад състоянието и, неврологично или генетично. От тогава не съм ги търсила, откакто минахме при Божинова.
acer - Благодаря! Ще пиша имейл на акад. Миланов и ще опиша накратко нещата. Ще му кажа, че бих приложила документи, защото са много, една голяма папка. Както каза Божинова, като минахме при нея, при вас е цяла епопея, така ни каза.
Говорих с позната в Мюнхен, препоръча ми няколко клиники.
Едната е Шарите в Берлин. Каза, че била най - голямата в Европа и имало всякакви отделения. Аз ще си пусна на преводача да видя какво точно има, че немски въобще не знам.
Каза ми и за една друга, до градд в Хановер, била специализирана за редки неврологични заболявания и сложни случаи. Ще я видя и нея.
Някой ми писа за Израел. Още не съм търсила за там.

Здравей, Поли! Чета темата от самото й начало със свито сърце, често проверявам за положителни новини по вашият случай. За съжаление не мога да ти помогна със съвет за специалисти и болници, но искам да обърна внимание на нещо. Знам че още в началото на темата е обсъждано това, че е гледала страшни неща и играла на страшни игри, видях и че психолозите казват, че е нормално да е любопитна и че повечето деца го правят. Искам да питам обаче занеш ли, от кого знае за тези неща, защото тези игри са специфични и някой трябва да ти каже за тях, не се намират така от нищото. Приятели може би? Също искам да кажа нещо за играта Fran Bow, в нея става въпрос за момиче, може би на нейната възраст, което е настанено в детска ментална клиника, изгубила е родителите си.. Не ми харесва тази тематика, може ли да споделиш други игри, които е играла?

# 612
  • London
  • Мнения: 6 732
Ама наистина ли на по 9-10 години играят на такива игри? За мен е непонятно....

Аз иначе бях гледала филмче ужасяващо не знам си колко д, но около 4-5 мин дълго....с едни очила, все едно си във филма, на една количка, кормят те и всякакви ужасни създания има. И племенника на мъжа го гледа на отделен стол беше... то са като кабинки, беше по-малък май от детето на Поли, но от самото начало като се разпищя, искаше да маха очила и слушалки. А, иначе преди това зор да гледа филмчето…. май хич не са за тях тия неща, но чак пък да изпаднеш в амок от филмче много ме съмнява.

# 613
  • Мнения: 1 400
Влязох да прочета за тази игра и ума ми не го побира как може това да се приема за нормално и създателите да не са в затвора: https://tues.ru/bg/tekstovoe-prohozhdenie-igry-fran-bow-prohozhdenie-fran-bow/
И какво значи, щом другите играят тези игри, няма проблем. Някои деца са по-впечатлителни. Аз лично помня от детството си един филм "Индийската кърпа", заради който изпадах в ужас всеки път, когато оставах сама поне в продължение 2-3 г. А едно време честичко ни оставяха сами. Прибирах се от училище около 2 часа преди нашите и сядах с гръб, плътно опрян до стената и повече не мърдах каквото и да ставаше, дори да ми се допикаеше ужасно много. И това всеки божи ден.

# 614
  • London
  • Мнения: 6 732
Всички имаме такива филми, аз бях така с ''То'' и един друг за ужасяващ Дядо Коледа дето трепе наред. Там е работата, че децата си ги влече да гледат тия неща, а после след дъжд качулка ги е страх. Знам за случаи, които такива ужаси са довели и до нощно напикаване.... трябва да се внимава определено какво се гледа от децата поне до пубертета.

Общи условия

Активация на акаунт