:) Преместване от ПУ във ВТУ... казват, че нямало как!

  • 3 129
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте,
Ъъъм противно на очакванията на някой хора този форум успява доста да ми помогне. И затова отново се допитвам до вас приятели... Та в момента уча Информатика в ПУ, преди не бях се занимавал с подобно нещо и първоначално мислех, че ще е интересно, но УВИ разбрах, че програмирането изобщо не ми допада! Ама изобщо с голям зор ги уча нещата. От друга страна математиката ми върви доста и ми е супер приятна... Та се замислих защо не запиша някаква педагогика с математика. Най-удобно ми изглежда тази специалност във ВТУ, пък и я има в задочна форма.
И сега  идва въпросът ВЪЗМОЖНО ЛИ Е такова преместване изобщо? Някой правил ли е преместване между университети, или да познава подобен герой! Всяка информация ще ми е от полза!!! Благодаря приятели!!

# 1
  • Мнения: 4 808
По принцип преместване е възможно, но трябва да говориш с учебен отдел и на двата университета, най–напред там, където искаш да се местиш. По принцип преместване е възможно, двама приятели на децата ми се преместиха преди няколко години от ВТУ в СУ. Но те смениха само университета, не и специалността. Преместиха се след завършен първи курс, накараха ги да върнат стипендиите, които са получили през този период и помня, че платиха по 4000 лв на единия от университетите, спонсорство го водеха. Мисля, че трябва да имаш завършен първи курс и ако сменяш специалността, е възможно да държиш приравнителни изпити – по предмети, които не си изучавала. Ако не си завършила първи курс, просто го прежали този период и кандидатствай отново. Всеки университет си има свои правила, просто говори с тях. По–вероятно е да те накарат да кандидатстваш отново и после да ти признаят изпитите, които си държала, ако хорариумът е достатъчен.

# 2
  • Мнения: 8 937
Hp007v, ако чакаш анкета да ти каже дали подобно преместване е възможно, аз се чудя как изобщо са те приели... 

Обади се в съответния университет и попитай дали преместването е възможно и при какви условия. Просто е.

# 3
  • Мнения: 1 195
Местила съм се от един университет в друг. Различни специалности, като имах само 1 предмет, който имах и на двете места. Оценката по този предмет преподавателя в новия университет не пожела да ми я признае. Местенето не е невъзможно. Семестри не ми бяха признати, все пак са различни специалности.

# 4
  • Мнения: 7
Скрит текст:
Местила съм се от един университет в друг. Различни специалности, като имах само 1 предмет, който имах и на двете места. Оценката по този предмет преподавателя в новия университет не пожела да ми я признае. Местенето не е невъзможно. Семестри не ми бяха признати, все пак са различни специалности.
Премести се в следващ курс или си започна от начало в новия университет? Можеш ли да ми обясниш в детайли моля те! Благодаря предварително!!!
П.С. Наложи ли се да платиш "спонсорство" заради местенето??
Скрит текст:
Hp007v, ако чакаш анкета да ти каже дали подобно преместване е възможно, аз се чудя как изобщо са те приели... 

Обади се в съответния университет и попитай дали преместването е възможно и при какви условия. Просто е.
Знам, че е просто, но желаех да потърся патили по този въпрос, за да си имам представа за това как се случват нещата! Иначе благодаря за мнението! Simple Smile

Последна редакция: вт, 26 ное 2019, 12:14 от AnMary

# 5
  • Мнения: 1 195
Местила съм се от един университет в друг. Различни специалности, като имах само 1 предмет, който имах и на двете места. Оценката по този предмет преподавателя в новия университет не пожела да ми я признае. Местенето не е невъзможно. Семестри не ми бяха признати, все пак са различни специалности.

Премести се в следващ курс или си започна от начало в новия университет? Можеш ли да ми обясниш в детайли моля те! Благодаря предварително!!!
П.С. Наложи ли се да платиш "спонсорство" заради местенето??
Детайли не помня особено, беше преди 5 години. Започнах отначало в новия университет, няма как да започнеш от втори курс ако са различни специалностите. Първо отидох в учебния отдел на новия университет, там ми обясниха какво трябва да взема като документи от този, който напускам. Такса спонсорство не съм плащала каквото и да значи. Ако съм платила нещо, то ще е било някаква стандарта такса + след приема и семестриална такса. Забравих да кажа, че кандидатствах в новия университет и ме приеха, трябваше да се мине през тази процедура, не можех просто да се мушна в първи курс без да съм участвала в класиране наравно с другите студенти. Отиди в учебния отдел на университета, в който искаш да се местиш и всичко ще ти обяснят. Може да не е едно и също навсякъде, затова най- добре питай там направо.

# 6
  • Мнения: 7
Скрит текст:
Местила съм се от един университет в друг. Различни специалности, като имах само 1 предмет, който имах и на двете места. Оценката по този предмет преподавателя в новия университет не пожела да ми я признае. Местенето не е невъзможно. Семестри не ми бяха признати, все пак са различни специалности.

Премести се в следващ курс или си започна от начало в новия университет? Можеш ли да ми обясниш в детайли моля те! Благодаря предварително!!!
П.С. Наложи ли се да платиш "спонсорство" заради местенето??
Детайли не помня особено, беше преди 5 години. Започнах отначало в новия университет, няма как да започнеш от втори курс ако са различни специалностите. Първо отидох в учебния отдел на новия университет, там ми обясниха какво трябва да взема като документи от този, който напускам. Такса спонсорство не съм плащала каквото и да значи. Ако съм платила нещо, то ще е било някаква стандарта такса + след приема и семестриална такса. Забравих да кажа, че кандидатствах в новия университет и ме приеха, трябваше да се мине през тази процедура, не можех просто да се мушна в първи курс без да съм участвала в класиране наравно с другите студенти. Отиди в учебния отдел на университета, в който искаш да се местиш и всичко ще ти обяснят. Може да не е едно и също навсякъде, затова най- добре питай там направо.
Благодаря ти, много!!!

Последна редакция: вт, 26 ное 2019, 12:14 от AnMary

# 7
  • Мнения: 188
Аз съм във ВТУ вече 4 години и сме имали колеги, които са се местили. Значи за да няма такива спонсорства, прекъсваш от единия университет , докато не си изкарал годината и кандидатстваш в новия университет другата година. Даже във ВТУ има опция за ранен прием - "Рано рани" започва другата седмица и плащаш една такса и после на записването отиваш направо да се запишеш и си плащаш семестриалната такса, докато редовните студенти първи курс се записват. Това става юни-юли месец всяка година по принцип, защото започваме октомври началото.

# 8
  • Мнения: 1
Аз съм във ВТУ вече 4 години и сме имали колеги, които са се местили. Значи за да няма такива спонсорства, прекъсваш от единия университет , докато не си изкарал годината и кандидатстваш в новия университет другата година. Даже във ВТУ има опция за ранен прием - "Рано рани" започва другата седмица и плащаш една такса и после на записването отиваш направо да се запишеш и си плащаш семестриалната такса, докато редовните студенти първи курс се записват. Това става юни-юли месец всяка година по принцип, защото започваме октомври началото.
и в крайна сметка тези колеги плащали ли са такса спонсорство как а наричат как са се изместили ако знаеш подробностш

# 9
  • Мнения: 4 808
Аз съм във ВТУ вече 4 години и сме имали колеги, които са се местили. Значи за да няма такива спонсорства, прекъсваш от единия университет , докато не си изкарал годината и кандидатстваш в новия университет другата година. Даже във ВТУ има опция за ранен прием - "Рано рани" започва другата седмица и плащаш една такса и после на записването отиваш направо да се запишеш и си плащаш семестриалната такса, докато редовните студенти първи курс се записват. Това става юни-юли месец всяка година по принцип, защото започваме октомври началото.
и в крайна сметка тези колеги плащали ли са такса спонсорство как а наричат как са се изместили ако знаеш подробностш
Това не се води преместване, кандидатстваш наново на общо основание и ако те приемат, може да ти признаят изпитите.

# 10
  • Мнения: 188
Аз съм във ВТУ вече 4 години и сме имали колеги, които са се местили. Значи за да няма такива спонсорства, прекъсваш от единия университет , докато не си изкарал годината и кандидатстваш в новия университет другата година. Даже във ВТУ има опция за ранен прием - "Рано рани" започва другата седмица и плащаш една такса и после на записването отиваш направо да се запишеш и си плащаш семестриалната такса, докато редовните студенти първи курс се записват. Това става юни-юли месец всяка година по принцип, защото започваме октомври началото.
и в крайна сметка тези колеги плащали ли са такса спонсорство как а наричат как са се изместили ако знаеш подробностш
Плащаш си 50 лева само за подаването на документите. И после семестриалната.
Никакво дарение не се дава, ние нямаме такава практика, но трябва да се отпишеш от стария ти университет. Води се по-лесен начин да влезеш в някоя специалност, която на редовно класиране няма как да влезеш.

Общи условия

Активация на акаунт