Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 33

  • 32 624
  • 766
  •   1
Отговори
# 105
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Нашата входна врата е чам, правиха ни я в КПУ Феникс, за 250лв. ни излезе. Но май вече не работят, уви.

# 106
  • София
  • Мнения: 4 192
Насочете се към въздух-вода термопомпа. Инсталиацията ще е същата като за газ. Нашата е мицубиши термопомпата, смятаха ни че ще гору 250-300лв за отопление(250м2, 10 радиатора) но студените месеци не падаме под 500.
chiana2003, защо сте с радиатори? Аз до колкото знам термопомпите са най-ефективни с подово отопление.

Иначе и ние сме се насочили към термопомпи. Бих искала да е вода-вода, но сондажите са също доста скъпо удоволствие, а са малко фирмите, които знаят как да ги направят Sad.
Нискотемпературна е - системара работи на 45 градуса за отопление. Радиатори ползваме такива :Хем загряват бързо, хем дават чувството на топлина от обикновен радиатор. Недостатъкът е, че трябва да се изгради при строителството и система за конденз до всеки от тях.
Иначе на подово съм живяла, не е моето нещо.
Термопомпа, управление и радиатори излезна над 20к, отделно разходите по тръби и т.н. при строителството.
Недостатък основен за мен е, че спре ли токът, спира и топлото, а на село винаги може да се случи...

# 107
  • Мнения: 4 785
Сложете UPS

# 108
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Ние имаме генератор.

# 109
  • Бургас
  • Мнения: 1 453
Понеже коментирахте веранди, какви врати за излизане от стаята навън предвиждате. Аз се двоумя между плъзгаща с два различни механизма или напълно отваряща се, ама навън или навътре. И в тоя ред на мисли, какъв обков да гледам.

Утре имаме среща с фирмата за дограма. Ще споделя после.

# 110
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Понеже коментирахте веранди, какви врати за излизане от стаята навън предвиждате. Аз се двоумя между плъзгаща с два различни механизма или напълно отваряща се, ама навън или навътре. И в тоя ред на мисли, какъв обков да гледам.

Утре имаме среща с фирмата за дограма. Ще споделя после.


Плъзгащите не уплътняват добре.  Peace
Ние ще сме с отваряща се навътре - най-вероятно двойна. Останалото от фасадата също ще е стъкло.

# 111
  • София
  • Мнения: 10 825
Плъзгане тип Фолксваген уплътнява точно колкото и пвц дограма, 100%.
HST плъзгането също е с много добри показатели.

Когато вече става въпрос за уинфри или други подобни системи - да, там липсва изолацията и уплътняването. Те са само за затваряне на външни площи, като без допълнително отопление разликата между външна и вътрешна температура е около 5-7 градуса (през зимата, без слънчево греене) - това е личният ми опит при замерване на температурите на нашите тераси с уинфри система

# 112
  • Бургас
  • Мнения: 1 453
Тези фолксваген ги гледах. Повече клоня към отваряне навътре с цялостно завъртане. Т.е. вратата се завърта на 180 градуса. Ще седи постоянно отворена лятото, когато сме на терасата. Струва ми се, (е ще ми е по-удобно да влизам и излизам с чинии и други неща.
https://www.youtube.com/watch?v=FSpthGHEf-0 това май е фолксваген

# 113
  • София
  • Мнения: 10 825
Скрит текст:
Тези фолксваген ги гледах. Повече клоня към отваряне навътре с цялостно завъртане. Т.е. вратата се завърта на 180 градуса. Ще седи постоянно отворена лятото, когато сме на терасата. Струва ми се, (е ще ми е по-удобно да влизам и излизам с чинии и други неща.
https://www.youtube.com/watch?v=FSpthGHEf-0 това май е фолксваген
Да, фолксваген е

# 114
  • София
  • Мнения: 4 192
За какво ни е да въртим водата, ако не работи термопопмата  Wink
за 16кВ трифазна помпа, генераторът сигурно ще струва шестцифрена сума

# 115
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Да, права си, питах мъжа ми, който е развоен инженер и каза ,че ще струва 20-30 000 лв., отделно разходът за нафта.
Също каза - под 2-3 градуса КПД пада драстично и по-добре да се топлят на ток.

# 116
  • София
  • Мнения: 4 192
Ами на +15 КОП е 5 единици (т.е. за един вложен киловат се отдават 5)
На +5 КОП е 3.5
на 0 КОП е 2.8
На -10 КОП е 1.5
на -15 КОП е 1

Така, че мъжът ти е прав, ама за под -15 Wink

# 117
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
3,5 е при 20. А това, което се цитира, е от рекламите на термопомпите.
Една от най-сериозните марки за компресори в областта са Danfoss и Copeland. Няма как производителят на компресора да даде максимален КОП 2,8, а производителят на цялата машина да даде 3,5. Абсурд.

# 118
  • София
  • Мнения: 4 192
https://vimax.bg/mitsubishi-power-inverter-ersc-vm2c-puhz-sw160yka
посредата в дясно има характеристика, ама щом казваш Simple Smile

# 119
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Е, нали трябва да я продадат.
Няма да споря. Ако някой се чувства горд от това, че е дал 20 Бона за нещо, което струва много по-малко, нека си мисли, че е на сметка. Как иначе ще печелят такива като нас Wink

Общи условия

Активация на акаунт