Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 33

  • 32 650
  • 766
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 227
В Костинбродско нещата стават мноогоо бавно, чака се за всичко.

# 271
  • София
  • Мнения: 321
В Костинбродско нещата стават мноогоо бавно, чака се за всичко.
Това не звучи приятно. Но ще чакаме,нямаме избор

# 272
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
Не знам как е в Костинброд, но за мен община Панчарево са най-бавни чакам вече 2 месеца да ми издадат адрес. Срока е 30 дни и не знам защо ги слагат тия срокове като не ги спазват.

# 273
  • Мнения: 6 298
Не знам как е в Костинброд, но за мен община Панчарево са най-бавни чакам вече 2 месеца да ми издадат адрес. Срока е 30 дни и не знам защо ги слагат тия срокове като не ги спазват.
Ами пускайте жалби и се позовавайте на закони и техните наредби за определяне на местните администативни услуги и такси. Виждала съм в такива наредби предвидена възможност, при неспазване на даден срок, заявителя да плати такса до с 50 % намален размер и т.н.
Относно цените, точно за последните 2 - 3 години цените са се качили сериозно. Моя колежка, от която взаимствахме част от разпределението на сглобяемата къща и която ни препоръча техният строител, през 2017 г. за къщата по ПАКЕТ "ВИП" /ДО КЛЮЧ + ЕКСТРИ/ е платила по 700 лв./кв. м. На нас през 2019 г. от същата фирма за същият пакет ни дадоха оферта по 950 лв./кв.м. Отделно са сумите за свързване с ВиК от сградно отклонение, за енерго, за отопление, за ограда, озеленяване, проектиране, разрешителни и други такси за редица административни услуги.

# 274
  • София
  • Мнения: 619
А някой има ли опит как се случват нещата в Елин Пелин? Бързо/бавно, имат ли добри проектанти и строителни фирми?

# 275
  • София
  • Мнения: 321
Може ли по-запознатите да погледнат тази оферта. Как ви се струва?

https://newhomebg.yolasite.com

# 276
  • Мнения: 2 270
Като поредната пирамида. Преди повече от  20 г. имаше подобна програма "Майстор Тричко" на "Ситиком". Доста ентусиасти изгоряха  със спестяванията си в стремежа си за придобиване на жилища на изгодни цени+ личен труд.

# 277
  • Мнения: 227
Може ли по-запознатите да погледнат тази оферта. Как ви се струва?

https://newhomebg.yolasite.com
elinoriks - а на вас как Ви се струва фирмен сайт, неграмотно написан - начална страница с дебели червени букви и текст изобилстващ от грешки, никъде няма име на фирма, още по-малко снимки от реализирани проекти. Само един "базов" модел и цена - " САМО 19700 ЕВРО И ВАШИЯТ ТРУД ЗА 98 М2 ЧИСТА ПЛОЩ ИЛИ 32000 ЕВРО НАПРАВЕНА ИЗЦЯЛО ОТ НАС ЛУКСОЗНА КЪЩА -МОНОЛИТНО НОВО СТРОИТЕЛСТВО ". Посочената цена е нереално ниска, не се заблуждавайте търсете фирма или бригада, която да ви покаже поне няколко къщи направени от нея и говорете със собствениците на тези къщи. Няма стандартен проект, всеки проект е индивидуален за себе си, не може проекта на този модел да е приложим за вашият парцел, проект ще се прави конкретно за вас, така че не им вярвайте на писаниците. Препоръка - не си търсете строител през интернет обяви или сайтове, а от препоръки на други строили в района, реално бригадите, които работят добре не си търсят работа с обяви в интернет, защото са заети поне година напред.

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 07:50 от Xy6aBTaTKo

# 278
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Въпросният Христо Генов,го обориха по всички параграфи в друг професионален форум.
Интересно ми стана как шпакловката влиза при изпълнението до ключ,а я няма по БДС.Колко невероятни са фасадните  панели и колко лесно се монтират,без дума да се обели за конструкцията за монтажа им,паропропускливото фолио.Стигат до основата щом няма цокъл,явно се зариват с пръст,няма хидроизолация,а итонга хич не е хидрофобен Simple Smile
Бетон се полагал много лесно-явно без машина за вибриране.Значи ви е нужна само една лопата да бъркате материал,и един чук да ковете покрива,ами чудесно  !😁😁😁

# 279
  • София
  • Мнения: 321
Благодаря ви. И на нас ни се стори прекалено измислена работата,но реших да попитам. Издирих 4 фирми,които имат цяла секция с реализирани проекти и изглеждат доста по-реални. Ще търсим,то е ясно. Просто искаме да се ориентираме финансово,за да знаем какво ни очаква. Поне до завършване на грубия строеж.

# 280
  • София
  • Мнения: 4 192
За да се ориентирате финансово, е най-добре да видите количествени сметки на вашия архитект и като сложите 50% отгоре, ще се доближите за реалната сума.
Казвала съм за нашата къща - малко над 500 евро дойде до момента на вкарване на мебелите (с камък от 100лв по стълбищата и коридорите и с ламинат и бани по 25лв материал) Но да кажем оградата и насипването ни глътна 40к лева, ако не я смятаме нея, щяхме да сме по 430евро горе-долу

# 281
  • Мнения: 6 298
E, как ще е лесно да лееш бетон, да изграждаш стени и т.н., а и не го искам това. Нямам намерение да съм като моите баба и дядо през 1970 г. направи си сам, та до 1979 г. Накрая нали трябва освен да ми харесва и да е качествено построена, сигурна и да отговаря на всички стандарти, за да ми бъде въведена в експлоатация.
elinoriks
Относно цените, то напълно подкрепям chiana2003.
Първо среща при архитект или проектант да ви направят мнооого груби сметки, съобразно исканата от Вас квадратура и виждане за къщата, слагате минимум 30 %, а както писа и chiana2003, най-добре 50 % отгоре и ще Ви стане ясно какви пари ще са необходими.
Ние до тук с покупката на имота - 450 кв.м., нотарус, проектиране, разрешителни, договори с ВиК и енерго, Строителен надзор, ограда и фундамент сме стъпили на 69 000 лв. за сглобяема къща + допълващо строителство(склад, мазе и студио) на един етаж, с обща РЗП - 131 кв. м. Очаква се договърт ни за самото строителство до ключ (без мебели) със среден клас материали, да ни излезе още 125 000 лв. с изграждане на термопомпа за отопление.
За монолитно строителсво, дори може и повече да Ви излезе, но да кажат други с опит.
Това са цените за село на 60 км. от София, което има изградена ВиК мрежа и ток пред имота ни. Другаде може цените на труд да са по-малки, но останалото ще излезе същото.

# 282
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Здравейте отново! Имам въпрос относно монтажа на дограмата. Тъй като не намерихме фирма във Велико Търново която да прави изнесен монтаж ( монтаж на изолация), Сега сме в чуден и къде е по-добре да бъде направен монтажа спрямо тухлата. Използвани са тухли поротерм а дебелината на профила на дограмата ще бъде около 8.5/9 см. според вас и вашите познания, къде ще бъде по-удачно да се монтира дограмата -  по средата на тухлата (тоест от двете страни да остава равно разстояние отпред и отзад/ отвън и отвътре) или да бъде изнесена по-напред в към предния край на тухлата (тоест външния край на тухлата). Питам от гледна точка на това, дали е възможно да се направи така, че да има някаква допълнителна изолация за да не се създават термомост между мазилката и изолацията. Не знам доколко се изразих правилно, но мъжа ми ме помоли да питам вас тъй като вече много идеи откраднахме от тук Simple Smile
Благодаря

# 283
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Някой ще си помисли,че съм в дограмджийския бизнес и съм тук под прикритие.Само за дограма пиша Simple Smile .
На външен ръб е по-удачно от изнесена,особено ако фирмата не е софийска.
Дограмата ляга изцяло на външния ръб,като надстърча 1 см. навън.
После като се сложи изолацията се зарязва,около дограмата,когато дограмата надстърча.

# 284
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Благодаря, golden_nelina_london!!! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт