Коледата на вратата чука, ДЕКЕМВРИйче малко в ръцете ни ще гука! 💝🎁🎄

  • 53 533
  • 721
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 3 789
Неда, Илияна, честити да са бебчетата ви!
Неда, Никола е много хубаво име, добър избор е направил таткото 😊 да са здрави и много да ви радват.

Ние днес цял ден обикаляме с ММ, имах чувството, че ще родя в супермаркета, толкова започна да ме присвива, ама мина. Решихме да си опразним гаража, че да мога да си прибирам колата в него, та досега му давах наставления кое къде да стои 😁 а той с негов приятел само слушат и Изпълняват. Ама съм доволна, че има вече къде да държа и колата, и количката, че след пренасянето ни го ползвахме за склад...

Надявам се след толкова висене на крак днес да не вземе да се роди нощес, че съм си се настроила за декемврийско бебе вече 😂

# 421
  • Мнения: 257
Неда, честит да ви е Никола! Много здраве и късмет да има!

Илияна, честито момиченце! Много да ви радва винаги!

Иви, болките около сърцето са също от киселини, преди време, при всяко вдишване, ме сръгваше близо до сърцето и все едно го усещах и отзад на гърба, та лекарят тогава казваше, че е невралгия ( може да си се простудила и да е от някой нерв).

Аз още не съм стерилизирала, мисля да стерилизирам тия дни помпата и да я сложа в плик, а те там в болницата, допълнително ще я стерилизират.

Вие дрешките за изписването на бебчо ше ги взимате ли в багажа или е по-удачно татковците да ги носят?

# 422
  • Мнения: 347
Не знам момичета, някакъв ужас е с киселините, да рефлукс и аз имам, всяка вечер, ставам и пия вода за да сваля храната пак надолу и така🤣..иначе и аз така го усещам , за болката в гърба и около сърцето , може да е невралгия, ще изчакам до понеделник..не ни е лесно, но трябва да сме силни , още малко остана..
Аз стерилизирах помпата и шишетата които ми искат в болницата и са ми в багажа , дрешките и порт бебето са ми в багажа също, просто не искам да занимавам никого с моите неща, апък и ММ ще обърка нещо 100% 🤣 дори и моите дрехи са в багажа за изписването ..остана да сложа хавлията за баня и съм готова с багажа..
Преди малко се върнах от кафе с приятелки, имах доста болезнени контракции в кафето и накарах ММ да дойде и тихичко да ме прибере, че момичетата каквито са паники реших да не ги тревожа, но то всичко отмина , сега съм си вкъщи и съм се облегнала, гърбът ме боли само супер много , друго нищо ми няма вече. Иначе за разлика от онзи ден , снощи се наспах хубаво , само дето се събуждам за да пишкам често и доста се потих снощи , въпреки че в нашата стая още не отопляваме, за сега не е студено , но като дойде бебчо ще почнем да палим каминката в стаята ни, защото за бебо ще е студено. И така, вие как сте , как мина днешният ви ден?

# 423
  • Мнения: 489
Родих при Д-р Динов в Дупница-изключително съм доволна.
Събудих се в 3 часа с болки през 5 мин, мислех,ме ще отминат,но те се засилиха. Изкъпах се,обадих се на лекаря и ми каза дс трругвам. Приеха ме в 6.30, изгониха мъжа,че нямало да родя скоро,а аз в 9 вече бях със доста силни болки и комтракции и 10 без 15 на магарето. В 10.10 се роди.
Никога не съм обичала клишето-като го видиш бебето се забравят болките,но всъщност в така!
Има леко дърпане сега от шевовете (само външни), но 2 часа след раждането бях на крак,изкъпах се и вече обядвах и вечерат. Бебчо емори мен, захвана гърдата,но ще
Го вземат за през нощта.
Желая на всички такова раждане,кураж и успех 😘
А термина ни беше на 17.13

# 424
  • Мнения: 2 170
Неда, супер звучи!
А иначе, с риск някои момичета да ми се възмущават, аз предпочитам бебето да не е при мен през нощта, поне първата, ако е възможно. С Вики беше така, сега ще е малко по-различно, надявам се. Просто не се чувствах “работоспособна”🤣 след секциото и първата нощ в реанимация.

Ние днес цял ден нищоправим. Утре ще стерилизирам шишета и биби, помпата също, за всеки случай. Ще ги сложа в едни зип-лок пликчета за след стерилизация, мисля, че са.

Както си мислех, че ми е паднала цялата тапа, сега преди малко пак изпадна някакво нищожно количество от нея, може би се доизчиства, не знам. Имам леки контракции, но са нерегулярни и по-скоро стягания, не са болезнени.

Чакаме утре, кога съм на маникюр(само се моля да не се разраждам там🤣) и фризьор , после тотално ще изкукам и започвам да броя не само дните до раждането😀🤣

Ех, не си спомням с Виктория да е такова чакането , но пък тя взе, че се роди и по-рано😉🙃

# 425
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Хей, колко много бебчета!! Heart Blue Heart Yellow Heart Heart Blue Heart Добре дошли на всички нови, малки момичета и момчета!!

qankasiderova, Zuzi83, babybu, Slunceto _-@-_, Nedavl, Iliqna1234, честито!!! Да са живи и здрави рожбите ви! Бързо възстановяване на вас и скорошно прибиране!

sladur4e7, радвам се че твоите момичета наддават!! Стискам палци за празниците, всички да сте вкъщи!  Flowers Four Leaf Clover

CheGuevara, аз давам урина, която предварително си нося от нас. И преди бременността ми беше гадно, трудно, неудобно и направо отврателно да пишкам в чаша в тоалетната на лабораторията. Затова - вкъщи в контейнерче и до час и половина отивам в лабораторията.

ivigeorgieva, последните 2-3 седмици и на мен често ми се гади и ми е лошо. Но не е като онова гадене в началото на бременността. Пуснах си всякакви кръвни изследвания. Макар, заедно с АГ да бяхме сигурни, че нищо ми няма. Моето обяснение - бебето е изместило и притиска всички органи. И гаденето е механично. Да допълня, че аз киселини нямам.

Не знам, какво ми става, но от 2-3 дена такъв мързел ме е хванал, че нито ми се гласи багажа за болницата, нито други багажи, нито ми се подрежда, чисти, оправя. Абе с две думи - нищо не ми се прави.. Само излизам да се разтъпча на въздух ... И после се прибрам, да гледам филми със сняг.. Rolling Eyes  Едвам ровя по сайтовете за последни покупки и нищо не намирам или не ми харесва. А не е като да не ми трябва доста неща.
И хич не бързам да раждам. Не съм готова. Joy Бебето да си стои в корема ми. Не ми пречи.
И нашата количка пристигна. Всичко й е тук! Много съм доволна. Трябва да купя чанта, защото към офертата нямаше.. Може и дъждобран, и поставка за чаша.

В момента проблема ми е, да намеря филм със сняг, който след това да пусна да гледам.. Rolling Eyes Joy

# 426
  • Мнения: 882
Алексче за първата вечер много жени решават бебетата да не са при тях  за да можеш да си починеш и поспиш . Няма нищо лошо в това . Сестра ми като роди аз също я посъветвах първата вечер да не я взима при нея ... За мен още не съм го мислила сиг на момента ще почувствам как искам да е  . Аз мисля само помпата и биба да стерелизирам , а шишетата мм да ги пусни в деня като ще ни изписват . Не са казвали в болницата да нося шишета . Те не ги ли хранят с техни 🤔 . Четох , че няма смисъл сега да ги пусна тъй като до 48 часа ако не се използва то вече не е стерилно . Аз да ви се оплача , че вече по дупето доста стрии имам 😣 цели 18 кг съм качила . Направо съм като мечок . Аз съм вече без маникюр другата седмица ще ходя и на кола маска и чакам момента . Ще почна да спя и лежа повече на ляво да вземе да се премести моя малкия от тази страна . Въпреки че като лежа усещам че се свлича на там и в мига в който стана пак си отива в дясно ... там си му явно харесва ... но вече много се обърках Може или не може да се роди нормално ако е така . Все си мислех , че е важно главата да е надолу а то и други изисквания има ...

# 427
  • Мнения: 113
Неда, Илияна, честити бебчета ! 🤩🍼 Пожелавам им да са здрави, щастливи и големи късметлии ! 🥰

Ние с бебето сме добре днес, тоновете й са по-ниски от предните дни и съм супер щастлива, че ще прескоча ноември и в крайна сметка ще си родя в любимия месец.
МониКриси, и аз така знам за стерилизацията и нищо не съм стерилизирала.. чудя се дали ще мога да издържа без помпата в болницата. Ако не, ще обяснявам на ММ какво да прави и дано се справи.
За стриите иначе е до кожа явно или пък до мазането, не знам. Аз качих 23 кг и нямам стрии никъде от бремеността, а се мажех с Матернеа и Палмърс по веднъж на ден.

# 428
  • София
  • Мнения: 162
Е, най-накрая It's Raining Mens 😃 Почти изцяло девойки досега, време е да изравним 😜
БейбиБу, Илиана, Слънце, Неда да са ви живи и здрави рожбите, и да растат безгрижни и много щастливи. На вас бързо възстановане, и прегръдки на всички 🤗
Моето мъниче си спази обещанието да изчака до Декември, вече ако иска е свободен да излиза. Както до преди няколко дни бях пушка, и нямах едно оплакване, така последната седмица ме разби, ама ей го къде е 4-ти ☺️

# 429
  • София
  • Мнения: 231
С риск да прозвучи егоистично, аз също оставях Ники вечер на акушерките в болницата... От една страна за да си почивам вечер, че не се бях възтановила напълно от операцията и от другата страна, че не съм си вкъщи нямах под ръка нищо, ако се разбуди вечер да го нахраня... Поради липсата на кърма. Поне се наспивах.
Неда, супер звучи!
А иначе, с риск някои момичета да ми се възмущават, аз предпочитам бебето да не е при мен през нощта, поне първата, ако е възможно. С Вики беше така, сега ще е малко по-различно, надявам се. Просто не се чувствах “работоспособна”🤣 след секциото и първата нощ в реанимация.

Ние днес цял ден нищоправим. Утре ще стерилизирам шишета и биби, помпата също, за всеки случай. Ще ги сложа в едни зип-лок пликчета за след стерилизация, мисля, че са.

Както си мислех, че ми е паднала цялата тапа, сега преди малко пак изпадна някакво нищожно количество от нея, може би се доизчиства, не знам. Имам леки контракции, но са нерегулярни и по-скоро стягания, не са болезнени.

Чакаме утре, кога съм на маникюр(само се моля да не се разраждам там🤣) и фризьор , после тотално ще изкукам и започвам да броя не само дните до раждането😀🤣

Ех, не си спомням с Виктория да е такова чакането , но пък тя взе, че се роди и по-рано😉🙃

# 430
  • Мнения: 4 660
И аз с каката оставях бебето при акушерките след баня до сутринта, но сега не мисля да повторя тази според мен грешка. Грешка според мен защото зле влияе на кърменето и адаптацията между майка и дете. Изобщо не бях спокойна когато я нямаше.

# 431
  • Мнения: 1 139
Аз баткото също го оставяй в детска стая. Първата вечер въобще не ми го доведаха. Втория ден на мен ми беше най-труден и болезнен, мн ме болеше операцията доведаха ми бебето цял ден при мен, в естествено мн се радвай, но и напрежението беше мн голямо. Първо дете, мислиш си че си подготвен, но въобще не е така, поне при мен беше така. За капак се разрева и не спираше и аз ревах с него 😁 незнаех кво да го правя. След това го взеха за баня към 6 и в 9 ми го доведаха и аз казах, че просто нямам сили 😢, а те ме изгледаха все едно не си искам детето въобще, това беше най-гадно то от целия престой. Почувствах се ужасна майка. На др ден го доведаха в 5 май. И така всяка вечер го оставяй при тях примерно към 11,12, за да дремна спокойно уж за 3,4 часа.
Така че съобще не се обвинявайте, ако има възможност оставяйте ги.

Последна редакция: сб, 30 ное 2019, 21:14 от mariq2016

# 432
  • Мнения: 2 170
Kikair, не знам да влияе на кърменето 🧐, нито на връзкара на майката с детето🤔, но пък всичко е индивидуално.

Аз не бях притеснена да я оставям на сестрите, защото знаех, че ще полагат грижи за нея, бяха отзивчиви и много внимателни, но това също зависи от болницата. Беше ми единствено мъчно като я няма, но знаех, че е по-добре и за двете. С операцията и малко бебе , не можех да се справям по цял ден , първите 3 дни.

Кърма съм имала , докато сама не си я спрях. Съгласна съм, че бебето е най-добрата помпа, но през деня има достатъчно време да стимулира. Нощно време ако е зле положението- помпа!

За връзката- аз я създадох и без да спи в една стая с мен, в рамките на 4-5 дни. Не смятам това за определящо.

Като цяло това доста деликатна тема с индивидуално решение. Не се чувствайте виновни да ги оставяте, и вие сте хора, и вие имате нужда от почивка.

# 433
  • Мнения: 3 789
Доколкото разбрах при нас не дават бебетата да ги гледа друг и са при майките си. За мен това е окей и се надявам да няма усложнения или пречки, поради които детето да е отделено от мен. В крайна сметка то познава единствено мен и ми е много гадно при мисълта, че ще е отделена и то за дълго време като цяла нощ например. Плюс това са 2 - 3 вечери, не мисля, че много ще се наспя или нещо ще ми помогне това да я взимат като цяло. Дано поне не е ревличка, да смущаваме обстановката 😂

Иначе за влиянието върху кърменето - доказано е че ако в първия час засуче, кърменето е много по-успешно, също колкото повече се слага на гърда в първите дни, толкова по-бързо започва активното производство на кърма. Естествено има изключения, но при повечето майки това е една от главните причини за неуспешно кърмене, включително това, което всички чуваме, че няма кърма и тн. Това се случва рядко поради здравословни причини, по-скоро поради ненавременно първо кърмене и лоша организация. Така поне обяснява Хедра в книгата си.

Но като цяло никой за нищо не трябва да се самообвинява или да бъде обвиняван. Това как да раждаш, дали да кърмиш, как да си гледаш детето си е изцяло личен избор на майката и НИКОЙ няма право да коментира дори, камо ли да осъжда, въпреки че мнооооого хора и свекърви нямат цедки на устите си,за жалост.
За мен най-важно е детето ми да е здраво, спокойно и защитено и да расте като добър, културен и възпитан човек. Всичко друго е вятър, дето се вика. 🤗

# 434
  • Мнения: 1 670
И двете си деца съм оставяла нощем на акушерките, и това ще оставям.
За другите не знам, аз определено имах нужда от време за баня и сън. Връзка си имам с децата достатъчно силна и без тези първи 3 нощи. Hug

Общи условия

Активация на акаунт