Лято в Албена 2020 г.!

  • 42 006
  • 739
  •   1
Отговори
# 435
  • Русе
  • Мнения: 679
Според мен никой още не знае кога ще падне карантината, а летищата не са затваряли просто няма почти никакви  полети. Докато Европа не се разбере за общо отваряне на вътрешните си граници няма как да тръгнат туристите било то румънци или англичани.

# 436
  • Русе
  • Мнения: 679
Полина, от къде ви е информацията? Моята резервация е от 19 юли в Оазис, от туроператора ми отговориха, че няма промяна ( преди две седмици ). Писах на имейла на Албена няколко важни въпроса, но не ми отговарят.....
Моята резервация е направена чрез офис на Албена, та днес отскочи до там да поразпитам. Докато не отменят извнредното положение няма да Ви отговорят официално предполагам.

# 437
  • Варна
  • Мнения: 765
Полина, мислите ли, че няма да има чужденци в началото на юли в Албена?? Още средата на юни отварят летищата, уж, ,Ангелкова в средата на май "отменя забраната за туризъм" - сега дали вътрешен, дали външен, не знам, всички румънци кога идват? Юни и те.....
По-скоро българи пак няма има, пияни немски и английски пройдохи - със сигурност! Руснаци и румънци - тоже:)!
Юли вече би трябвало да тече напълно нормален сезон. Тези дни казаха, че румънците може да идват някъде около след 14.Юни, чартърите за Германците почват пак около същото време, за Англия и другите страни сигурно ще е нещо подобно. Като цяло се чака сезона за чуждите туристи да започне в средата на Юни, поне за масовите групи румънци и германци.

# 438
  • Мнения: 890
Полина, мислите ли, че няма да има чужденци в началото на юли в Албена?? Още средата на юни отварят летищата, уж, ,Ангелкова в средата на май "отменя забраната за туризъм" - сега дали вътрешен, дали външен, не знам, всички румънци кога идват? Юни и те.....
По-скоро българи пак няма има, пияни немски и английски пройдохи - със сигурност! Руснаци и румънци - тоже:)!
Юли вече би трябвало да тече напълно нормален сезон. Тези дни казаха, че румънците може да идват някъде около след 14.Юни, чартърите за Германците почват пак около същото време, за Англия и другите страни сигурно ще е нещо подобно. Като цяло се чака сезона за чуждите туристи да започне в средата на Юни, поне за масовите групи румънци и германци.

Кои го казаха?

# 439
  • София
  • Мнения: 799
Германците имат забрана за пътуване поне до 14-ти юни, като техният външен министър е много скептичен за това дали изобщо ще им позволят да пътуват и след тази дата.

# 440
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Вчера като говорих с кол центъра на Албена ми потвърдиха, че храненията ще са на смени.

По принцип си мисля, че е вирус като вирус, но все пак...не ми се иска да затворят пак държавата , ако се увеличи бройката на заразените.А това най-вероятно ще стане с идването на много чужденци.На колкото и метра да сложат чадърите все тая. Или, ако излезе някой заразен от същия хотел, където се намираме. От това най се притеснявам.

# 441
  • Мнения: 2 361
А как си представяте вечерната разходка по алеите или кисненето в морето? За мен е достатъчно просто да не се работи на пълен капацитет, т.е да има значително по-малко хора, да се прави по-старателна дезинфекция и може би храненето да е на смени. Всичко останало ми е ала-бала..като еднопосочното ходене в парковете и маските на открито.

# 442
  • Варна
  • Мнения: 3 943
А как си представяте вечерната разходка по алеите или кисненето в морето? За мен е достатъчно просто да не се работи на пълен капацитет, т.е да има значително по-малко хора, да се прави по-старателна дезинфекция и може би храненето да е на смени. Всичко останало ми е ала-бала..като еднопосочното ходене в парковете и маските на открито.

точно против това  протестират всички ресторантьори и хотелиери , всички те искат да работят при пълен капацитет , иначе не само няма да имат печалба , но и ще са на загуба.И ако работят при намален капацитет те трябва да работят с много по високи цени което пък е в пълен нонсенс със намалената платежоспособност на потребителите. Въобще положението  е все още пълна  обърквация .  Sad

# 443
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Сега говори Ангелкова по НОВА тв. Даваха директно и от курорта в Албена. Потвърдиха за капацитет до 65-70% запълване на хотелите, чафъри на 7м, щяло да има помещение за изолиране на евентуално заразен човек, докато дойдат медицински лица. Най-вероятно някои от съоръженията няма да работят. Едните ще са детските катерушку, но за аквапарка не разбрах.

# 444
  • Русе
  • Мнения: 1 770

Не съм доволен. Не че някой ме пита, де.


И аз не съм, защото излиза, че резервиралите във всички горни хотели ще ги настанят в нашия хотел. Ще чакаме и ще видим. Дано ни информират по-подробно.

# 445
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
Аквапарка ще работи от края на юни, на тези, които не са отменили резервациите си или направят такива до края на месеца ще има бонус карта с отстъпки, която е лимитирана. Казаха, че имат силна политика относно хигиената и дезинфекцията иии общо взето това, другото сте написали Simple Smile

# 446
  • Мнения: 2 361
А как си представяте вечерната разходка по алеите или кисненето в морето? За мен е достатъчно просто да не се работи на пълен капацитет, т.е да има значително по-малко хора, да се прави по-старателна дезинфекция и може би храненето да е на смени. Всичко останало ми е ала-бала..като еднопосочното ходене в парковете и маските на открито.

точно против това  протестират всички ресторантьори и хотелиери , всички те искат да работят при пълен капацитет , иначе не само няма да имат печалба , но и ще са на загуба.И ако работят при намален капацитет те трябва да работят с много по високи цени което пък е в пълен нонсенс със намалената платежоспособност на потребителите. Въобще положението  е все още пълна  обърквация .  Sad

Според мен точно тук е ролята на държавата да реагира с някакви адекватни мерки, т.е финансови помощи за биснеса, з ада се компенсират намалените обороти. Всички казват, че водещото е не толкова дезинфекцията , а да се избягва струпването на хора на едно място и близкия контакт. Това няма как да стане дори и при 70 % според мен. Албена поне е затворен комплекс, с огромна плажна ивица, разстояния между хотелите, та  там по мога да си представя някаква адекватост, обаче по южното черноморие ще е пълен хаос..

# 447
  • Мнения: 321
Аз току що отмених тазгодишната почивка в Албена за съжаление.
Не си представям да ваканцувам Simple Smile под стрес.
Резервацията ми е през Съни турс, като я прехвърляме за следващ период, но незнайно кога точно.
А вашата резервация кога е в кой период. Ние сме ит 30 август. Дали ще искат да ни издадат ваучер за догодина. За мен ваучера е ок.

# 448
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Щяло да има отстъпки за тези, които не са си отменили резервацията този сезон.Но за какво ще са тези отстъпки, нямам идея.Дали за аквапарка, ако работи...

# 449
  • Варна
  • Мнения: 948
migles, не мисля, че ще има проблем да ви издадат ваучер. Нашата почивка беше планирана за 27 юли - 4 август за 6 човека в Славуна.

Общи условия

Активация на акаунт