Разделно хранене

  • 47 434
  • 309
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 153
Благодаря Калида за цените съвети и окуражителните думи,аз си правя масаж под душа с една четка за коса Crazy и после кремче,само дето с водата ми е трудно някой дни,но поне 1л ги пия със сигурност,не съм мерила точно колко по принцип Thinking

# 31
  • София
  • Мнения: 3 787
Момичета,на които съм изпратила рецептите,имайте в предвид,че тук-там имам стари рецепти,неразделни.Затова-четете внимателно WinkНе са много,във постните ястия и в пилешките се намират.
Сори,вече ги махнах,ама съм ви ги изпратила така Embarassed.

Друго пояснение-по принцип РХ изключва смесването на месо и мазнина/олио,зехтин/,но аз така готвя.Просто иначе не става-манджа без олио или масло.Представете си Sick
Също така готвя с бяло вино.

Ами,това май са поясненията.Ако имате някакви въпроси по рецептите-насреща съм Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 3 787
Ето малко "постни" рецептички.Сега ги намерих Wink

Торта от картофено пюре с гъби

1 кг. картофи
400 гр. гъби
60 гр. сметана
5 с.л олио
сол,черен пипер
1 глава лук

За соса:200 гр. сметана,2 с.л зеленчуков бульон,2 с.л бяло вино,2 с.л зелени подправки

Картофите се сваряват в подсолена вода и се пасират.Добавя се сметаната,сол,черен пипер и малко мазнина.Отделно се задушават лукът и гъбите,посоляват се.За соса се разбиват сметаната с виното,добавят се подправките и бульона.Реди се в тавичка ред пюре,ред гъби,пюре,гъби.Полива се със соса.Сервира се в подходящ съд.

Картофи с чеснов сос

8 едри картофа
3 скилидки чесън
100 гр. сметана
сол
черен пипер
1 с.л майорана

Картофите се сваряват с люспите.Приготвя се сос от 1 изчистена и пресована скилидка чесън,сметана и сол.Картофите се отцеждат,разрязват се на половини,леко се издълбават и се пълнят с по 4 ч.л.от чесновия сос.Увиват се в алуминиево фолио и се пекат 10 мин. във фурната.Изваждат се от фолиото и се поръсват с черен пипер и майорана.

Тиквички със сирене

1 и ½ кг.тиквички
400 гр. бяло сирене
200 гр. пушено сирене
200 гр. пушен кашкавал
200 гр. обикновен кашкавал
синьо сирене
олио

В тавичка се нареждат тиквички,нарязани на кръгчета.Върху тях се разстила натрошено бяло сирене.Така се редят продуктите докато свършат,като най-горният пласт трябва да е от тиквички.
Поливат се с олио.Оставят се във фурната докато тиквичките омекнат.Изваждат се и отгоре се нареждат пушеното сирене,обикновеният кашкавал,пушеният кашкавал и синьото сирене.Запичат се.

Хайде,стига,че станахме за Готварския форум вече Mr. GreenЩе ни се карат Embarassed

# 33
  • Мнения: 1 153
Безцена си Ками  bouquet Grinning

# 34
  • София
  • Мнения: 2 164
Правих диета на принципа на Разделното хранене. Свалих 6кг и си задържам теглото вече трети месец, но не бих избрала този начин на хранене за в бъдеще. 

# 35
  • София
  • Мнения: 3 787
Правих диета на принципа на Разделното хранене. Свалих 6кг и си задържам теглото вече трети месец, но не бих избрала този начин на хранене за в бъдеще. 

Защо?Какво те притеснява в този начин на хранене.Много по-трудно е да пазиш разни диети.Така поне си хапваш колкото и каквото поискаш.Ако ти се хапва месце след сиренцето-чакаш няколо часа и ядеш месо на корем JoyНа мъжа ми това най-много му допада-че може да яде големи количества храна и да слабее Mr. Green
Но човек трябва да се чувства добре в кожата си и трябва да се храни както му харесва,нали така Wink

Последна редакция: пн, 31 юли 2006, 13:57 от ками

# 36
  • Мнения: 2 959
Ками, благодаря за шерваните разделни рецепти. Тиквичките са страхотни, и сами по себе си и в комбинация с месо или яйца или сирене, нали?! А за готвенето с мазнина, аз не слагам на манджите с месце, защото според мен месото си пуска достатъчно. А малкото Ти Гларусче харесва ли хранителният Ви режим? Hug

Горещото Ели, права си. Началото винаги е трудно, но като свикне човек с този начин на хранене и живот после е по- лесно. Но при Теб явно резултата е постигнат/ свалените кг/ и той обезмисля продължаването на тоз режим. Peace

# 37
  • Мнения: 5 103
...Ми аз винаги съм ила 46-48 кг, само след бременоста за 3 месеца ги стигнах пак 48кг, така, че за мене разделното искам повече за здравословно хранене да го имам не за слабеене...
Мимка, прощавай за зададеният така директен въпрос, но понеже аз бях на подобни кг преди 4г и лекаря ми каза че ниският BMI е причина за липсата на цикъл при мен, затова те и попитах. При Теб е явно природно заложено да си на тез кг, при твоята височина. Дано да успееш да наложиш разделното хранене в ежедневието си. Hug


Няма проблеми , нормалное  да попиташ Wink
ДАно го наложа това разделно, ама сладко като шоколад и вафли май цял живот трябва да забравя Cry

# 38
  • Мнения: 712
Четох, четох и малко се умотах ooooh!Предполагам е въпрос на навик Thinking

То се е за омотаване. Всъщност изглежда доста трудно, но на практика е по-лесно. В началото, докато свикнеш, е малко странно, но после всичко си идва естествено.

Доскоро аз сама си правех режима. Не пия газирани напитки от 7-8 години, алкохол - рядко, предимно вино. Не ям много мазни неща, предимно варено и печено. Сладки работи - от време на време. Ям много плодове и зеленчуци, като плодовете поне 2 часа преди или след друго ядене. Не вечерям след 19,30 часа. Пия много вода.
Преди 2 месеца отидох при диетолог и дадох 50 лв и той ми направи хранителния режим. В общи линии не се различава много от моя. Е, комбиниран е и с упражнения. Ако някой се интересува, да ми пише на ЛС

# 39
  • Мнения: 2 959
...ама сладко като шоколад и вафли май цял живот трябва да забравя...
Мимката, защо пък забравяне за цял живот?! Напротив, малкото удовлетворяване на изкушението, не означава грях.  Все пак в разделното хранене основата е доброто отношение и комфорта със самият себе си. Така че ако много Ти се прияде шоколад или една вафла, няма смисъл да отказваш на организма Си, ами си достави това удоволствие, но преди всичко трябва да си сигурна че не е за потискане на стреса или някоя негативна емоция. Иначе шоколада е страхотна и хубава комбинация от полезни неща. Успех! Hug

Sarsarilka, Ти добре си си направила режима, ами как се оправяш се хапването на малкият Ти принц? За него отделно ли готвиш? Hug

# 40
Ами да споделя и аз опита си с разделното хранене. На мен цялата теория ми звучеше много йезуитски, но наистина само в началото е трудно. Аз започнах по време на втората бременност и мога да кажа, че успях да овладея килограмите, но освен това не съм имала проблеми, като да се чувствам преяла и да имам киселини.
Така че определено го препоръчвам, макар че не може да се спазва в 100% от случаите. Относно рецепти за мен най-добри са простичките комбинации - картофи с босилек и салата, зелен боб с кисело мляко, месо и салата, салата и хляб, яйца и сирене и салата, или само сирене и салата...
Моята информация е че винаги трябва да се спазват 4-те часа между храненията, а плодовете да се ядат един час преди хранене. Ефектът е максимален, ако преди обед се консумират само плодове - без ограничение на вид и количество.
Успех!

# 41
  • София
  • Мнения: 3 787
....... яйца и сирене и салата, или само сирене и салата...
Моята информация е че винаги трябва да се спазват 4-те часа между храненията, а плодовете да се ядат един час преди хранене. Ефектът е максимален, ако преди обед се консумират само плодове - без ограничение на вид и количество.

Яйца и сирене не може Wink
Иначе основното наистина е да се спазват инатервалите между храненията.Аз гледам да не ям нищо до обяд,или ако ям да са плодове.

Калида,моето гларусче хапва детска кухня и хич не го мисля.Само дето сега през лятото няма кухня и папа каквото му направя.Няма проблем-ако го направя достатъчно течно,си хапва.Вчера например,правих зеленчукова супа със сметана.Мнооого я хареса.На него му слагам и сухар вътре,де.Правих онзи ден и тиквичките със сирената,които ги пуснах тук.И тях ги хареса,само че към тях му прибавих едно бяло бешамелено сосче.Ами при него още не става с разделно хранене Rolling EyesМисля да го привиквам след като мине детската градина и дойде време за училище.Не че тогава ще е лесно,де,ама ако иска да яде,ще яде каквото готви мама Mr. Green



# 42
  • Мнения: 2 959
Мамо Дидка, поздравления за съчетаването на разделното хранене и бременността. Определено има голяма полза от този начин на хранене при бременност, макар че тогава не може да се следват перфектно всички принципи. А и малките изключения не могат да навредят като цяло, а и помагат за доброто настроение, понякога! И аз съм за простите комбинаций. А с малчугана как се оправяш, с неговото хранене? newsm78

...Яйца и сирене не може ...
Ками, ама много Ти е критично наблюдателното око. И сиренето и яйцата са доста трудно смилаеми белтъчини, ако е рядко и по- малко като кол- во защо да е толкоз критично, ако организма си го иска в определен момент?! Hug А плодчета даваш ли на Калоян вече, имам впредвид чист вид? newsm78

# 43
  • София
  • Мнения: 3 787
Калида,толкова съм свикнала с това разделно хранене,че вече всичко неправилно ми прави впечатление Laughing
Иначе може,защо да не може от време на време да се хапва каквото ти се прияде.Както писах,и ние имаме един ден в седмицата,в който хапваме неразделно.Но все по-рядко ни се иска да "прегрешаваме" вече Mr. GreenВеднъж на 2-3 месеца ми се дояжда пица и не се ограничавам-хапвам си.По-добре,отколкото да я мисля постоянно Mr. Green

Иначе вече давам пресни плодове на Калоян,да.Сега хапва пъпеш,банани,ябълки/вечните ябълки Wink/и праскови от време на време.

Последна редакция: чт, 03 авг 2006, 14:10 от ками

# 44
  • Мнения: 1 986
  И аз се храня отдавна на принципа на разделното хранене Peace-до обяд ям само плодове-колкото и каквито искам-толкова свикнах с такава закуска,че друго не мога да преглътна Wink;иначе,в общи линии ям зеленчуци+белтъчини или зеленчуци+ въглехидрати; НЕ смесвам белтъчини+въглехидрати; понякога се случва да смесвам няколко вида белтъчини Embarassed-по-често от групата на млечните-напр.сирене и кашкавал/когато ги слагам на салата/, и по-рядко -месо със сирене/да не кажа,че почти не ми се случва/;и аз използвам мазнина,когато готвя месо-не е толкова фатално нарушение Wink;друго.....кисело мляко ям самостоятелно/това е вече въпрос на навик Wink/; между храненията ми има около 3ч./когато ям предимно зеленчуци с млечни продукти/,или 4ч./когато ям въглехидрати или месо/;не мога  и не спазвам принципа да вечерям до 19.30-20.00ч.-с това само не мога да свикна,но все пак се старая максимум до 21.00 да съм приключила с храненето,и да има поне 1.30ч. преди лягане.Това е от мен WinkУспех на начинаещите Peace

Общи условия

Активация на акаунт