Разделно хранене

  • 47 431
  • 309
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 153
Аз все още не съм започнала с разделното хранене,но в момента разучавам

Последна редакция: чт, 03 авг 2006, 15:17 от Ифа

# 46
  • Мнения: 1 986
 Не Naughty-напр.плодовете се разграждат за около 30 мин./бананите -за около 45/,зеленчуците-до 1-1.5ч.-така че ако ядеш само 1 салата,не са ти необходими чак 4 часа до следващото хранене WinkАко хапнеш нещо готвено напр.-миш-маш,тиквички с ориз,или картофи със зеленчуци,месо със салата и т.н.-тогава ти е необходимо повече време за храносмилане Wink
 Естествено,и аз правя нарушения Wink-не може да не прегрешиш-и сладко си хапвам,сладолед,шоколад и т.н.,но никога не ги ям като десерт,непосредствено след ядене,и винаги се старая когато хапна нещо сладичко,да минат поне 2 часа до следващото ми хранене Wink

Последна редакция: чт, 03 авг 2006, 15:20 от габриела

# 47
  • Мнения: 1 153
Да  ooooh!аз пак бързам с въпросите ама сега видях табличката която ми беше дадена,мого съм препряна Mr. Green

# 48
  • Sf
  • Мнения: 808
Много хубава тема се получи Simple Smile
Определено е доста по-добре, като четеш за отзиви на хора, които реално са изпробвали този начин. Ще пусна няколко линка с още обяснения и рецепти за разделното хранене и макар да са доста обемни, си мисля, че тук момичетата кратко и ясно са обяснили нещата Simple Smile

http://www.bb-team.org/nutrition/000619.php
http://gotvarstvo.georgievi.net/a/razdelno_hranene
http://bgkulinar.net/searchres.php?kind=8&search14=e16
http://www.bgcookbook.com/listrec.php?kind=10&sid=2
http://forum.bgkulinar.net/link.php?url=http://razd-hranene.hit.bg/

# 49
  • Мнения: 5 103
Колко време след яйца не мога да ям?
И имам ужасният навик да пия кафето с мляко и после 3 часа пак ли не трябва да ям??
А и след пилешки дробчета пак ли 4 часа, като след месо не се яде??
И кола като пия примерно или фанта /рядко пия де ама все пак/, колко не трябва да ям??

# 50
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз забравих за киселото мляко.Него го ям само вечер,около час преди лягане,със 1-2 лъжички мед.Почти всяка вечер си хапвам кисело мялко,иначе няма кога Wink
Вечерям  обикновено в 18 часа,но това наистина не е задължително.Когато ти харесва-тогата вечеряш,но е хубаво да не е непосредствено преди лягане.

Аз също хапвам сладко-гледам да има поне 2 часа след предишното хранене и 2 часа преди следващото PeaceЯдките пак така Wink

# 51
  • София
  • Мнения: 3 787
Колко време след яйца не мога да ям?
И имам ужасният навик да пия кафето с мляко и после 3 часа пак ли не трябва да ям??
А и след пилешки дробчета пак ли 4 часа, като след месо не се яде??
И кола като пия примерно или фанта /рядко пия де ама все пак/, колко не трябва да ям??

Аз яйцата ги ям като основно ядене.Поне 3-4 часа трябват до следващото,защото те са трудно смилаеми.

И аз пия фрапета и мляко с кафе когато сме на разходка с дечко.Но тогава ми се събират 4-5-6 часа без никаква храна и фрапето е по средата някъде Mr. GreenИначе по принцип мляко с кафе не може,но това ми е едно от ежедневните прегрешения.

Пилешките дробчета са си месна храна.И при тях се спазват принципите като при месото Peace

За колата и фантата се отнася същото,както при фрапето.Ама гледай да ги консумираш колкото се може по-рядко,че хич не са полезни.

Последна редакция: пт, 04 авг 2006, 00:16 от ками

# 52
  • София
  • Мнения: 3 787
Прочетох горе за салатата.Аз задължитено за всяко основно ядене правя салата или супа/но много по-рядко Wink/.В зависимост какво ще хапваме,правя и салатата с подобни продукти.
Онзи ден,например,правих картофената торта със сметана/мисля,че я пуснах тук newsm78/ и преди нея хапнахме зеленчукова супа със сметана.Мъжо беше много доволен.
Когато готвя сирене или кашкавал,прибавям сирене към доматите и краставиците за салатата,иначе по принип са без,когато ядем месо.
Когато готвя риба,правя салата с риба,например зелена салата с риба тон и подобни.

Последна редакция: пт, 04 авг 2006, 00:16 от ками

# 53
  • Мнения: 2 959
Габриелка, поздравления от мен, за успешното Ти съчетаване на разделното хранене със специф. изисквания на бременността. С Теб вече си имаме две "разделни" бременелки, заедно с Мама Дидка. Ти нали спазваш наред с разделните принципи и другите принципи за здравословна бременност като увеличаване кол- вото на въглехидратите който са необходими за бебчо? newsm78

Ками, а киви и папая не си ли пробвала да даваш на Калоян? Доста са полезни и лесно се приемат от детският организъм. Peace

Колко време след яйца не мога да ям?...после 3 часа пак ли не трябва да ям??...колко не трябва да ям??...
Мимка, я стига с тез изчислявания и часове. Как искаш да приемеш този вид хранене като начин на живот, като още в началото се чувства стреса в думите Ти. Успокой се и се замисли колко пъти на ден ядеш, сведи ги до основните 4 пъти и оттук нататък си  направи сметка какво ще хапваш тогава и къде ще вместиш кафенцето с мляко и шоколада. А след това когато Ти се почувстваш комфортно в "новата Си кожа" режима и резултата сам ще дойде. Най- важното за тоз вид хранене е да го приемаш не като ограничение и диета, а точно като хранене и да се насладиш на това което ядеш. Hug

crossamaia , и ти ли си на разделно? Съдейки по интереса Ти, явно си съмишленичка. От колко време си "разделна"? Hug

Ифе, успех и на Теб в новото начало! Hug

А за киселото мляко, аз го съчетавам с плодове само. Обикновено пия 175гр натур. к.мл. със следобедната си плодова салата. Peace

# 54
  • Мнения: 5 103
Калида, аз с яденето по 4 пъти нещо не се получава newsm78 до 4-5 следобед не мога да помириша ядене , сигурно от жегите. И по това време вече съм гладна и после към 21 часа.
Но аз не го приемам като диета, достатъчно съм кльощава, а искам просто да се храня правилно, а не да тормоза организма си допълнително.

# 55
  • Мнения: 1 986
  Мимка,, радвам се,че не приемаш разделното хранене като диета-за разлика от много други,които пробват за известно време,и като не видят "бърз% резултат,се отказват и казват "това не е за мен"-наистина това е начин за здравословно и ПЪЛНОЦЕННО хранене!!! Именно защото не е диета със строго определени часове,можеш да хапваш тогава,когато си гладна/виж,при мен е друго-аз огладнявам под час Laughing-въпрос на навик-вече описах горе-долу как се храня/-най-важния принцип е да НЕ смесваш въглехидрати с белтъчини-тази комбинация затруднява храносмилането,тъй като е необходима различна среда/алкална и кисела/ ;останалите "прегрешения" не са толкова фатални-като кафе с мляко,някоя вафла и т.н.Както е казала Kami-важно е да дадеш време на организма ти да смели подобна храна!
  Kalida,благодаря ти за поздравите HugЧестно казано,покрай тия жеги,въглехидрати си набавям предимно от плодове newsm78-от време на време хапвам картофи,ориз,хляб,но не е всекидневно-надявам се,че на бебчо това ще му е достатъчно WinkИначе пък изяждам по 1 коф.кисело мляко на ден,а понякога + 2-3 айряна,го докарвам към кило мляко Laughing

# 56
  • София
  • Мнения: 3 787
Ей,много се радвам,че си направихме такава темичка Hug
Сега трябва да си пуснем и една в Готварския форум и да си обменяме рецептички.Какво ще кажете,ммм Wink

Калида,киви съм давала на калоян и много го харесва.Скоро просто не съм се сещала да купувам Thinking
Виж,папая не сме яли.Трябва да пробваме.
Иначе му давам манго,авокадо,ананас и такива разни екзоточни.Да ти кажа,харесва ги повече от нашите плодове newsm78

# 57
  • Мнения: 5 103
А нали мога да смесвам различни плодове на един прием, а и месо примерно мога ли салата с риба тон и после пилешко??

# 58
  • Мнения: 99
От години съм привърженик на разделното хранене. Според мен е въпрос на хранителна култура човек да се поинтересува, а после сам да избере интелигентното решение за себе си. Има доста книжки по темата. Ще се опитам да изровя повече инфо и да ти бъда конкретно полезна. Все пак, добре е да намериш своя баланс, а не да изпадаш в крайности - прекален светец, знаеш, и Богу не е драг!  Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 3 787
Мимка,можеш всякакви плодове да приемаш заедно,освен бананите и много киселите плодове.Бананите е хубаво да се хапват отделно от всичко друго.И след тях трябва да чакаш повече време до следващо хранене-поне 1 час,защото се смилат по-трудно.

За различните видове меса,аз ги смесват от време на време.Случвало ми се е да ям точно така-салата с риба тон и след това свинска пържола.Ами,не е много препоръчително,но не е и забранено.Пък,и както е казала Амиа :"Прекаленият светец и Богу не е драг".Мноооого вярно.Хапвай така,като ти смяташ за добре и както ги усещаш нещата и всичко ще започне да става от само себе си Wink

Общи условия

Активация на акаунт