РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ 55

  • 124 331
  • 728
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 724
Най-после дойде време за нова тема  Grinning.
Добре дошли на всички, които харесват този начин на хранене   bouquet.
Пожелавам ви приятно общуване и разбира се, лесно постигане на желаните резултати!
Започвам със съветите на Мим4е /която не се е появявала от много време  newsm66/ за бременни разделнички.
За да не пада желязото и хемоглобина: всяка сутрин след прясно изцеден плодов сок и 5 непечени бадема, по 1 супена лъжица семе от коприва, разбъркано с 1 чаена лъжичка мед (да бъде само от сигурен източник заради риска от алергии).
Да не се ядат цитрусови плодове и да не се пият сокове от цитруси(отново заради риск от алергии).
Да се избягват:
 - ананас, защото бромелинът разрежда кръвта и увеличава времето за съсирване на кръвта.
 - патладжани - може да предизвикат преждевременно раждане ( според информациите, които намерих в интернет не е потвърдено, но лично аз не бил искала да пробвам дали ще се потвърди или не)
 - канела - предизвиква контракции
Два пъти седмично риба и един път бобови(леща, фасул,нахут) като основно ястие за деня. Вечер най-добре салата. Количествата са колкото душа иска. 
Плодови и дори течни (пресни сокове на корем, йогурт, чай) дни не са проблем.
Зелените салати да се намалят колкото е възможно повече. По-рядко използване на силни подправки, повече течности (2,5-3л вода на ден), пробиотичен нискомаслен йогурт по 500мл всеки ден.  До обяд много плодове.

Това е в общи линии. На мен ми са най-лесни ябълките, нося си на работа и ги ям на 2-3 пъти по 3-4 ябълки, докарвам до кило-кило и половина. Ако не съм наядена в първата част от деня, през втората освирепявам и все ми се яде. През втората и третата бременности качих 7 кг  Между двете се отпуснах и докарах до 56кг, които сега боря да сваля и да се върна до 51-52. Вторият ми син сучеше до 2 години, сега третият - до когато иска. Като изключим ограниченията с храните около бременностите, това е начина ми на хранене през последните почти 7 години:)

Старата тема:   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=725568.0
 Албумчето със снимки:  http://www.snimka.bg/?album%3baid=233900%3bold=1
Блог на разделните мами:   http://club-rh.blogspot.com/
Много добра информация за РХ:   http://razdelnohranene.za-jeni.com/
   

# 1
  • UK
  • Мнения: 4 306
Цитат
Здравейте, моля, посъветвайте ме коя книга за разделно хранене да купя (поръчам от нета) за майка ми, която не ползва компютър.
Имам ето тази
http://knigosviat.net/?bookstore=book&book=46047&buy=%D0 … D0%B8%D1%82%D0%B5
Малко сложна ми се видя в началото като за начинаещ, но тогава нямах представа какво е белтъчини, какво въглехидрати и термините ми се омазаха в главата.

# 2
  • Мнения: 2 724
dejie, и тази ще ти свърши работа, просто се иска време  Peace.

# 3
  • TX
  • Мнения: 590
с радост влизам в новата тема за да честитя празника на всички дами, нека всички дни са  специални   като този

# 4
  • Мнения: 2 545
Благодаря за новата тема!  bouquet

Честит 8 март!  bouquet  bouquet  bouquet

Включвам се отново и аз.
Приключих житуването по-рано (на 5-я ден), но съм доволна. Чувствах се добре през цялото време (без главоболия, замайвания, и пр.) и ще го повторя пак някой ден, може и за по-дълго време. Захраних се и продължавам с режима на Великия пост. Мога да кажа, че ми е доста лесно да се храня разделно и дори много, много не се замислям какво да ям и как да съчетавам.

Днес:
Събудих се късно и все още съм само на вода. След малко - ябълка.
Обяд: Червена леща със зеленчуци.
Салатка ще хапна по-късно, за да не ми се подува корема.
Вечеря: същото Grinning
И пак ябълки.

Хубав ден!

# 5
  • UK
  • Мнения: 4 306
dejie, и тази ще ти свърши работа, просто се иска време  Peace.
О, да. Аз затова и я препоръчвам. Освен това е старо издание и се намира лесно втора ръка по тараби и оказиони за 3-4 лв. Поне още няколко пъти съм я виждала след като я купих от тараба на улицата. Както и от посочения сайт.

# 6
  • Мнения: 5 892
Честит празник дами! Може ли линк към статия, подходяща евентуално за начинаещ да прецени дали това е неговия режим или не.   bouquet

# 7
  • UK
  • Мнения: 4 306
В първия пост на темата има линкове към блог и други сайтове, разгледай ги, ако не си.
Аз съм начинаеща, преди бременността си правих 90дд и се чувствах превъзходно. Сега обаче не върви заради кърменето и минах на РХ, сега изглаждам разликите и този режим ми харесва още повече.  Laughing

# 8
  • Мнения: 2 545
Режимът на РХ наистина е страхотен Peace!

Откакто се храня разделно не помня да съм имала подуване, тежест или какъв да е дискомфорт след хранене, освен в случаите, когато по някаква причина съм нарушила режима. А това говори в полза на режима. Лесно се свиква и в един момент забравяш, че си в някакъв режим. Приемаш го като традиционен начин на хранене.
Реално може да се хапва всичко, но не едновременно Grinning
Това е цялата философия.

# 9
  • Мнения: 4 097
Благодаря за новата тема!

Честит празник на всички в групата! Бъдете живи и здрави! Честит Имен Ден, ако има и именници!

# 10
  • Мнения: 5 892
Основния ми въпрос е разделянето на дни ли е/като при 90дневната/ или на хранене? И ако е на дни само в дните на захари ли може сутрин кафе, а вечер бяло вино?Съответно и подправянето на салати с оцет?  newsm78

# 11
  • Canada
  • Мнения: 277
Честит 8-ми март Прекрасни момичета!
Бъдете обичани,
неотразими и
вдъхновяващи!


# 12
  • Мнения: 2 724
ХХХ_,явно не си чела нищо за разделното хранене . 90 дневната диета е много различна,да не кажа, че няма почти нищо общо. Основната идея е съчетаването на храните .Разгледай материалите, които съм пуснала в първия пост и ако нещо не ти е ясно -питай.

# 13
  • Мнения: 5 892
Благодаря   bouquet

# 14
  • Мнения: 478
Здравейте,отново,аз днес мааалкооо поомазах картинката,но нямаше как,бяхме с децата на рд и една изкусителнаа тортичка,срам н е срам,хапнах малко. Затова пък пропуснах всякакъв обяд,само на вода,а довечера една разтоварваща салатка,още не съм решила каква да е,по-вероятно зелена. 

В началото ,имах първите дни главоболие,особено сутрин,но за човек свикнал почти 30г да закусва стабилно сутрин,чай или чаша  вода си е направо живо изтезание,единствено волята ми надделя,после почнах да чета тук и там,и общо взето се чувствам ок,нямам моменти,в които да изпитвам някакъв глад,най-важното свикнах да пия вода.За утре мисля ориз със праз на фурна да си приготвя,гледам да е нещо,което всички да можем да ядем,за сега съм си вкъщи и нямам кой знае какви изкушения,за себе си наложих никакво сладко и газирано,никакви бели брашна , справям се,не било толкова трудно,всичко е до психическа нагласа,при все че съм доста сладокусна.. Grinning

Страхотна тема   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт