Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 8

  • 53 429
  • 760
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 278
Денис, пия 7 кето дхеа повече от 3 месеца преди и по време на стимулации. Хормонът се покачи незначително при първата контрола, а при третата  (спрях прием 2 седмици преди изследването) слезе дори под първоначалната стойност. Тестостеронът също спадна. Според теб каква може да е (освен възраст 40 г.) причината за неусвояване на добавката и дали в случая с цел качество на яйцеклетките и бременност, не е по-добре да се приема чиста форма ДХЕА, абстрахирайки се от страничните й ефекти, или пък дозата 3х25 мг ми е ниска?! Благодаря за коментара ти предварително! Hug


# 271
  • София
  • Мнения: 36 028
Денис, пия 7 кето дхеа повече от 3 месеца преди и по време на стимулации. Хормонът се покачи незначително при първата контрола, а при третата  (спрях прием 2 седмици преди изследването) слезе дори под първоначалната стойност. Тестостеронът също спадна. Според теб каква може да е (освен възраст 40 г.) причината за неусвояване на добавката и дали в случая с цел качество на яйцеклетките и бременност, не е по-добре да се приема чиста форма ДХЕА, абстрахирайки се от страничните й ефекти, или пък дозата 3х25 мг ми е ниска?! Благодаря за коментара ти предварително! Hug
Скрит текст:


Това е хормон, който попълва  дефицит и/или подпомага определени функции в тялото и ще има това си действие, докато се приема. След прекратяване на приема, може да се наблюдава какво е твоето реално,  моментното състояние на хормоните. След определена възраст, нивата на голяма част от хормоните намалява, на други се повишава ( като резултат от настъпилия дисбаланс)... според мен, няма нищо притеснително ( а и това са хормони, т.е не са константи, влияят се от много фактори и може да варират) - добре реагираш на приема на ДХЕА, но за са си спокойна , консултирай се и с лекаря си.
Разликата ДХЕА и 7Кето е, че 7Кето е по-чиста форма, която не дава странични ефекти (които понякога могат да са доста тежки). По начин на действие са едни и същи - както ще ти действа ДХЕА, така ще действа и 7Кето.

# 272
  • София
  • Мнения: 32
Привет, Денис,
бих искала да помоля за малко помощ при избора на добавка за регулиране на цикъла - идва на приблизително 4
Скрит текст:
0 ят ден, със зацапване преди М и след/зацапването почва около 30 ден, по малко в някой дни или прескача, спира../
Мин година пих Прим ойл цяла година и ми беше доста по-редовен, но не успях да овладея излизането на пъпки  и черни точки и имах чувството, че като че ли с маслото ги провокирах повече, не знам...
Сета се чудя дали да не стартирам с Витекс и /или Див ямс? Как да го/ги приемам в случая?
На 40 съм и целя регулиране на хормони и изчистване на пъпки.
Ето и изследванията, които направих, като трябва да отбележа, че прогестеронът е на 21-22 ден от цикъла, а останалите ги направих на 5 ден от лекото зацапване, което имам...не мога да чакам до другата седмица ( 10-12 февруари ), когато се надявам да ми дойде/което ще е около 40-ти  ден/.Гин преглед не показа  ПКЯ.

Прогестерон  0,30 ng/ml  фол ф <0.1-0.3;лут ф 1.2-15.9
LH       1.63       mIU/ml     жени: фол.фаза 1.8-11.78; овул.фаза 7.59-89.08; лут.фаза 0.56-14.0,
FSH    1.35       mIU/ml     жени: фол.фаза 3.03-8.08, oвул. фаза 2.55-16.69; лут.фаза 1.38-5.47;
4-андростендион       1.85       ng/ml     F: 0.10-3.30; M: 0.60-3.10   
Естрадиол       144       pg/ml     жени-фол.фаза 21- 251,овул.фаза 38 - 649, лут.фаза 21 - 312;
Пролактин       18.21       ng/ml     Жени: 5.18-26.53; Мъже: 3.46-19.4
Тестостерон       0.20       ng/ml     0.14 - 0.53   

ТАТ 1.47 IU/ml                          < 4.11
МАТ 0.41 IU/ml                     <5.61
ft4  1.06                          0.700-1.480
TSH  1.59                        0.35-4.94
fT3       2.670       pg/ml     1.880 - 3.180   
DHEA-SO4       158.60       ug/dl     74.80 - 410.20

Благодаря предварително!
Здравей!
МЦ и О. зависят от хормоните, а хормоните много трудно могат да се повлияят от добавки.
При теб:
ЛХ и ФСХ са много ниски - показват, че яйчниците не функционират и въпреки това, Е2 е висок и това е притеснително. След като няма киста/ЗФ. все от някъде трябва да идва този естроген?!
Андрогените, които си изследвала са добре - провери и 17ОНПрогестерон - на 3 ден от МЦ
Ако си с ИР - може това да е причина за по-високият Е2?! ( самата мастна тъкан, ако е повече синтезира естроген)
При тези, по-високи нива на Е2, докато не разбереш каква е причината и Е2 не се понижи , според мен, не е добре да приемаш никакви билки ( защото те са богати на Фитоестроген).
Показателите на ЩЖ са добре за годините ти.

ПП.
Витекс се приема от М до М
Дия ямс - от О. до М.
Дозите - посочени от производителя.

Благодаря, Денис!
Днес съм ми дойде, така че на 3 ден ще пусна отново ЛХ,ФСХ и Е2, поне ще е през ден в реален цикъл, не зацапване , и ще пиша отново! пак ще те притесня:)...

# 273
  • Мнения: 384
Здравейте момичета, да ви питам-която е наясно и евентуално Денис, ако може да каже. Пуснах си тези 2 витамина, за Д е ясно, че е много зле. Докторката ми препоръча да приемам по 5000 IU седмично, това са около 12 капки. Но за да го вкарам в норма за около 1 месец (преди следващия ми опит) дали не трябва всеки ден да приемам някакъв брой капки или на веднъж е ок? Също така Б12 ми изглежда добре като стойност, за него дали да пия нещо? Благодаря ви Simple Smile

Vitamin B12        336.2       pmol/l     145 - 569     ECLIA
Витамин D Тотал/Vitamin D Total       10.6       ng/ml     > 30

# 274
  • Мнения: 3 283
Denis, ако с див ямс съм подтиснала овулацията това означава ли после по-кратък цикъл? Следва ли да имам задържан фоликул?

# 275
  • Мнения: 868
Денис, здравей, днес бях на преглед 17 ден от МЦ. Овулацията ми е била на 16 ден. Док не хареса лигавицата. Беше 16 мм дебела(висока). Това на какво се дължи, често сън срещала момичета оплакваши се от тънка лигавица, но не и от дебела.
Повече от месец не съм приемала никакви добавки. Декември пих витекс, дали може да е от това?
Началото на този МЦ бях с гъби и слагах глобули Макмирор. Дали може да е от тях?

# 276
  • Мнения: 69
Здравейте,
Денис отново имам нужда от помощ- извинявай, че те притеснявам:
Моля те за мнение за следните добавки, изписани вчера на ММ:
Orthamol Fertil Plus;
Glutathione /от два месеца приема NAC- 2x 500мг/- кое от двете според теб е по-добро?;
Potenciator- притеснява ме следното, написано на опаковката: "Аргинин аспартат може да има отрицателни ефекти, когато се използва с агенти за понижаване на холестерола и / или инсулин производство." Той приема метфогама, заради диабет тип 2;
Addyzoa;

Благодаря ти!

# 277
  • София
  • Мнения: 36 028
Здравейте момичета, да ви питам-която е наясно и евентуално Денис, ако може да каже. Пуснах си тези 2
Скрит текст:
витамина, за Д е ясно, че е много зле. Докторката ми препоръча да приемам по 5000 IU седмично, това са около 12 капки. Но за да го вкарам в норма за около 1 месец (преди следващия ми опит) дали не трябва всеки ден да приемам някакъв брой капки или на веднъж е ок? Също така Б12 ми изглежда добре като стойност, за него дали да пия нещо? Благодаря ви Simple Smile

Vitamin B12        336.2       pmol/l     145 - 569     ECLIA
Витамин D Тотал/Vitamin D Total       10.6       ng/ml     > 30
Здравей!
Вит.12 трябва да е на горна граница, може да приемаш поне 500мкг/дн., след хранене.
Вит.Д е доста нисък - при тази стойност, може да имаш и дефицит на калций. Според мен изследвай и 1,25ОН вит.Д (калцитриол) и се консултирай с ортопед ( ако нямаш достатъчно калций, тялото го дърпа от костите, зъбите и т.н.)
Дозата на вит. Д ти е много ниска, направо детска и няма как с нея да попълниш този дефицит. Пада се по  около 700МЕ /дн. Те на бебета дават всеки ден по 1-2 капки Вигантол, който е 500МЕ(/1капка)
Само поддържащата доза ( която се приема, след като се попълни дефицита) е 1000-2000МЕ/дн.
Тези 5000МЕ трябва да се приемат всеки ден.
За костите, е добре вит. Д да се приема всеки ден, в по-ниски дози, а не много високи, напр. 10-20-50 000МЕ седмично напр.

Вит. Д трябва да е 50-70ng/ml - това са оптимални нива


Denis, ако с див ямс съм подтиснала овулацията това означава ли после по-кратък цикъл? Следва ли да имам задържан фоликул?
Ако О. е потисната, може да има ЗФ или киста и МЦ да е или по-къс, или по-дълъг.
Какво се е случило, може да се разбере само ако те видят на УЗ.


Денис, здравей, днес бях на преглед 17 ден от МЦ. Овулацията ми е била на 16 ден. Док не хареса лигавицата. Беше 16 мм дебела(висока). Това на какво се дължи, често сън срещала момичета оплакваши се от тънка лигавица, но не и от дебела.
Повече от месец не съм приемала никакви добавки. Декември пих витекс, дали може да е от това?
Началото на този МЦ бях с гъби и слагах глобули Макмирор. Дали може да е от тях?
Здравей!
МЛ се влияе само от хормоните - от естрогените  расте. Може при теб те да са по-високи. Трябва да провериш и андрогените - някои от тях се конвертират в естроген.
Над 16мм МЛ се води Хиперплазия на ендометриума и това може да е опасно.
Провери също нивата на Прогестерона - ако той е нисък, може и това да е причината.
Той намалява нарастването и  пролиферацията /преобразуването на МЛ .
Трябва да се стремиш Прогестерона ( на 7-ми ден след О.) да е на горна граница.


Витекса - не той е причината.
Локалните медикаменти - също, те нямат никакво отношение към този проблем.


Здравейте,
Скрит текст:
Денис отново имам нужда от помощ- извинявай, че те притеснявам:
Моля те за мнение за следните добавки, изписани вчера на ММ:
Orthamol Fertil Plus;
Glutathione /от два месеца приема NAC- 2x 500мг/- кое от двете според теб е по-добро?;
Potenciator- притеснява ме следното, написано на опаковката: "Аргинин аспартат може да има отрицателни ефекти, когато се използва с агенти за понижаване на холестерола и / или инсулин производство." Той приема метфогама, заради диабет тип 2;
Addyzoa;

Благодаря ти!
Здравей!
Добавките - стават.
От полза за както Глутатиона, така и NAC - да приема и двете.
Potenciator - приема се на гладно, с вода и след час, може да се храни.
Метфогаммата е с храна или веднага след хранене.
По тази схема ( която е и правилната ) няма проблем, нищо че е с ИР.
Според мен, е по-добре да пие само аргинин, защото в комбинация с тази захароза ( която вярно, дава енергия и тонус),  много ще вдигне инсулина, а това не е добре при ИР.
Аргининът и самостоятелно си е добър стимулант, вазоделататор, дава енергия, тонус и сила ... много хубава АК.

Последна редакция: вт, 11 фев 2020, 13:01 от denis.

# 278
  • Мнения: 868
Денис изследвала съм два пъти прогестерон на 7 ми ден смед Ову, доказана овулация от АГ.
Прогестерона винаги е бил по средата на референтните стойности.
Предполагам се води нисък щом не е на горна граница.
Моментното ми състояние след овулация е края на растежа на лигавицата, нали?Поне това разбирам от графиката.
Как да вдигна прогестерона, че да подтисне разтежа на лигавицата.
Предполагам с хапчета съдържащи прогестерон, но те ако се взимат преди овулация не я ли подтискат?
Възможна ли е изобщо бременост с толкова дебела лигавица. Аг каза, че не е изключено, но че пречи на имплантирането( дано съм разбрала правилно термина).

# 279
  • София
  • Мнения: 36 028
Денис изследвала съм два пъти прогестерон на 7 ми ден смед Ову, доказана овулация от АГ.
Прогестерона винаги е бил по средата на референтните стойности.
Предполагам се води нисък щом не е на горна граница.
Моментното ми състояние след овулация е края на растежа на лигавицата, нали?Поне това разбирам от графиката.
Как да вдигна прогестерона, че да подтисне разтежа на лигавицата.
Предполагам с хапчета съдържащи прогестерон, но те ако се взимат преди овулация не я ли подтискат?
Възможна ли е изобщо бременост с толкова дебела лигавица. Аг каза, че не е изключено, но че пречи на имплантирането( дано съм разбрала правилно термина).
Най-сигурно е с прием на Прогестини, след О.
МЛ расте най-много до О., след О. (до 7-ми ден след О.) е много по-малко ( но, при нормален МЦ, а твоя не е такъв).
Ако до О. е 16мм, трябва да се предприеме нещо, за да не расте повече от това, поне.
Да, възможна е бременност и при такава МЛ, но когато има някаква промяна в структурата на МЛ, това намалява шанса за имлантация и носи риск за самата бременност.

# 280
  • Мнения: 868
Денис заради късната овулация ли разчитаме цикъла като не редовен.
По принцип твърдя, че е редовен. Имам менструация грубо на 30 32 дена. За това и овулацията ми е на 16 17 ден. Лутеалната ми фаза е нормална, 14, 15 дена.
Ох, Денис нахална станах вече, но последен въпрос. С какво е опасна тази Хиперплазия на ендометриума?

# 281
  • Мнения: 69
Скрит текст:
Здравейте момичета, да ви питам-която е наясно и евентуално Денис, ако може да каже. Пуснах си тези 2
Скрит текст:
витамина, за Д е ясно, че е много зле. Докторката ми препоръча да приемам по 5000 IU седмично, това са около 12 капки. Но за да го вкарам в норма за около 1 месец (преди следващия ми опит) дали не трябва всеки ден да приемам някакъв брой капки или на веднъж е ок? Също така Б12 ми изглежда добре като стойност, за него дали да пия нещо? Благодаря ви Simple Smile

Vitamin B12        336.2       pmol/l     145 - 569     ECLIA
Витамин D Тотал/Vitamin D Total       10.6       ng/ml     > 30
Здравей!
Вит.12 трябва да е на горна граница, може да приемаш поне 500мкг/дн., след хранене.
Вит.Д е доста нисък - при тази стойност, може да имаш и дефицит на калций. Според мен изследвай и 1,25ОН вит.Д (калцитриол) и се консултирай с ортопед ( ако нямаш достатъчно калций, тялото го дърпа от костите, зъбите и т.н.)
Дозата на вит. Д ти е много ниска, направо детска и няма как с нея да попълниш този дефицит. Пада се по  около 700МЕ /дн. Те на бебета дават всеки ден по 1-2 капки Вигантол, който е 500МЕ(/1капка)
Само поддържащата доза ( която се приема, след като се попълни дефицита) е 1000-2000МЕ/дн.
Тези 5000МЕ трябва да се приемат всеки ден.
За костите, е добре вит. Д да се приема всеки ден, в по-ниски дози, а не много високи, напр. 10-20-50 000МЕ седмично напр.

Вит. Д трябва да е 50-70ng/ml - това са оптимални нива


Denis, ако с див ямс съм подтиснала овулацията това означава ли после по-кратък цикъл? Следва ли да имам задържан фоликул?
Ако О. е потисната, може да има ЗФ или киста и МЦ да е или по-къс, или по-дълъг.
Какво се е случило, може да се разбере само ако те видят на УЗ.


Денис, здравей, днес бях на преглед 17 ден от МЦ. Овулацията ми е била на 16 ден. Док не хареса лигавицата. Беше 16 мм дебела(висока). Това на какво се дължи, често сън срещала момичета оплакваши се от тънка лигавица, но не и от дебела.
Повече от месец не съм приемала никакви добавки. Декември пих витекс, дали може да е от това?
Началото на този МЦ бях с гъби и слагах глобули Макмирор. Дали може да е от тях?
Здравей!
МЛ се влияе само от хормоните - от естрогените  расте. Може при теб те да са по-високи. Трябва да провериш и андрогените - някои от тях се конвертират в естроген.
Над 16мм МЛ се води Хиперплазия на ендометриума и това може да е опасно.
Провери също нивата на Прогестерона - ако той е нисък, може и това да е причината.
Той намалява нарастването и  пролиферацията /преобразуването на МЛ .
Трябва да се стремиш Прогестерона ( на 7-ми ден след О.) да е на горна граница.


Витекса - не той е причината.
Локалните медикаменти - също, те нямат никакво отношение към този проблем.


Здравейте,
Скрит текст:
Денис отново имам нужда от помощ- извинявай, че те притеснявам:
Моля те за мнение за следните добавки, изписани вчера на ММ:
Orthamol Fertil Plus;
Glutathione /от два месеца приема NAC- 2x 500мг/- кое от двете според теб е по-добро?;
Potenciator- притеснява ме следното, написано на опаковката: "Аргинин аспартат може да има отрицателни ефекти, когато се използва с агенти за понижаване на холестерола и / или инсулин производство." Той приема метфогама, заради диабет тип 2;
Addyzoa;

Благодаря ти!
Здравей!
Добавките - стават.
От полза за както Глутатиона, така и NAC - да приема и двете.
Potenciator - приема се на гладно, с вода и след час, може да се храни.
Метфогаммата е с храна или веднага след хранене.
По тази схема ( която е и правилната ) няма проблем, нищо че е с ИР.
Според мен, е по-добре да пие само аргинин, защото в комбинация с тази захароза ( която вярно, дава енергия и тонус),  много ще вдигне инсулина, а това не е добре при ИР.
Аргининът и самостоятелно си е добър стимулант, вазоделататор, дава енергия, тонус и сила ... много хубава АК.
Още веднъж ти благодаря, Денис!
Ще те послушам и вместо Potenciator ще взема само аргинин. А от колко мг/ грама следва да е?

Последна редакция: чт, 13 фев 2020, 11:23 от AnMary

# 282
  • Мнения: 3 283
Denis, много ти благодаря.

# 283
  • София
  • Мнения: 36 028
Kalina79
 В 1 амп. Potenciator  има 5 грама ( 5000мг) Аргинин. Дозираш спрямо назначената доза - 1 или 2 амп.

# 284
  • Мнения: 159
https://revita.bg/shop/%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%B … G9hae0FMycsVACoZs
Денис мога ли да приемам този витамин Д при дефицит ,достатъчно ли е по 1 на ден?

Общи условия

Активация на акаунт