Магията на изтока - тема 59

  • 17 246
  • 763
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 9 197
Зад кадър на Secrets of Three Kingdoms,толкова е сериозен,че е толкова хубаво да ги видиш весели и усмихнати.



Heart Eyes

# 736
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Айгуууу, в неделя ще ревем дружно. Сигурно и аз с него, само като го гледам.
Със Сонг Дже напускат предаването и ще има финални сълзи. Ще ми липсва, защото в това предаване го опознавах повече като човекът И Санг Юн, а не като актьорът И Санг Юн.



Гледам днес корейците заливат с тийзъри на новия сериал на Мими - The King: Eternal Monarch, който ще си е жив Goblin 2. Тази девойка има голям късмет с екранните си партньори. Все красавци и слагат, а тя си е невзрачна и посредствена.
Мими може да е дърво, но красиво дърво. Винаги е много приятен за гледане, а и все пак никога не забравям, че с негов сериал започнах в корейският бизнес, слава богу, поне не беше BOF.

Ами, да е жива и здрава девойката. Има само три сериала в кариерата си и то с какви корейски мъже. Първият и беше Пак Хе Джин, после скочи от него на Гонг Ю, а сега и на И Мин Хо. Това се казва голям корейски късмет. Пуууууу.....

Ще гледам/ следя и аз от април. Трима от второстепенните актьори са ми любимци + хубавото Мими за радост на очите. Наистина ще има Goblin 2-усещане.

# 737
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Дори и аз четох за The King: Eternal Monarch, защото пише, че ще е история с фантастика.

Корейските актьори мога да ги различавам, но нещо жените са ми много еднакви и не ме впечатляват.

Партньорката на Джун-Ги в Учителят, който броди през нощта, не ми харесва.


Сигурна съм, че сте обсъждали Паразит, но да си питам:

В Корея наистина ли има такова разделение на богати и бедни?

# 738
  • Мнения: 6 776
................................
В Корея наистина ли има такова разделение на богати и бедни?
На база видяното в сериалите им - да има го. Богат ли си си богопомазан. Имаш ли повече власт - също. Само няколко сериала ти трябва да изгледаш и сама ще се убедиш в това.

# 739
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Ой, ой, ой, героя на Daiki Shigeoka в No Need To Know удари дъното. rossonera,  в скрит текст ще го изкритикувам, ако му дадеш тепърва шанс на туй заглавие може да "прескочиш".
Скрит текст:
Тоз шматко след като в първите епизоди заряза ГГ с довода "дъщеря на убиец" макар и недоказано затъна постепенно в собствените си комплекси. "Налетя" му едно напористо девойче от неговия екип , той старши. Опита се да я командва във връзката ама тя хич не хрисима Mr. Green. Все повече взе да се държи като човек с ниска себеоценка , който за проблемите си вини всички останали. Туй постепенно се случи за има няма 4-5 епизода. За да се стигна до момента в който пред колега от друг жълт вестник съзнателно даде инфото за ГГ като лице дъщеря на убиец, плод на афера на този същия с майка ѝ и че точно такъв човек като ГГ пише за афери на другите и пр. Туй най-накратко и не с всички детайли. А тоз му акт на фона че ГГ пострада от влетяла в студиото ревнуваща жена с нож за която афера лично тя ги информира. Та таз дама наръга ГГ с нож на сред целия персонал на вестника, пред всички като свидетели. Въобщееее "религиозен, мнителен и пр.  мухльо". Интересно ми е до края дали сценаристите ще дадат обяснение от този герой за него си . Ако да , ще ги похваля допълнително. Така де важно за мен е всичко да е причинно-следствено Mr. Green Wink

# 740
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Шо, къде си? Да не се нареди на опашка за хранителни стоки? Да се запасяваш? Хаха

Сега ще гледаме сериали, след като държавата е в извънредно положение.
Свалих всички излезли 12-ет епизода на Itaewon Class. Ще го пробвам, няма иначе какво да се прави, а и телевизия не гледам.

Твоят сериал, с Дайки Шигеока и Юрико Йошитака, вчера приключи в Япония с висок рейтинг. Ще кажеш финално как е. Някой ден може да реша да го изгледам, след като в началото на януари видях първи епизод.

Хванала ме е някаква носталгия по SS501 и си въртя дискографията им, а и видях днес в японските ми новини, че Пак Джонг Мин и красивото Дже Джунгче (което в Япония се подвизава с псевдонима J-Jun) ще гостуват другата седмица в едно радио предаване. Двамата заедно, аххх!

Пак Джонг Мин също си действа основно и само в Япония. И добре, че са японките, че тези к-поп-класици да се изявяват.



На Дже Джунг днес му чух и новия японски сингъл. Нищо особено, но второто парче Ray of Light ми хареса.

Саундтракът на Те Хьонг към Itaewon Class. Не ми допада, а и Те Хьонг ми е слаб вокалист, по принцип.

# 741
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Мани, мани. Тълпа/паника е по -страшно от всички вируси взети заедно.  ooooh!  
Долу е пълно с играещи си хлапета в това слънце днес.

Аз пък с други проблеми. 50-та страница а ми няма емотикона за местене. Е как ще се местя?!
Ей на , не е само тоз пусти вирус на главата ми Peace. Да съм на мястото на другите вируси от яд отдавна да съм му взела короната.
Wink

Чудех се колко епизоди   е No Need To Know. Значи имам още 1-3 до края. Спрях преди 8.

# 742
  • Мнения: 9 197
При мен ни казаха да се запасяваме,че от неделя може да затворят всички магазини и да въведат команден час.


Мими след BOF се научи да си прикрива носа и гримьорите вършат чудеса.

Ели,актрисата,която играе главната роля в Гоблин е същата и в The King: Eternal Monarch.
Женските образи в корейските драми са в повечето случаи кошмарни.
Може да са си такива корейките.

# 743
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Шо, видях, че сме писали едновременно. Прочетох те в спойлера.
10-ет епизода е. Знаеш, че това е японския стандарт.

Японците и корейците овладяха коронавируса, но при нас "шоуто" сега започва. Спокойно, банда. Толкова корейски сериали сме издържали и то какви драми, че и първата зараза, когато гледахме много в самото начало и не спяхме по цели нощи, че един вирус ли ще ни уплаши.

Препоръчвам повече гледане на японски и корейски сериали. На мен ми действат добре. Ще взема сега една доза Пак Со Джун.

# 744
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Женските образи в корейските драми са в повечето случаи кошмарни.
Може да са си такива корейките.
Забелязвам. И май има някъв зор да са инфантилни. Липсва дълбочина в погледа. Или липсва тъга в погледа тогава, когато се очаква да я има.

Май засега само ето тази актриса горе-долу харесах, но сигурно е заради самата роля и одеждите в сериала:

Много са еднообразни, за разлика от мъжете им. И лицата им изглеждат малки / скъсени, т.е. има някакъв проблем с пропорциите. Но аз всичко го гледам под лупа и микроскоп. И съм мрънкало.

# 745
  • Мнения: 6 776
Азиатците си имат техни стандарти за красота. Малко сърцевидно лице, остра брадичка, големи очи, бяла кожа... за това ти се струват еднакви, защото всички се стремят към тази визия. С времето ще започнеш да ги различаваш. Има много красиви азиатки. 
А облекото и аксесоарите в историческите им сериали могат да бъдат наистина впечатляващи.

Утре ще гледам да пусна новата тема, че днес няма да успея.

# 746
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 804
Момичета, justice може ли да бъде открит с български субтитри?

# 747
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Има много красиви азиатки. 
О, да.

Няколко, които ми харесват:


Liu Wen
Скрит текст:

Fei Fei Sun
Скрит текст:

Shu Qi
Скрит текст:

Ni Ni
Скрит текст:

Нищо не съм гледала с Ни Ни. Като име и лице само ми е.

# 748
  • Мнения: 6 776
Miriel, този Justice филм или сериал е. Корейски, китайски, японски...?

# 749
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Сигурно пита за Justice на Че Джин Хьок.
Едва ли има превод на български, съмнява ме (не гледам нищо на български и не мога да потвърдя).

Мириел, гледах сериала лятото, когато се излъчваше. Драма е, но заради Че Джин Хьок, за мен лично, си струваше отделеното време.

Itaewon Class - изгледах първите три епизода и веднага се озовах на излъченият днес 13-ти епизод, прескочих останалите и с право, нищо не бях изпуснала.

Корейска драма пълна с клишета. Мелодрама, та дрънка, но Пак Со Джун и Нара правят нещата поносими.
Голям актьор е. Шапка му свалям.
И обожавам Нара. Прекрасна. Голямата ми любимка.

Общи условия

Активация на акаунт