Магията на изтока - тема 59

  • 17 193
  • 763
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 562
2в1, започнах го сериала, но като че ли съм го гледала, всичко ми се стори познато.

The Lies Within и аз съм го започнала, но и аз съм в самото начало.
Да, и за Дорама - открих сайта на новия адрес.

Още една работна булка, и тя има доста клипове

 

# 76
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Официалният трейлър на филма Mulan, който ще излезе на 27 март 2020 г.
Китайци ще говорят на английски. Тъжно, но тази легендарна жена-воин, дала вдъховението/ идеята на толкова много азиатски продукции, ще шляпа инглиш, а не мандарин.
Аххх, Дисни, Дисни. Не се наядохте на милиарди. Развалихте толкова много класики. Само джобчето да е пълно, нищо друго не ви интересува.
Е, поне ще летят и ще има дракони. Китайско.

# 77
  • Мнения: 9 190
Ауууч,звучи нелепо.Scream Mulan
Предполагам,че го правят заради американския зрител,който няма как да яде и да чете едновременно. Pizza Fries Hamburger Poultry Leg и липсва емотикон на Кока Кола
При мен така или иначе дублират всичко Joy Дали ще е на китайски,английски,хинди...все тая в оригинал само в къщи може да се чуе.
Обаче какъв звезден каст Smiley

За мен Джи винаги ще е Оппа и "кой е този разкош" в Rough Cut Heart

# 78
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Tuon, имам радостна новина.
Ха Сок Джин ще се появи с камео-участие в сериала Crash Landing on You, в ролята на по-голям брат на Бини.
Ще бъдат двама братя севернокорейци, хаха.
За теб по-големия брат, а за мен по-малкия, хаха. Deal?
Още седмица ще чакаме за старта на 14 декември, но ни подгряват отлично с мъжкия каст.

# 79
  • Мнения: 9 190
Heart Eyes
Конкурс по крaсoта ли са провеждали корейците за армията си?Scream Joy  
Аз го бях забравила Blush Миличкият  Ха Сок Джин.
Сега ще трябва да го видя сериала,а не само да се подигравам Satisfied
Сигурно няма да имам късмет да НЕ го преведат,нали? Kissing

Става,но с това темпо ще трябва да си делим цялата с.корейска армия,че не знаем кой още ще се появи.

# 80
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Това ще бъде най-красивата и секси севернокорейска армия, която някога сме/ ще гледаме на екран, хаха. Бъди сигурна. То друго няма да има - само прекрасен мъжки каст.
Сериалът е на tvN, а и те също имат договор с Нетфликс. Приключи ли излъчването на епизода в Корея, веднага ще се качва в Нетфликс и ще излиза с английски субтитри.

Chocolate - епизод 3

Ще го следя до финал, то се е видяло заради Кье Санг, но и историята ми допада. Е, поне дотук.
Голяма драма е (ухх!), но пък ми се гледа точно такава история - между двама зрели хора. Дотегнало ми е от корейски лигли, кифли, мекици и пр. безмозъчни патки. Ха Джин Уон взе да влиза в релси, ще видим по-нататък.
Кье Санг е прекрасен. Ролята е точно за него.

Превюто за довечера и 4-ти епизод.

# 81
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Kim Ji Young: Born 1982 - изгледан

Това е най-новият филм на Гонг Ю, който тръгна по кината в Корея в края на октомври.

Много тъжен филм, защото показва нагледно колко закостеняло, консервативно, задръстено и изостанало е корейското общество, и какви последствия има това (жестока депресия, постъпване в психиатрия, самоубийства....)

Историята - Гонг Ю е семеен мъж с малка дъщеричка и жена-домакиня. Да, но съпругата е в тежка депресия и всичко трупано с години, от нейната младост, докато един ден тя не изпуши, буквално.

Горкият герой на Гонг Ю, да не си на неговото място. Съчувствах му, защото той обвиняваше себе си за всичко, а не беше той причината, а много други неща трупани ден след ден, подтискани, таени дълбоко, докато един ден... Бум.
В картинката влизат - злата корейска свекърва, която задължително трябва да бъде обгрижвана (да се разбира като да ѝ слугуваш, тъй, де, корейски "ценности"), отвратителен баща, който се интересува единствено от сина си (нагледно за милионен път ни показаха колко долу е жената и как мъжкият наследник е най-важен) и още, и още, и още прекрасни семейни корейски "ценности"..
Брутален филм, лично за мен, защото показа всичко онова, което ме ужасява у "добрите семейства". Фалш и лицемерие, а истината е толкова ужасна и доведе до постъпване в психиатрия.

Последна редакция: сб, 07 дек 2019, 16:43 от rossonera

# 82
  • DE
  • Мнения: 9 068
Китайци под 30, почти всичките съм ги гледала освен 3ма Grinning


Чудесни млади актьори Heart Eyes

# 83
  • BG
  • Мнения: 4 456
Привет, пуснали сте нова тема, а аз се чудех защо никой не пише. 2в1, мерси за чудесното оформление, отново- както винаги.
Прочетох за поредната трагична смърт, разстроих се и натъжих.
Tuon,не очаквах втори сезон за нашите БЛ момчета, ще го чакам с нетърпение. Другата седмица ще наваксам с този фронт, интересно ми е какви ги правят Тарн и Тайп, ще видя и още няколко заглавия които мернах.
Този път и аз вече се предавам за ЕХО, тази песен е направо неслушаема, клипа-абсолютно нищо, само дето те са станали още по-хубави и перфектни във всяко движение, иначе гледах че са спечелили в еди кое си от муз. им предавания, но това не ме радва.
Бърз поглед минах и на "списъка" с победители в тазгодишните награди, просто от любопитство, защото не съм слушала кой знае какво от кей попа през годината, даже почти нищо. И все пак не е ли прекалено това бутане на  BTS     пет гърди напред пред всички останали, имам блед спомен и за тях за скучно, лигаво, ярко и цветно видео, приличащо повече на  изпълнение на момичешка група. А песента на ASTRO от края предната тема е много приятна.
freedoms, гледай го Blow breeze, на мен ми хареса.
Ще гледам Военната академия, щом дането я хвали толкова, в спирита също има положителни мнения за сериала, а и от постовете гледат много симпатични лица.
Иначе влача разни лакорни, пробвах няколко многосерийни корейски, но като цяло- нищо впечатляващо.

# 84
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Chocolate - епизод 4

Туш. Мислех, че след големите драми, които ни показаха в първите три епизода, сега вече ще спрат, но не - изкопаха дъното.
Какво ли друго да очаквам от сценаристката на I Love to Kill и Sorry, I Love You?!?
Тази жена отново се вихри в поредната си тежка мелодрама.

Да видим какво имаме дотук, за 4 епизода...

Скрит текст:
1. Той изгуби най-добрия си приятел (рак, разбира се).
2. Тя е изоставена от майка си в ранна детска възраст + дългове, които изплаща на брат си.
3. Той е син в богато (чебол) семейство, но има задължителните зли роднини - чичо, леля и първи братовчед, който му завижда за всичко + злата баба-чебол, която командва всички.
4. Тя и майката на Той се оказа, че са били заедно по време на срутването на търговския център през 1995 г. Майката на Той умира, но Тя оцелява. Срутването на търговският център Сампунг е истински случай. В една друга драма на JTBC - Rain or Shine ни я показаха преди две години.
5. Той и Тя ги блъсна камион (това е вечната корейска класика - не те ли блъсне камион в Корея, все едно не си живял, задължително е).
6. Той и Тя с тежки операции, естествено, но Той е неврохирург и успя първо да оперира Тя, да я спаси, но след това припадна и за зла участ го оперира неговия първи братовчед, който го и осакати, за да не може Той да е номер 1 в неврохирургията и да го провали. Тук бях шах и мат.
7. Тя нещастно влюбена в Той от детските им години, въпреки че го е виждала само веднъж, но край - Той е първата й любов.
8. Големи корейски случайности. Срещат се напълно "случайно" навсякъде.
9. Отделно, при героите близки до главните, имаме и болни от Алцхаймер, болни деца, действие, което се развива в хоспис за тежко болни...
10. По-добре да спра дотук и да не продължавам.

На финал без трупове няма да се размине, сигурна съм. Щом тази ненормална сценаристка се е развихрила - очаквам всичко.

Зададох си въпроса, защо продължавам да гледам. Кье Санг. Ако издържа всичко това ще е само заради него.

А, да не пропусна...
Саундтракът е прекрасен. Излязоха вече две от парчетата, но главното ще излезе другата седмица. На 99, 99 % съм сигурна, че е кралица Ейли. Парчето е прекрасна балада и е точно за такъв тип корейска мелодрама.

Рейтингите вече скочиха в Корея. Сериалът може да е тежка мелодрама и да е на частна кабелна телевизия (създадена едва преди осем години), но корейците гледат. Гледат и подсмърчат.

Заглавие Шоколад... Какъв ти шоколад. Всичко е така брутално поднесено, че ти е само до шоколад.

Превюто за 5-ти епизод в петък, 13 декември.

Последна редакция: нд, 08 дек 2019, 10:41 от rossonera

# 85
  • Мнения: 9 190
Какво ли друго да очаквам от сценаристката на I Love to Kill и Sorry, I Love You?!?
Накрая дружно ще си умрат.Cry

Китайци под 30, почти всичките съм ги гледала освен 3ма Grinning
Blush
Аз разпознах цели 5-ма,но съм гледала само Yang Yang Ill

Гост Hug ще ти направя бърз разбор на БЛ-то което гледам.
Реално само Тарн и Тайп става.Епизодите се развиват по един начин - всичко е ОК и накрая се случва нещо и трябва отново да си оправят отношенията.Обаче са сладки - има целувки,гушкане и т.н.
 2Wish спин оф на ReminderS - 2 епизода,но реално няма нужда от тях. Само за едната двойка и Mean преиграва.
Dark Blue Kiss - до осми епизод си е пълна скука,развитие очаквам в епизода от тази седмица.Като цяло е тегав и еднообразен.Втората двойка е по-интересна,но и при нея нещата се случват бавно.Колкова хубав трейлър имаше.Колко го чаках и накрая това,дано последните епзиоди компенсират.
Until We Meet AgainВероятно си чела резюмето.Има две двойки и ги редуват от миналото и сега.Доста сълзи има.Повече от Gun  в
Theory of Love,а там доста се плака.
Става,но не очаквай нещо Аууууу. Снощи гледах 5 епизод,само предполагам коя ще е втората двойка. Много храна показват,ако си на диета  те предупреждавам.
Видях и Make It Live: On The Beach,но аз не харесах и предишните сезони на Make It Live,а този е още по-скучен.
 
Имам и въпрос за Кпоп,но незнам как да го формулирам.Blush

# 86
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
И какъв е този неформулиран все още кпоп-въпрос, който искаш да зададеш?
Питай. Формулирай го някак.

Излезе вторият официален постер на Crash Landing on You.
Бини е толкова излъскан и хубав севернокорейски войник, че за миг си мислиш/ вярваш, че няма нищо по-красиво и прекрасно от севернокорейската армия и нейните офицери.

# 87
  • BG
  • Мнения: 4 456
Мерси. Tuon, аз смятам да погледна и втори сезон на I am your king, първи беше с едни дечурлига, кратък 4-5   еп, се га предполагам ще са други момчета???
И аз имам въпрос за кей поп- толкова ли е нашумял в Корея някакъв Kang Daniel, толкоз често го срещам това име в allkpop, че дори го запомних, буквално изскача отвсякъде

# 88
  • Мнения: 9 190
Гост, сега видях за I am your king 2 на мен ми е преведен само до 3 епизод.

И какъв е този неформулиран все още кпоп-въпрос, който искаш да зададеш?
Питай. Формулирай го някак.
Трудно.Първи работен ден.Дъжд.Студ.Дребното не иска да си облича дъждобран,но иска светещи ботушки.

Наистина ли е много популярен кпоп-а в САЩ?
Снощи ми беше крайно скучно и реших да прочета малко за групите и в някакъв форум попаднах в който се обясняваха,че в САЩ кпоп-а е достатъчно популярен и групи като EXO,BTS ,Monsta X  и т.н.
Стана ми интересно.Взилам аз в класацията на Билборт - корейско няма. ОК.iTunes - също няма корейци. Сега се сещам,че можеше да видя Trending-a в YouTube Blush
Уточнението е ,че търся за октомври 2019.
Знам,че поне две групи правиха  общи неща със Steve Aoki. За популаризация? Тогава защо не с него,а не с някой от по известните в световен мащаб DJ или дръг изпълнител както направиха David Guetta+Bebe Rexha  и ....

# 89
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Известни са, да. Първо се започна от азиатските емигранти. Нормално, де, китайци, корейци, японци колкото искаш в САЩ, но вече след вълната с ЕХО нещата придобиха други размери, еле пък и след като BTS превзеха всичко и са все още на върха.
Затова наляха пари и в реклами, покани за участия в тамошни предавания. Гостуваха при Елън, Джеймс Кордън, Джими Кимъл и къде ли още не.
Имат и доста концерти в Америка.
Популярни са. Е, че не са най-популярни не са, но със сигурност станаха достааааааа слушаеми и разпознаваеми.
В Европа са много популярни също.
С интернет удари огромната кпоп-вълна. Това е. Логичното се случи, а и кои момичета не искат да слушат и гледат готини момчета, които имат страхотни денс-парчета, танцуват и пеят отлично? То и няма вече такива западни бой-групи като едно време. One Direction бяха май последните западни мохикани и след това Азия (в частност Южна Корея) налази.

Последна редакция: нд, 08 дек 2019, 12:35 от rossonera

Общи условия

Активация на акаунт