Магията на изтока - тема 59

  • 17 207
  • 763
  •   1
Отговори
# 600
  • MJF
  • Мнения: 8 585
E сега направо ще заподозря че под мотото на бурканите и консервите се запасявате заради пандемията. Wink Mr. Green. дането отговаря за тоалетната хартия. Дайте залозите аз да ги пазя докато залагате. Но от ябълките и кьопоолуто ще накуся Naughty

# 601
  • Мнения: 9 192
Ако още някой се включи в залагането можем накрая да си направим пикник.
Разбира се,че в горите корейски,че не се знае кое божество ще изкочи да ни спасява от мравки,пчели и северно корейски войници,ако имаме нужда да ни спасяват от последните.

Шош,при мен има запасяване.Видимо дълготрайните храни намяляват.

# 602
  • MJF
  • Мнения: 8 585
Мне , пас съм от пикник в Корея и района, ако ще и в божествена гора да е. Предлагам нейде на по топло и по-безопасно откъм грип и грипоподибни но пък там ще има разни други гадини  Thinking . Няма идилия. За това пикник тук на яве в темата. Със запасите ни.

# 603
  • DE
  • Мнения: 9 068
Недейте така де, тук най-издирваната стока е тоалетна хартия, що така ще ме затруднявате Frowning Така и си остана загадка, защо първо тя изчезва. Ние не се запасяваме, така или иначе всички освен мен са контактни, разчитаме на каквото има да става ще става. Само избягваме навирането в тълпи.
Децата работят в силно интернационална среда, прекият им началник е италианец, завърнал се преди една седмица след двуседмичен престой в района на епидемията, след един ден на работа изчезва и още го няма Imp
Единствените мерки които взимаме у дома е който се прибира от вън минава през банята, сваля всичко и се измива основно Rolling Eyes
Я, да оставим вирусите на страна, то и без това им е сезона. Както казва ММ ако ти е писано, че ще умреш от КВ няма да те блъсне кола.
Хуа Хуа в силно рок амплоа Heart

# 604
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 539
Разбира се,че в горите корейски,че не се знае кое божество ще изкочи да ни спасява от мравки,пчели и северно корейски войници,ако имаме нужда да ни спасяват от последните.

Ето, Той я спаси... от гущерче.
В този сериал е като приказка. Живеят си двамата сами в гората, Той - рицарят-спасител с невероятно тяло, разкарват го гол доста време, а Тя - беззащитна и уплашена.
Точно преди тази сцена Той беше без потника на гърба. Много хубава сцена, но, за съжаление, кратко видео от нея няма качено.
Като хукна да я "спасява", взе, че се навлече.

# 605
  • Мнения: 9 192
Ето, Той я спаси... от гущерче.
Aaaaa, а мравките са по-упасни от някакво си там гущерче и са повече.Армия трябва да ни пази.

Както казва ММ ако ти е писано, че ще умреш от КВ няма да те блъсне кола.
То си е така,но следкато затвориха Назарет е ясно,че и друг град може,което означава,че спират доставките и магазините са затворени.

# 606
  • MJF
  • Мнения: 8 585
дането , туй с тоалетната хартия е голям майтап. Инфекцията въздушно-капкова а слушахме от начало , че видиш ли ти ръцете да мием, щото иначе по дни не ги мием  и тоалетната хартия свърши като за стомашно -чревна инфекция.
Изобщо цялата ситуация е комична пародия  ако не са умрелите от инфекцията хора. Комедията е в човешката глупост Peace

Спирам да спамя и се мибилизирам да изгледам последния епизод на япноския ни вечен ерген игран от Хироши Абе.

# 607
  • BG
  • Мнения: 4 456
Вирусът се предава при контакт с болен, но може да се задържи върху повърхности до 9 дена, така четох. Вчера гледах видео от пазара в Ухан, няма такова човешко издевателство и падение, просто няма. Никога повече няма да гледам китайско, ако ще и най-големият шедьовър да е.

# 608
  • Мнения: 9 192
Гост,не е ли много крайно?
Има клипчета как японците избиват делфини,исландците -китове,корейците се държат с виповете си все едно са им домашни любимци,че и по-лошо,за Европа и горките прасенца,агънца,Американците се изхранват с телешко,да не споменавам пилетата и кланниците не са приятна гледка...то човек трябва да спре да гледа или само филми правени от вегани.

# 609
  • BG
  • Мнения: 4 456
За мен не е крайно, хората се хранят с животни, но не всяко животно трябва да е храна. Не, че не съм чувала за хранителните им навици, но не ги бях виждала.

# 610
  • Мнения: 9 192
И така се стига до изконния въпрос,кое прави кравата по подходяща за храна от прилепа?Шегувам се,разбира се.
Не,че ги защитавам китайците,защото най-малкият им проблем е отношението им към животните,докато в същия момент се опитват да асимилират цялото уйгурско население.
Всеки да си яде каквото иска,стига да не натрапва своите разбирания на другите.
В Стар Трек Ентърпраиз имаше един епизод в която една раса извънземни беше много възмутена,че въобще се храним.
Защо никой не се възмущава,че в 21 век още ни се налага да готвим,а? Scream

Гледах това за 2gether - дали става или не, но се сполнах много.
https://www.youtube.com/watch?v=xbha3d3a_Gs

# 611
  • Мнения: 5 224

Еми, казах ти за Going My Home. И японците му биха шута на този сериал след първи епизод.

Защо да не можеш да гледаш Shiroi Haru? Ето ти го онлайн на инглиш. Сваляш епизодите в телефона си (или компютъра), има си линкове и гледаш спокойно. Свалят се много бързо. Е, зависи си и от твоята интернет скорост, но не би трябвало да имаш проблеми.
Само така гледам, ако не е директно от японците. Свалям в телефона, за да не се мъча с досадните дисплей реклами, които са навасякъде, а вече и адблокърите не помагат за тях.
Явно има някакъв проблем с интернета при мен. Пробвах в сайтовете, в които обикновено гледам онлайн, включително посочения от теб, но не иска да зарежда епизодите. Затова ще го изтегля.
Going My Home не толкова е лош, но някак мудно и прекалено дълго ми се стори. По-нататък може и по-добре да става, но май нямам намерение да разбера. Ненужно дългият първи епизод не успява да заинтригува.

Пропуснах да споделя за My Little Chef. Вече изгледах 2 епизода. Засега сериалът е лек и разтоварващ, а Хироши Абе представлява доста приятна гледка.

Последна редакция: вт, 10 мар 2020, 15:05 от bell_87

# 612
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 539
Върнала си се близо 20-ет години назад в кариерата му. Млад, млад е там Хироши.

Точно днес японците обявиха, че това лято ще пуснат втори сезон на култовия за кариерата на Хироши Абе сериал Dragon Zakura. Това е японска ученическа класика с много висок рейтинг.
Ехх, как съм я гледала и аз. То кой ли не изгря в този сериал - Ямапи, Масами-то Нагасава, Юи Арагаки, Койке Теппей.
Не са обявени още останалите от каста за втория сезон, не знаем дали отново ще са същите ни познати лица, но се надявам поне да включат отново Ямапи. Искам го 15-ет години по-късно. Сега вече като възрастен, а не ученик.



Та, не знам какво си решила точно да гледаш с Хироши Абе от старите му неща, но послушай ме и изгледай Dragon Zakura. Едно от най-емблематичните заглавия в неговата кариера, а и така или иначе втори сезон започва през лятото.

Искам отново учителят-мечта Хироши Абе и Ямапи.
Ето първи епизод, качен в Youtube, но на японски. Ти ще си го намериш на инглиш. Ямапи с убийствената прическа, хаха.

Последна редакция: вт, 10 мар 2020, 15:38 от rossonera

# 613
  • BG
  • Мнения: 4 456

Гледах това за 2gether - дали става или не, но се сполнах много.
https://www.youtube.com/watch?v=xbha3d3a_Gs
При рускините има само 3 еп., не знам колко са излъчени досега, има и още няколко заглавия, които са преведени, например- His: I Didn't Think I Would Fall In Love ,  2Wish Everlasting Love, He She It -тука имаме два от три еп, , но са толкова кратки като брой еп и времетраене, че чак ми се отщява да ги почна. Но сигурно ще го направя, защото с другите  лакорни малко закъсах, все почвам нови и след няколко еп. ми доскучават, явно ми трябва почивка от тях.

# 614
  • Мнения: 9 192
Точно днес японците обявиха, че това лято ще пуснат втори сезон на култовия за кариерата на Хироши Абе сериал Dragon Zakura. Това е японска ученическа класика с много висок рейтинг.
Heart Eyes Heart Heart Eyes
Сякаш беше вчера когато го гледах.
На мен Ямапи ми се гледа от много отдавна,но тук трябва да са нови герои и нови случки,като за сега.Те си бяха за тяхното поколение,сега е ред на новите,но може да се появят нато гости,за да видят какви са били.
Впрочем Ямапи бих го гледала и като севернокорейски войник,внедрен в Мосад,отвлечен като бебе от бразилска двойка,вербувана от Лидера...във всичко бих го гледала.

Гост,три еп. са излезнали от 2gether.
 His: I Didn't Think I Would Fall In Love е японско и като ги знам,може да се самоубият към края.
Другите също не съм ги гледала,дори незнаех за съществуването им.

Общи условия

Активация на акаунт