Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 26 ноем. 2019, 20:39 ч.

Нанасяне в неговата къща

• 6 200
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
Тийновете са такива, кухоглави. Twisted Evil
Мисли, че чуждите хора ще я заобичат ей така, защото ще им се натресе в къщата да я хранят и нея.
Всички са по-добри от моите родители, щото не ми дават да си играя на голяма с един пикльо, дето още не може сигурно себе си да храни, та камо ли семейство да прави.Абееее., който иска да има дете, си ражда, не прибира чуждите да ги гледа. Ясно ли, лапе?
Натискай си парцала и завърши училище първо.И прочети онази тема, дето ти пуснах линк. Даммм....

Пп Да работят...тази, малката, е непълнолетна, кой ще я вземе на работа? Сигурно и полуграмотна. Какво ще работи?

Той работи в много добра работа .. няма да прекъсвам никакво образование + ще се местим двамата във Варна след като завърша там той ще продължи професията ви а аз ще продължа с университета + искам да кажа още от както се знаем съм била в тях не въднъж-два а много пъти и много хубаво сме изкарали много добро държание от страна на техните .. закрила и планове за бъдеще имат .. моите родители само искат да стоя в нас да чистя да мия и тн.. техните не са такива виждат ме като тяхна истинска дъщеря помагат ми във всички ситуации .. при проблем ми помагат .. та както и да е щом той може да има проблеми със закона ще изчакам до 18 г. И събирам багажа .. все пак благодаря за хейта !

Ама разбира се, като се пренесеш у тях, или като се изнесете двамата сами, слугинята Консуела ще идва да чисти и пере, няма да си ти, даммм. Просто го виждам как човекът с добрата работа хваща парцала, за да не си ти. Само гледай така, както си решила да си правите семейство, да не забременееш след година-две. Ела тогава да видиш битовизми.  Кой ще ви издържа, докато учиш в университета?
И не каза вашите що са против да си с този мъж?

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 14:24 от tuali

# 31
Той работи в много добра работа .. няма да прекъсвам никакво образование + ще се местим двамата във Варна след като завърша там той ще продължи професията ви а аз ще продължа с университета + искам да кажа още от както се знаем съм била в тях не въднъж-два а много пъти и много хубаво сме изкарали много добро държание от страна на техните .. закрила и планове за бъдеще имат .. моите родители само искат да стоя в нас да чистя да мия и тн.. техните не са такива виждат ме като тяхна истинска дъщеря помагат ми във всички ситуации .. при проблем ми помагат .. та както и да е щом той може да има проблеми със закона ще изчакам до 18 г. И събирам багажа .. все пак благодаря за хейта !
Анелия, както се казва във вица, не бъркай туризма с емиграцията. Като се пренесеш в къщата на неговите майка и баща и се сблъскаш с ежедневни битовизми и споделяне на личното ти пространство с тях, може и да не ти хареса, нито пък на тях да живееш там. Може и повече да се наложи да чистиш и миеш чинии, все пак не отиваш на олинклузив с включен румсервиз.

# 32
  • Варна
Ако остане без работа, при техните или при вашите ще се приберете ? Обучението  се заплаща от родителите по принцип.

# 33
Teresa, питам защото днес една колежка, която е бременна, коментира че ще ражда само в частна болница и никъде другаде, избрала е Токуда. Нямам идея дали разликата е чак толкова осезаема.
Ми да ражда където иска. Да си плаща. Аз го намирам за бемислено. Какво като платиш ? Каква е разликата ? Ще получиш какво ? Мило отношение и ще ти държат ръката ? Аз отивам да раждам, не на масаж.  Ясно е, че ще боли. Платила или не.
М/удругото, страхотни професионалисти Майчин Дом ! Без 1 ст. да съм дала,  хората си свършиха работата и се погрижиха за мен и бебоците по възможно най-добрия начин. 👍
Ето, че това до голяма степен опровергава мълвата, че в България трябва да си платиш или да имаш "човек", за да ти обърнат внимание и да се погрижат за теб. Тези хора бяха безупречни и емоционални. Беше ги грижа за мен.

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 01:10 от Teresa30

# 34
Анелия, ако хората са културни и възпитани е нормално да се отнасят с уважение към приятелката на сина им, когато им е на гости. Но имай предвид, че са много малко жените, съгласни да живеят при свекърите, това може да ви скапе отношенията. По добре не прави тая грешка.
Не те хейтят съфорумките, гледай докато не си вземеш дипломата за висше, да не забременееш. Че много теми на бременни момичета в безизходица станаха в този форум.

# 35
Ти си на 17, нямаш още средно...Гледай си учението, и не се занимавай с глупости..Иначе ще съжаляваш един ден,защото си пропиляла най важните си години, казвам ти го.

# 36

.. моите родители само искат да стоя в нас да чистя да мия и тн.. техните не са такива виждат ме като тяхна истинска дъщеря...
Тук си в голяма грешка. "Виждат" те и се отнасят към теб като към гост, приятел на сина им. Заживявайки там, също ще трябва да помагаш в чистенето и миенето. Докато си у тях, кой ще ти покрива разходите за училище, дрехи, телефон например? Как си представяш нещата изобщо? Вашите да плащат, а неговите - да обгрижват? Хвърчиш в облаците и не проумяваш, че в живота на "големите" задълженията и отговорностите са повече от правата и привилегиите. Не случайно за детството хората говорят като за "безгрижни години". Изживей си ги! После ще си "голяма" цял живот.

# 37
  • Насред хаоса
Нали искаш да си играеш на възрастна, какво се оплакваш, че вашите искали да чистиш и миеш? Всеки възрастен ги прави тия неща, най-малкото след себе си. С правата вървят и задълженията, не е само аху-иху. Неговите родители както се държат с теб сега, така ще се държат с друга утре - просто са възпитани хората. И далеч не всичко е такова, каквото изглежда - сега може да се държат по един начин, утре като се намъкнеш там за постоянно, поведението им може да се промени на 180 градуса. Защото ти ще си тази в максимално неизгодна позиция - непълнолетна, без образование, без работа, а за капак и дете ако се появи, хептен ще я втасаш. Я си сядай на дребния задник и си подреди приоритетите, за да не си биеш после цял живот главата заради някакви моментни прищевки. Работата ти в момента е да учиш, завършиш средно и после - университет. Вземи си хляба в ръцете, стани финансово независима и тогава мисли за съвместно съжителство с някого. Прави са вашите, ама ще го разбереш по-късно.

# 38
Сега се замислих, че нямам търпение да имам пораснали дете и да ми води някакви да живеят с мен....
Преди години в един момент се оказа, че ходя с братовчеда на приятелката на баща ми. Приятелката на баща ми го покани в тях и му буквално го покани до дойде да живее там. 10мин по-късно момчето си тръгна и първото нещо, което приятелката каза беше "само не го води да спи тук, защото сме много хора". Предисторията е много дълга, но няма смисъл да я пиша. Идеята ми е, че хората понякога казват неща, защото мислят, че е редно да ги кажат, а не защото мислят да ги направят. Просто се надяват човекът от другата страна да е разумен и да знае, че поканата не винаги означава покана. Аз не го практикувам това, защото не ми харесва, но може родителите на момчето това да са направили.
Я кажи кой ще ти плаща праха за пране, тока, храната, джобните, водата? И щом приятелят ти има хубава работа защо живее с техните? Сигурно наистина са много готини...

# 39
Ако 17 годишната ми дъщеря реши да се изнесе и да прави семейство в детската стая на някой си, защото съм я карала да чисти, то мога да си бия два шамара и да си призная, че възпитанието, което съм й дала е пълен провал.

Момиче, тези хора се държат добре с теб, поради няколко причини: ти си гост у тях, с гости човек се държи любезно. Отделно за тях е добре да поддържате близки отношения, за да знаят как върви вашата връзка и какви планове кроите. Най-малкото, за да са в течение дали не смятате да правите бебе, та да ви налеят малко акъл в главата. Не вярвам да са в трепетно очакване да станат баба и дядо и всички да живеете дружно в панелката.
На 17 не искаш да помагаш на родителите си с домакинска работа, но смяташ да създаваш семейство. Ами явно не си дорасла за това, защото идея си нямаш тогава колко ще имаш да чистиш, готвиш, переш и шеташ. А пък възлюбения като те забремени и точно тогава като реши, че не се е наживял, щото е видиш ли на 22-23 и приятелите му избухват по дискотеките, ще стане много забавно.
Опичай си акъла, избутай си образованието, поживей си и чак тогава създавай семейство.

# 40
Тийновете са такива, кухоглави. Twisted Evil
Мисли, че чуждите хора ще я заобичат ей така, защото ще им се натресе в къщата да я хранят и нея.
Всички са по-добри от моите родители, щото не ми дават да си играя на голяма с един пикльо, дето още не може сигурно себе си да храни, та камо ли семейство да прави.Абееее., който иска да има дете, си ражда, не прибира чуждите да ги гледа. Ясно ли, лапе?
Натискай си парцала и завърши училище първо.И прочети онази тема, дето ти пуснах линк. Даммм....

Пп Да работят...тази, малката, е непълнолетна, кой ще я вземе на работа? Сигурно и полуграмотна. Какво ще работи?

Наистина си на 17 Joy Joy иначе такъв наивитет чак няма. Поне се надявам.... Twisted Evil Twisted Evil

Та....чудя се аз В каква толкова хубава работа може да работи 22-годишен? Rolling Eyes Rolling Eyes Програмист ли е пича? Ако не е, значи няма 'а ти станат сметките. Laughing
Заплата под 3 бона нето(ако знаеш какво е това) изобщо няма да ви стигнат, за да си плащате целогодишния курорт на морето, таксите ти в уни и разтушването с приятелки по студентските кафененца.
Или може би приелите те за своя дъщеря готини свекъри ще те издържат да си ветрееш гъзето из Варна, правейки се на студентка? Laughing
Блажени са вярващите, тяхно ще е царството небесно! newsm62
Дете, оправи ми деня днес Joy

ПП Най-вероятно те виждам с парцала и метлата по цял ден из къщи, ако удържиш цяяяяла година и навършвайки 18 още си с твоя възлюблен. Че на вас, тийновете, голямата любов ви трае  по-малко обикновено. hahaha
Бих те посъветвала да се стегнеш, да си завършиш училището, че си още в 10-ти клас май. после да се запишеш да следваш нещо и като преполовиш, тогава да помислиш дали този твой хубавец е най-подходящия. Стига още да помниш, че съществува, де.... Mr. Green

# 41
Не мога да повярвам просто. Ново поколение, расло вече с екстри, телефони, хубави дрешки...и вместо да се амбицира да получи повече от живота, бърза да преповтори модел отпреди 50 години. Не знам, може неговите родители да имат по-яко жилище с хубаво диванче, ама дали ще я турят като украшение на диванчето да прецъква телефона?

Не че не съм виждала по-заможни семейства да си прибират някое малко моме, явно си знаят синковеца и поне си мислят, че като е малка девойката, ще си я възпитат, а могат и едно бебе да изгледат. В сми по-яко е снахичката да е на 17-18, отколкото първо да чакаш повече от десетилетие, после да дойде някое чудовище на 30+ с високите претенции.

Абе живот шарен, ама пак ми е странно. На 17 дето се вика ако искаш да си възрастен, може да почнеш да бачкаш примерно или да фриленсваш, ако знаеш език. Ама да си играеш на семейство?

# 42
  • София
И на мен акъла ми не побира как някой би искал да ходи да се завре в чужда детска стая на отглеждане на чужди хора.

# 43
Ми, само някой на 17 мре да се завре на малко по-лъскаво от тяхната къщурка.... Laughing На 27 вече не можеш ги излъга.
Само до тая възраст са като свраките -видят някое по-лъскаво стъкълце от това у тях и тичат да го грабнат. Mr. Green
Пък и момъка я баламосва как ще ходят във Варна и тя ще студентства там, пък той ще продължи яката си професия. На 17 всеки, дето взима над 500 лева е вече с яки доходи. ooooh!

Сигурно са в някое сбутано градче около Варна. Карнобат, Айтос или нещо подобно...

# 44
Аз те подкрепм. Много хубаво си го решила. Премести се при него и задължително направи две неща - продължавай с образованието си и не бързай да забременееш. Другото ще се нареди. Като изкараш няколко години в дом, където със сигурност пак ще трябва да миеш и да чистиш, а даже и да готвиш /защото няма как само да си стоиш и да лежиш - ще трябва да поемеш и домакинската работа/, като те завърти скучното еднообразие на семейния живот, вместо да обикаляш по кафета и дискотеки с приятелки, тогава до 2 години сама ще си събереш багажа и ще се прибереш при вашите, защото истината е, че при мама и тати си е най-добре, па макар и да чистиш и да миеш чинии. Това ще ти бъде един добър житейски опит, който ще натрупаш. Стига да не се накиснеш набързо с 1 - 2 деца, че тогава съвсем няма да има мърдане

Общи условия

Активация на акаунт