Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 59

  • 29 454
  • 765
  •   1
Отговори
# 720
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Кое хапче е сменено и от колко мг? Принципно има ли л тироксин от 25? Аз пия 2 дни л тироксин от 50 и 1 ден еутирокс от 25

# 721
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Днес четах статия, че има недостиг на антибиотици, още нещо и еутирокс на Мерк. Произвеждат се от 2017 в Китай.

Последна редакция: вт, 18 фев 2020, 11:36 от asyalein

# 722
  • Мнения: 2 426
Днес четах статия, че има недостиг на антибиотици, още нещо и еутирокс на Мерк.  Произвеждали се в Ухан, с нали сега е под карантина и няма производство 🙄

И таз добра.  На опаковката на еутирокса не пише произведено в Китай за Мерк Германия Sad . Никъде не се споменава Китай.

# 723
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
На моята опаковка не пише къде е произведено.
Пише производител: Мерк.

Глюкофаж, еутирокс и concor се произвеждат там.
В друг район са, не било Ухан. Ще се редактирам.

# 724
  • Мнения: 3 050
Момичета, бях си запазвала тук от темата  какви трябва да са нивата на Витамин Д. Не мога да си го намеря из скрийшотите в телефона и тук на първа страница не го намерих. Може ли помощ Blush
Става въпрос за детето ми, на 4 г и това е резултата:
Витамин D total (25-OH Vitamin D)   ↓   45.10   nmol/l   50.00 - 120.00
Ако може да ме насочите и по колко капки вигантол да давам, ще ми е от голяма помощ. Ще посетим и лекар, но не  знам дали ще му обърнат внимание. Запомнила съм, че границите в БГ не са много актуални и дори вит. Д трябва да е към горна граница, за да е ок.
Ще купя от този Вигантол :

# 725
  • Мнения: 11 844
При тези референтни би трябвало да е около 80-90.
На толкова малко дете , бих давала 2-3капки дневно.

# 726
  • Мнения: 18
Здравейте! Дали някой ще ми помогне с разчитането на резултатите и да ме посъветва какво друга да си пусна.Миналата година ми откриха хашимото.Взех си капки вит. Д 400 IU. По колко да приемам?
Скрит текст:

# 727
  • Мнения: 1 518
Инкредибъл, по повод хашито, фт3 е добре, а за фт4 мисля, че 12,5 мкгр еутирокс са ти достатъчни. Не виждам тсх. И вит Д, и б12 са ти ниски. Вит Д, когато е толкова ниско тр да го пиеш заедно с калций и вит К (мк7 форма). Б12 след хранене и 4 часа след еутирокс и вит д. Вит Д с нещо мазничко в храната. Не са ли ти предписали доза? Мога да ти кажа аз как бих го пила, но за себе си, ти прецени. Вит Д 10 000 единици (25 капки) с 240 единици вит К.
По-притеснителен е повишеният билирубин. Покажи си резултата на инфекционист или поне на личния лекар. Проблем с жлъчка, черен дроб (някога да си карала хепатит)? Виж ги тия резултати. Ако тр, ги повтори.

# 728
  • Мнения: 47 993
Пак са скрили вигантол Sad

# 729
  • Мнения: 337
Здравейте! Може да не ми е точно по темата въпроса, но ще съм много благодарна за мнение от вас.
Планувам да правим опити за бебе и реших да си пусна изследвания преди това. Нямам предишни оплаквания, просто гинеколога ми даде списък с видовете изследвания, които да пусна. И това ми излезе извън норма:
TSH ми излезе 5.80, 4.80 и 4.40 - просто го пуснах 3 различни дни
След среща с ендокринолог се видя, че щитовидната жлеза е ок. Няма отклонение при ехографа.
Той ми пусна изследвания за FT4, TAT и MAT, както и iodire concentration (мисля, че се води йод в урината).
FT4, TAT и MAT - тези излезнаха в норми, но йод излезна при норма 100-199, моя е 254.
Доктора ми каза да пие еутерокс 25 мг, но няма конкретно обяснение защо се получава така.
Някой сблъсквал ли се е с подобни резултати? Може ли да ми споделите мнение?
Благодаря предварително!

# 730
  • Мнения: 11 844
FT4 колко е, това в норма нищо не значи. ТСХ е високо, трябва да е под 2 за забременяване.
За йода не мога да кажа нищо, но ми е чудно, че и лекаря не може...

# 731
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Момичета, бях си запазвала тук от темата  какви трябва да са нивата на Витамин Д. Не мога да си го намеря из скрийшотите в телефона и тук на първа страница не го намерих. Може ли помощ Blush
Става въпрос за детето ми, на 4 г и това е резултата:
Витамин D total (25-OH Vitamin D)   ↓   45.10   nmol/l   50.00 - 120.00
Ако може да ме насочите и по колко капки вигантол да давам, ще ми е от голяма помощ. Ще посетим и лекар, но не  знам дали ще му обърнат внимание. Запомнила съм, че границите в БГ не са много актуални и дори вит. Д трябва да е към горна граница, за да е ок.
Ще купя от този Вигантол :

4 капки дневно, контрола след два месеца, заедно с калций, препоръчителна стойност (при тези референтни граници) над 100.
Здравейте! Дали някой ще ми помогне с разчитането на резултатите и да ме посъветва какво друга да си пусна.Миналата година ми откриха хашимото.Взех си капки вит. Д 400 IU. По колко да приемам?
Скрит текст:
10 капки дневно, контрола след 3 месеца с изследване на калций, б12 е нисък и той трябва да се вдигне, изследвай инсулин, феритин.
Намали животинския протеин и наблегни на растителен.
Здравейте! Може да не ми е точно по темата въпроса, но ще съм много благодарна за мнение от вас.
Планувам да правим опити за бебе и реших да си пусна изследвания преди това. Нямам предишни оплаквания, просто гинеколога ми даде списък с видовете изследвания, които да пусна. И това ми излезе извън норма:
TSH ми излезе 5.80, 4.80 и 4.40 - просто го пуснах 3 различни дни
След среща с ендокринолог се видя, че щитовидната жлеза е ок. Няма отклонение при ехографа.
Той ми пусна изследвания за FT4, TAT и MAT, както и iodire concentration (мисля, че се води йод в урината).
FT4, TAT и MAT - тези излезнаха в норми, но йод излезна при норма 100-199, моя е 254.
Доктора ми каза да пие еутерокс 25 мг, но няма конкретно обяснение защо се получава така.
Някой сблъсквал ли се е с подобни резултати? Може ли да ми споделите мнение?
Благодаря предварително!
Хубаво е да се сложат стойностите и на фт4 и тат и мат, за да може да се коментира, също би било хубаво да се изследва и фт3 (макар и да се неглижира е не по-малко важен), при предозиране с йод е възможно жлезата да се затруднява с работата си, би могла да изследваш селен и ако е нисък да го пиеш 1-2 месеца. Храненето също оказва влияние.

# 732
  • Мнения: 19 307
Desy, къде изследва йод в урина?

# 733
  • Мнения: 337
Благодаря за коментарите!
Изследванията са правени в Бодимед.
FT4 12.77 (9.30-17)реф.стойности
TAT 11.4 (0-115)
MAT 10 (0-34)
Iodine (concentration) 254 (100-199)

# 734
  • Мнения: 894
Здравейте, обръщам се към вас, защото преди време следях темата и знам, че четете много и може да дадете съвет. Аз нямам вашата диагноза, оперирана съм и нямам вече жлеза. Питам за една приятелка, която роди наскоро. Съветът на консултантката и по кърмене беше да си провери тсх и т4. По време на бременноста приятелката ми имаше начално тсх 3 и приемаше 50мг, а към края и 75мг еутирокс, като не постигна по-добър резултат от 2,10 тсх и 12, 6 т4. След раждането спряла лещарството и сега, когато пусна изследвания тсх е 3 отново, а т4 е 14.80 (12-22 референтни). Д-р Начев рекъл, че е след раждането не ни интересува тсх, а т4 е перфектно. И така, тя иска да послуша консултантката, за да има успех с кърменето. Моля за препоръка към кой ендокринолог в София да се обърне, който ще я вземе на сериозно, за да не си дозира сама Еутирокса. Не давам съвети, защото не съм лекар, но на нейно място бих продължила с 50 мг и проверка след 30 дни, какво мислите и за това? Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт