Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 59

  • 29 449
  • 765
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 10 889
При тези й резултати мисля, че може и да й е трудно да намери ендокринолог, който да й предпише хормон. Но ТСХ е високо, а Т4 трябва да е в горната половина на референтните стойности, за да е оптимално.
А консултантката по кърмене какво я е посъветвала, освен да се изследва?

# 736
  • Мнения: 19 307
Наскоро позната педиатър каза точно това, че Начев рязко спирал хормона след раждане и жените имали проблеми с кърменето.
Тя съветваше да се следят  тсх и фт4 известно време след раждането и постепенно да се намалява дозата в продължение на няколко месеца, като се гледат хормоните.

# 737
  • Мнения: 894
При тези й резултати мисля, че може и да й е трудно да намери ендокринолог, който да й предпише хормон. Но ТСХ е високо, а Т4 трябва да е в горната половина на референтните стойности, за да е оптимално.
А консултантката по кърмене какво я е посъветвала, освен да се изследва?
И пролактин, който е както трябва към този момент. Иначе мнението  и е като вашето, но предполагам не се ангажира да каже каква доза левотироксин и трябва, защото това е работа на ендокринолог, също е и предвидила, явно от опит, реакцията на Начев.

# 738
  • Мнения: 10 889
По принцип от това, което аз съм обсъждала и чувала е, че не е добре да се спира рязко хормона, а трябва да се намалява постепенно дозата, както се и увеличава. Т.е. както е казала и педиатърката, за която говори Дъждец.

Колко време е минало откакто е спряла хормона?

# 739
  • Мнения: 894
Почти 4 седмици

# 740
  • Мнения: 11 844
Аз по повод новия Еутирокс ...аз нямам проблем с него и при контрола на 3м прием, почти нямах разлика в резултатите.
Но майка ми не се беше изследвала и тя е от 3-4м на него като си пие същата доза, като преди. От 5 дни е с жестоко сърцебиене, днес си пусна изследвания и е яко предозирана - ТСХ е 0,05 а Т4 е 37 при горна 22, направо съм в потрес, как може толкова драстично да повлияе един променен състав, като уж са сменени само помощните вещества. Сега ще го спре, но за колко време не знам...

# 741
  • Мнения: 10 889
Според мен да си пусне изследвания за хиперфункция. Много странна промяна е това, аз досега всички мнения за новата формула, които съм срещнала са били са задълбочаване на хипофункцията.

# 742
  • Мнения: 11 844
О тя от години е с хипофункция и Хашимото. Ще я пратя на лекар, но няма един читав при нас...

Имаше тук още един случай в темата с такова рязко падане и мнаване в хипер, но не мога да намеря поста.

# 743
  • Мнения: 20 172
Понякога е трудно или грешно диагностицирането. Моя колежка 20 години я водили с Базед, пък накрая някакъв професор и казал, че била с Хашимото.

# 744
  • Мнения: 11 844
Е не какво значи трудно и грешно и двете сме с хипофункция от над 20г, нали й следя изследванията освен, че ходи и на лекар от време на време. Тя си е със завишен МАТ, точно с Хашимото. На мен когато ми откриха проблема с ЩЖ, бях на 15г и бях с хиперфункция първите няколко години и после преминах в хипо...запозната съм  и с двете състояния и те въобще не могат да се сбъркат като симптоми особено.
И за толкова години това да й се случи, точно като се смени формулата на Еутирокса. Тя в  годините е имала доста високи резултати на ТСХ 7, 10, 12 и ниски на Т4 . И  от поне 2г е на доза 75мг и си поддържа ТСХ около 2.

# 745
  • Мнения: 20 172
Ами ето, и ти си преминала от от едното състояние в другото.
Ами, състоянията не винаги са точно строго еднакви, варират, размиват се едно в друго, изменят се...

# 746
  • Мнения: 11 844
Да, да аз не отричам възможността за преминаване в състоянията.
Но логично е и аз все в такъв вариант съм го срещала - от хипер да преминеш в хипо. Защото да си с понижена функция на жлезата години наред и изведнъж тя да се активизира да произвежда повече, ми е съмнително.
Ще й кажа да намали дозата на половина, за да не спира рязко и ще я пратя на лекар, да видим какво ще каже.

# 747
  • Мнения: 20 172
А, аз просто искам да кажа, че всичко е възможно, с тези наши шашави жлези.
Мисля, че имаше една мацка при нас в Базеда, от Хаши/хипо(не помня точно) беше минала в хипер.

# 748
  • Мнения: 19 307
Не е ли по-логично да е от хапчето, ако всичко е било в норма с предния Еутирокс?

# 749
  • Мнения: 14


Здравейте! Може ли мнение и съвет относно показателите ми от днес? От 3 години съм с Хашимото, започнах първите месеци с 25 еутирокс, преминах през 50 (лятото пия по 50), а сега зимните месеци по 62.5. Приемам селен 3 месеца и половина (100 капсули) и после 3 правя почивка. От какво се влияе FT3, мога да прикача стари резултати, може би за първи оът ми е високо, не над нормата, но все пак високо. Възможно ли е да имам проблем, заради допълнителните заместителни вещества, които са в новите опаковки на еутирокст, цялостното ми състояние е добро, нямам оплаквания, единствено трудно свалям кг и се чувствам сякаш съм подута, а не напълняла. Благодаря и се извинявам!

Общи условия

Активация на акаунт