Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 59

  • 29 451
  • 765
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 337
Извинявам се предварително за въпроса ми, но наистина не съм на ясно!
Може ли да ми кажете Еутирокса на каква точно повлиява при пиене? Той намаля ли количество на йод в урината?

# 751
  • Мнения: 11 844
Извинявам се предварително за въпроса ми, но наистина не съм на ясно!
Може ли да ми кажете Еутирокса на каква точно повлиява при пиене? Той намаля ли количество на йод в урината?

Еутирокса е синтетичен хормон, от изследванията FT4 . Тоест когато то е ниско значи жлезата не произвежда достатъчно и се приема външно.

# 752
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Основната разлика в лекарството е едно - в старото е имало лактоза, в новото манитол тоест различен е подсладителя, тъй като лактозната непоносимост е достатъчно проучвана и има изследвания, които да я докажат, като голям процент от населението има проблем с нея, както и влияе върху кръвната захар, но има и друга гледна точка лактозата при всички случаи е по-естествен продукт от манитола, който не вдига глюкозата (но както и лактозата вдига инсулина, което обаче е въпрос на други разсъждения), и няма толкова много изследвания, дали човек има някакви проблеми с него може да има само след обстойни самонаблюдения, и всъщност в много случаи хора дори с лек лактозен нетолеранс, е възможно да толерират по-добре малко количество лактоза отколкото изкуствени подсладители.

# 753
  • София
  • Мнения: 3 611
Основната разлика в лекарството е едно - в старото е имало лактоза, в новото манитол тоест различен е подсладителя, тъй като лактозната непоносимост е достатъчно проучвана и има изследвания, които да я докажат, като голям процент от населението има проблем с нея, както и влияе върху кръвната захар, но има и друга гледна точка лактозата при всички случаи е по-естествен продукт от манитола, който не вдига глюкозата (но както и лактозата вдига инсулина, което обаче е въпрос на други разсъждения), и няма толкова много изследвания, дали човек има някакви проблеми с него може да има само след обстойни самонаблюдения, и всъщност в много случаи хора дори с лек лактозен нетолеранс, е възможно да толерират по-добре малко количество лактоза отколкото изкуствени подсладители.
И всъщност се оказа, че новата формула предизвика проблеми при 90% от хората, които взимат Еутирокс. Недоволството от промяната е в цяла Европа. Засега май само Франция е успяла да си върне старата формула.

# 754
  • Мнения: 19 307
И аз забелязвам, че страшно много хора се оплакват.
А един лаишки въпрос. Защо повече се изписва Еутирокс, а не Л тироксин?

# 755
  • Мнения: 10 889
Във Франция имаше иск срещу Мерк, но не спечелиха. Не съм срещала информация, че от компанията смятат да връщат старата формула изобщо.

# 756
  • Мнения: 1 382
А един лаишки въпрос. Защо повече се изписва Еутирокс, а не Л тироксин?
И аз това съм се чудила. Години наред пиех Л тироксин.. (сигурно над 10). В един момент новото ми ендо каза да го сменя с Еутирокс.. Уж били еднакви ама?!

# 757
  • София
  • Мнения: 3 611
Във Франция имаше иск срещу Мерк, но не спечелиха. Не съм срещала информация, че от компанията смятат да връщат старата формула изобщо.
"Еутирокс се завърна във френските аптеки в началото на октомври, докато новата формула, продавана във Франция от март, беше обвинена през това лято, че причинява много неблагоприятни последици. Според Thierry Hulot, тези ефекти, приписвани на Levothyrox, засягат 22 000 до 25 000 френски пациенти от три милиона. "Уважавайте ги и им помагайте", продължи той, като посъветва пациентите да назначат възможно най-скоро среща с техния лекар, за да определят "дългосрочна форма на лечение" преди Euthyrox бъдете по-достъпни."
Това четох последно.

# 758
  • Мнения: 1 518
Ivanova, пиеш ли т3 отделно? Всъщност тсх е толкова ниско, защото т3 е висок. Спри селена. Струва ми се, че синтетичният т4 (еутирокс) не ти стига, защото селенът може да е предозиран след дългото пиене, а оттам бързо изчерпва т4 в процеса на конвертиране. Остани си на 62,5 еутирокс само и след 2 месеца виж резултата. Селен не е здравословно да се пие дълго време, особено, ако нямаш нужда (вероятно не си го изследвала). Случайно да пиеш и йод? За подуването - имаш ли инсулинова резистентност, диабет? Как ти е кр захар?

# 759
  • Мнения: 11 844
На мен са ми изписвали Л-тироксин съвсем в началото на лечението ми, не ми понесе добре имах сърцебиене и нещо друго имаше, но не помня вече и тогава ми го смениха с Еутирокс. Бях питала веднъж един от лекарите ми за разликата и каза така - И двата препарата са на немски фирми и двата са аналогични, но еутирокс бил уж по-изчистен каквото и да значи и другото което каза и  според мен е причината заради което се предпочита, че има много видове мг (25,50,75,100...) и е по-лесен за дозиране. Докато L-тирокосина мисля има само 50 и 100

Аз да не казвам голяма дума, проблем с новата формула нямам, нито като симптоми, нито като влияние, но е факт колко много са оплакващите се.

Последна редакция: пт, 21 фев 2020, 08:22 от mibobo

# 760
  • Мнения: 1 613
Нещо ви изпуснах последно време. Аз съм се шашнала с новия вирус. Казват, че е много опасен за хора с автоимунни заболявания Sad
Не съм пускала скоро изследвания. Започнах ежедневни тренировки и безвъглехидратно хранене и ми е интересно на къде са отишли стойностите на антителата. Сигурно другата седмица ще ги пусна.

# 761
  • Мнения: 2 002
...- И двата препарата са на немски фирми и двата са аналогични, но еутирокс бил уж по-изчистен каквото и да значи и другото което каза и  според мен е причината заради което се предпочита, че има много видове мг (25,50,75,100...) и е по-лесен за дозиране. Докато L-тирокосина мисля има само 50 и 100

Аз да не казвам голяма дума, проблем с новата формула нямам, нито като симптоми, нито като влияние, но е факт колко много са оплакващите се.


Не съм съгласна с горе-написаното. И L -тироксина има всички видове. Аз се върнах на него, сега го намерих отново в аптеката. Попитах: Защо го нямаше? Отговориха ми, че не са го спирали, може да е нямало определени милиграми. Не разбрах, но откакто го има си купувам само него - 50 и 75 мг. И с него се чувствам по-добре.

# 762
  • София
  • Мнения: 39 771
Моля пуснете нова тема.

# 763
  • Мнения: 11 844
...- И двата препарата са на немски фирми и двата са аналогични, но еутирокс бил уж по-изчистен каквото и да значи и другото което каза и  според мен е причината заради което се предпочита, че има много видове мг (25,50,75,100...) и е по-лесен за дозиране. Докато L-тирокосина мисля има само 50 и 100

Аз да не казвам голяма дума, проблем с новата формула нямам, нито като симптоми, нито като влияние, но е факт колко много са оплакващите се.


Не съм съгласна с горе-написаното. И L -тироксина има всички видове. Аз се върнах на него, сега го намерих отново в аптеката. Попитах: Защо го нямаше? Отговориха ми, че не са го спирали, може да е нямало определени милиграми. Не разбрах, но откакто го има си купувам само него - 50 и 75 мг. И с него се чувствам по-добре.

Възможно е да са пуснали последните години и други мг не съм се интересувала, аз съм го пила преди 20г , но и преди няколко години позната мина на Еутирокс точно заради мг.

А това кой как се чувства е строго индивидуално. Аз четох за много хора, които бягайки от новата формула на Еутирокса са започнали него, но са им се влошили изследванията и пак се връщат на Еутирокс. Хубаво е, че ти се чувстваш добре.

# 764
  • Мнения: 1 382
Бихте ли пуснали нова тема?
До сега не съм пускала и не съм много сигурна как точно се прави Grin Blush

Общи условия

Активация на акаунт