Отговори
# 435
  • Мнения: 3
Любимо от родната кухня е кюстендилската кавърма, пататник ,родопски качамак.

# 436
  • Sf
  • Мнения: 808
Хубава ръжена питка, лесно месена, с квас, пекла се на огън, обиколила си нивата и в шарена кърпа трепти още топла Hug

# 437
  • Мнения: 262
Винаги най-вкусна беше дървената лъжица на баба, скоято винаги готвеше. Имаше вкус на доматен сос от пресни домати, магданоз, дърво и сол. Всичко сами си отглеждахме в градината. Облизвах я и беше по вкусна от самото ястие. Каква лютика правеше само. Но, това което ми липсва и до днес е нейният тутманик. Правеше го дълго време с часве се затваряше в лятната кухня и свещенодействаше. До днес не съм опитвала по-вкусно нещо през живота си. Рецептата си отиде с нея. Аз бях много малка, за да мисля за готвене и да я поискам. Та бих искала да видя нещо, толкова обичано и достъпно, вместо моркови и мюсли за закуска.

Последна редакция: нд, 08 дек 2019, 03:14 от _velvet_

# 438
  • Мнения: 163
Рецепта за зелник

# 439
  • Мнения: 187
боб със зеле

# 440
  • Мнения: 547
Кажете ни коя е любимата ви родна рецепта, която бихте предложили Манчев и Шишков да сготвят?

- Качамак с картофи
- Пататник
- Баница с ориз

# 441
  • Мнения: 4 872
Пиле лютика Simple Smile

# 442
  • Мнения: 1 325
Кавърмичка и прясно изпечена питка с масло

# 443
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 178
Родопски пататник

# 444
  • Мнения: 205
Kaчамак и тиквеник.

# 445
  • Мнения: 6 017
Книгата "Любимо от родната кухня с Манчев и Шишков"  е страхотна.
Корицата е твърда, а хартията върху която е отпечатана всяка една рецепта е много приятна на допир.
Едно истинско бижу, което заема почетно място и краси кухнята ми в момента.

За мен, като кулинарен блогър, беше изключително интересно да прочета историята на българската кухня през вековете. Провокира ме да потърся още информация и да се потопя в един по - различен свят, изпълнен с интересни български рецепти и традиции.


Всяка една рецепта, всяка една снимка, всяка една страница е прекрасна. Не мога да опиша с думи колко много ми хареса, защото тази книга трябва да се докосне, да се прочете, да се изпита всяка една нейна рецепта.


Рецептите са разпределени в няколко раздела, всеки от които започва с невероятно красива снимка и описание.
Аз държа много на красивите фотографии и нищо друго не е в състояние да ме накара да изпробвам една рецепта, освен снимките. В книгата, всяка една снимка е направена професионално.


Всички снимки представят много добре рецептите. Толкова добре, че те карат да прочетеш рецептите и да искаш още и още...
Един час е малко, за да се потопиш в красиво поднесеният свят от рецептите.


Бих изпробвала, а и ще изпробвам всички рецепти от книгата. Една по една... малко по малко... и така до края на зимата съм убедена, че няма да оставя и рецепта, която да не изпитам.


В момента пиша седмичен списък за пазаруване, както всяка седмица правя, и съм включила няколко от рецептите, които ще изпитам.


Продуктите, естествено, ще закупя от Лидл, защото ми е любим магазин, а така ще събера и точки с които да взема още поне 1-2 книги, които да подаря, защото си заслужават и са идеален подарък за всяка домакиня.
Само незнам дали ще ми стигне времето, защото почивайки, пропуснах една седмица, но ще се опитам да наваксам още днес.

# 446
  • София
  • Мнения: 5 258
Капама, кавърма в омлет, пататник, Влашки зелеви сърми, влашка саламура

# 447
  • Мнения: 254
Искам да направят Спържа, но и да ме поканят, ме не съм ял отдавна.....

# 448
  • София
  • Мнения: 887
Пълнени чушки, тиквеник

# 449
  • Мнения: 226
 Банска капама

Общи условия

Активация на акаунт