Отговори
# 420
  • Мнения: 198
Нещо, което обичам но понеже за приготвянето му трябва повече време е лозови сърми.

# 421
  • Мнения: 6 705
Обожавам зелеви сарми и постни, и месни.

# 422
  • Мнения: 104
Зелеви сърми.

# 423
  • Мнения: 1 902
Здравейте, кулинари! 🤗У дома днес ще ухае на сладка баница, по рецепта от „Любимо от родната кухня с Манчев и Шишков“. 😋🥧Зимна събота е и тези аромати ми създават много домашен уют. Всъщност съм си харесала доста от вкусните рецепти на книгата и се чудя коя да приготвя по-напред. 📖Празниците наближават и е време да си набележим гозбите, с които ще украсим трапезата. Аз започнах да подготвям менюто и съм много радостна, че имам възможност да черпя вдъхновение от „Любимо от родната кухня с Манчев и Шишков“, тъй като и най-опитната домакиня, на моменти се изчерпва откъм идеи. Нека денят ви бъде прекрасен, а аз запретвам ръкави. 👩‍🍳❄️🤩

# 424
  • София
  • Мнения: 2 098
Бих искала да приготвят мусака, която ми е любима, но всеки приготвя по различен начин, както и тиквеник, но да прилича на ябълков пай - тестото. Wink

# 425
  • Ст.Загора
  • Мнения: 678
Сухи чушки пълнени с боб и капама . Любопитна съм да разбера как ще ги приготвят Манчев и Шишков .

# 426
  • Мнения: 644
Ние го наричаме зелник /защо не зная - зеле при нас казват на зелении/ - та това е баница и в средата е плънка по избор и вариации праз лук, спанак, киселец, лапад и всичко подобно каквото има в момента. Самоковски зелник му казват също.

# 427
  • Мнения: 8 218
Всякакви сърмички и пълнени чушки!

# 428
# 429
  • Мнения: 6
Любимо от родната кухня е щдрудел.

# 430
# 431
  • Мнения: 344
На моето семейство  любимите рецепти са за лучник и лютика.

# 432
  • Мнения: 940
Предпочитам да видя как биха приготвили моята любима мусака. Обаче и предизвикателството, което мога да отправя е приготвяне на манджа със сливи. Има една рецепта от новата книга, която наподобява, приготвяната в моя роден край - “кавърма”. Интересни и приготвяни от моите баби са “овчарската лютика” и “печени чушки, поляти с доматен сос”. И една специфична баница, която се приготвя за новата година (вече и не само), която е с точени кори, добавя се сирене на всяка разточена кора, правят се на розички и се слагат в тава, пече се и накрая се залива със захарен сироп.

# 433
  • Мнения: 15
Любимо българско ястие: Капама Simple Smile

# 434

Общи условия

Активация на акаунт