СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 7

  • 30 328
  • 772
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 8 243
Тезата, която jam е дала, за мен е супер. Искам точно такива неща да виждам написани от сина ми, а ми е все едно на колко ще го оценят.
Аз съм спретнала програмка по математика за синчето за ваканцията. Хич не се е преуморили дотук от нищо. 16 почивни дни има. Нищо няма да му стане да отделя по час и половина на ден за задачи. Написала съм му на един лист какъв е плана, закачила съм го до леглото му. Не се ли изпълни, прибирам лаптопа му. До края на юни. Баща му ще го ползва и без това той има нужда от нов лаптоп. И ако мислите, че се е трогнал от заплахата, не е. Днес не е свършил нищо. Програмата е за 14 дни, а почивните дни са 16, т.е. имал възможност за два "празни" дни.

# 706
  • София
  • Мнения: 7 203
Ха! Тезата!
Значи можело да се пише нормално и да се оценява адекватно.
Браво!

# 707
  • Мнения: 3 063
Ха! за тезата и от мен. Grinning
Значи ли това, че не трябва/ може да (не) се пишат изразните средства?

# 708
  • София
  • Мнения: 6 365
Ха! за тезата и от мен. Grinning
Значи ли това, че не трябва/ може да (не) се пишат изразните средства?
Нашата частна учителка каза, че вече не се държи да посочиш точно вида на изразното средство, ако го обясниш със свои думи.

# 709
  • у дома
  • Мнения: 7 154
В нашето училище тактиката е да ги закопаят че да си останат там.Та подарени оценки и завешения  няма практика да се дават.Затова и се радвам че шестиците са вероятно реални.А и съдейки по  спокойствието, което лъха от дъщеря ми, вероятно наистина вече разбира материала и  се чувства комфортно  в тези задачи.Дано  остане така и занапред.
А то не вярвам и на моето да са му подарени,макар че не полага кой знае какви усилия.Учи в ПММГ,където все пак са деца влезли със състезания след 4 кл-в класа им има и оценки като 3.4 и 5-не са само 6ци,просто явно моето знае повече от тези с по-ниските оценки...По математика съм категорична,че ако го учех аз ще е твърда 5ца,за бел нямам необходимите знания и умения,но преди 4 год др ми дете беше 7 кл и знаеше в пъти повече...Иначе моето си се чувства комфортно във вкякакви задачи по матем,но не решава достатъчно,а няма да се лъжем -за мат си трябва много решаване...

# 710
  • Мнения: 8 243
Светле, просто си е талантлив. Това по повод многото задачи, които трябва да се решават. Явно някои могат и с по-малко задачи.
Аз примерно никога не съм решавала нещо извън домашните, а редовно бях на втори кръг по олимпиадите и за мен математиката беше възможно най-лесният предмет. Щом още с лекота мога да решавам задачите след като са минали 25+ години откакто съм се занимавала с тях, явно става и с по-малко усилия. Бях обаче по-кинцентрирана като цяло, а синчето е доста завеяно.

# 711
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
И аз съм подготвила задачки - закачки за ваканцията Wink няма да ходим никъде през почивните дни, има достатъчно време, за да отдели час - час и половина на математиката/ има 4-ки за оправяне, че и класно предстои/. Има и няколко книжки за четене, така че - от всичко по малко, и хоп - ваканцията ще свърши.

# 712
  • Мнения: 2
Здравейте, пиша с молба към по-запознатите с матурата по чужд език. Знам, че е пожелателно явяването на нея и децата били получавали сертификат за владеене на съответно ниво. Въпросът ми е дали знаете гимназии, в които оценката от тази матура да участва в балообразуването?

# 713
  • у дома
  • Мнения: 7 154
Аз не знам да се издава някакъв сертификат-просто си се пишат точките и това е...В нашия град няма училища в които да участва в балообразуването НВО по чужд език,за др градове нямам идея.

Последна редакция: нд, 22 дек 2019, 19:05 от svetlaem

# 714
  • Мнения: 6 615
И аз знам,че точките се вписват в свидетелството за завършен седми клас , а за балообтазуването не участва в училищата при нас. Сертификат не се издава.

# 715
  • Мнения: 4 028
Здравейте, пиша с молба към по-запознатите с матурата по чужд език. Знам, че е пожелателно явяването на нея и децата били получавали сертификат за владеене на съответно ниво. Въпросът ми е дали знаете гимназии, в които оценката от тази матура да участва в балообразуването?
Тази година никоя от софийските гимназии не включи оценката от НВО по чужд език в балообразуването. Самостоятелен сертификат не се издава - в дипломата за основно образование оценката се приравнява към степен от европейската езикова рамка. Единствено за собствена преценка за нивото на детето би послужил този изпит, стига да не натоварва допълнително, след същностното НВО.

# 716
  • Мнения: 2
Благодаря за бързите отговори. Иначе, въпросът ми за участие на оценката в балообразуването дойде от последната точка от целите за полагане на този изпит в описанието на МОН:
“- използване на резултатите от НВО по чужд език (по желание) като балообразуващ елемент при приемането на ученици в VIII клас.”

# 717
  • Мнения: 8 243
Училища биха могли да използват НВО по английски като балообразуващо на теория, но на практика аз поне не съм чувала за училище, което да го прави.

# 718
  • Мнения: 3 491
Аз отдавна си мечтая изпит по чужд език да е вход към езиков гимназия, но уви....

# 719
  • Мнения: 3 881
На първата РС учителката по ЧЕ обясни, че тази година има вероятност някои училища да ползват НВО ЧЕ и затова ще ги готви за НВО. Има натиск да се ползва НВО ЧЕ, защото иначе децата не се явяват на него,  а резултати и успеваемост трябва да се отчита от МОН. Миналата година в нашето училище не се е явил  нито един седмокласник Simple Smile
Моето магаре откровено не прави нищо повече от това, което правят в училище, БЕЛ и мат са му предостатъчни

Общи условия

Активация на акаунт