Брекети – къде, какви, за колко? -тема 13

  • 53 281
  • 831
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 5 478
И аз съм още с гел за вдигане на захапката, втори месец мисля. Кофти е първите 2 седмици, спор няма. Точно сякаш не може да се сдъвче храната нормално. Отделно имам две метални дъги на небцето и под езика, които също пречеха. Към момента нищо не ми пречи вече Grinning
Драскането по бузите и устните също отминава. С този восък не можахме да се разберем, все го изяждах накрая...

# 676
  • Мнения: 1 666
А аз от почти 2 год. постоянно си облизвам устните. Сякаш от закачането по дъгите ми изсъхват повече и моят мъж все ми прави забележка, че се облизвам ... За мляскането в началото даже няма да отварям въпрос.

# 677
  • Мнения: 1 803
При мен на следващия ден след повдигането на захапката, започна болка във врата до плешката. Сигурна съм, че е от това, явно заради разместването на ставата на челюстите.

# 678
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
От две седмици съм с брекети и толкова свикнах, че понякога забравям, че са на зъбите ми. Ям и дъвча нормално. За мляскане и дума не може да става, защото просто развивам уртикария от звука Laughing

# 679
  • Мнения: 135
Благодаря, за споделеният опит. Blush
Надявам се, че ще спре да ми се закача устната. Като ида на първи преглед, след поставянето, ще питам какви са възможностите и дали с наместването на зъбите, няма да се прибере малко цялото нещо. Simple Smile
Сякаш, повдигането ми е даже в плюс. При докосване на зъбите, ги усещам доста болезнени, а така нямат контакт и имам болка само при хранене.

# 680
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Малко странен въпрос, вероятно, но как се целувате с брекетите? Не пречат ли?

# 681
  • Мнения: 141
Малко странен въпрос, вероятно, но как се целувате с брекетите? Не пречат ли?
😁 На мен не ми пречи,и мъжо не се оплаква😁😁😁

# 682
  • Мнения: 110
Здравейте! Надявам се някой да може да ми помогне с моя въпрос. При неправилен наклон на зъбите, възможно ли е венците да се надуват и възпаляват от това?

# 683
  • Мнения: 135
Малко странен въпрос, вероятно, но как се целувате с брекетите? Не пречат ли?

Не е толкова зле, колкото синмислех, че ще бъде Joy

# 684
  • Мнения: 1 388
Здравейте! Надявам се някой да може да ми помогне с моя въпрос. При неправилен наклон на зъбите, възможно ли е венците да се надуват и възпаляват от това?
По-скоро е пародонтоза, заради изкривените зъби. Ако не се наредят с някакъв апарат - задължително почистване на зъбен камък поне по 1-2 пъти годишно. Натрупващият се камък и плака по зъби и венци води до пародонтоза, възпаление на венците, която може да има адски неприятни последствия.

# 685
  • Мнения: 135
Здравейте! Надявам се някой да може да ми помогне с моя въпрос. При неправилен наклон на зъбите, възможно ли е венците да се надуват и възпаляват от това?
По-скоро е пародонтоза, заради изкривените зъби. Ако не се наредят с някакъв апарат - задължително почистване на зъбен камък поне по 1-2 пъти годишно. Натрупващият се камък и плака по зъби и венци води до пародонтоза, възпаление на венците, която може да има адски неприятни последствия.


Преди да ми сложат брекети миналата седмица, ми чистиха зъбен камък под венеца. Никога не бях чистила (няколко пъти, само на самите зъби, но не и под венец) и положението беше много зле. Венците ми бяха супер възпалени и след цялосното санитане на устата ми, нещата са страхотно чисти. Сега, ще трябва да ходя , на всеки 6 месеца и да мия зъбите си по специфичен начин, иначе пародонтозата ми е в кърпа вързана.

# 686
  • Мнения: 110
Здравейте! Надявам се някой да може да ми помогне с моя въпрос. При неправилен наклон на зъбите, възможно ли е венците да се надуват и възпаляват от това?
По-скоро е пародонтоза, заради изкривените зъби. Ако не се наредят с някакъв апарат - задължително почистване на зъбен камък поне по 1-2 пъти годишно. Натрупващият се камък и плака по зъби и венци води до пародонтоза, възпаление на венците, която може да има адски неприятни последствия.


Преди да ми сложат брекети миналата седмица, ми чистиха зъбен камък под венеца. Никога не бях чистила (няколко пъти, само на самите зъби, но не и под венец) и положението беше много зле. Венците ми бяха супер възпалени и след цялосното санитане на устата ми, нещата са страхотно чисти. Сега, ще трябва да ходя , на всеки 6 месеца и да мия зъбите си по специфичен начин, иначе пародонтозата ми е в кърпа вързана.

Може ли да кажете какъв е специалния начин?

# 687
  • Мнения: 22 786
Предполагам “метене” или “четка е”
отгоре надолу, все вдно метем с метличка.
Винаги от венеца към края на зъба.С много мека четка.

# 688
  • Мнения: 135
Предполагам “метене” или “четка е”
отгоре надолу, все вдно метем с метличка.
Винаги от венеца към края на зъба.С много мека четка.

Точно същото. Надявам се, това да спомогне, за по-малкото натрупване на плака и да не се налага, пак да минавам през същата процедура. Blush
Сега с брекетите, ми е малко трудно , но продължавам колкото мога.

# 689
  • Мнения: 141
Ох,аз колкото и да съм старателна с почистването все имам чувството,че не съм се справила добре.Два пъти в годината чистя зъбен камък,но много трудно дочаквам времето 😁Склонна съм към бързо образуване на зъбен камък

Общи условия

Активация на акаунт