Забременели след ин витро - Тема 46

  • 46 668
  • 759
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 482
Въпрос към вече родилите мами. Влизам в 9 месец и доктора твърди, че трябва да е секцио, само защото е инвитро и плода бил “ценен”. Няма никакви медицински показания към момента, които да го налагат. Вие как родихте и натискаха ли ви за секцио?


Това е глупав довод. Ако не беше инвитро по малко „ценен” ли ще е плода?


Плодът при инвитро се води "ценен" защото се постига много по-трудно и не се знае дали може да има следващ. Никой не умаловажава никое човешко същество тук.

Аз родих секцио, защото съм по-финна, плодът беше едър, а и съм на 40 г. Възстанових се много бързо, 30 дни след операцията бях в старите си килограми.

Не съжалявам нито за миг, че се доверих на лекаря си, въпреки че се бях подготвила за естествено раждане. След 7 години опити и множество интервенции не исках да рискувам детето си и да робувам на схващането, че трябва да се ражда непременно естествено, защото другото е "по-лесно"' за докторите.

Истината е, че нито е по-лесно, нито е по-скъпо. Цената за оперативно и естествено раждане в частните болници е почти еднаква.

# 721
  • Мнения: 15 356
Въпрос към вече родилите мами. Влизам в 9 месец и доктора твърди, че трябва да е секцио, само защото е инвитро и плода бил “ценен”. Няма никакви медицински показания към момента, които да го налагат. Вие как родихте и натискаха ли ви за секцио?
Всички деца са ценни,и инвитро и спонтанни бременности.И аз исках да родя нормално и отидох с контракции и без избор на екип,цяла нощ бях с контракции,на сутринта работите се закучиха и ме вкараха на спешно секцио за минути-едър плод(4.200 кг) и така и не слезе надолу,два пъти си увила пъпната връв около врата и тоновете почнаха да падат.Това е причината,не инвитрото.Секцио не бих си причинила никога доброволно,макар че съм доволна от целия екип ,уникално отношение получих,възстановявам се добре,но това е операция все пак.Ако искаш да родиш нормално,роди.

# 722
  • Мнения: 1 593
Когато говорихме с моя доктор за раждане ( той прави само секцио) ме посъветва, ако мога да си родя нормално, за него няма причина за секцио. Аз искам нормално, но не ми е фикс идея, около мене почти всички раждат секцио не по медицински причина. Все пак ако имам право на избор, ще избера нормално. След това говорих с акушерка от държавна болница за избор на екип и тя се очуди, че не са ме посъветвали да направя секцио, имено заради ин витрото. Каза ми, че е практика да се прави секцио, точно защото не е ясно дали ще има втора бременност. Малко ми стана странно, но явно и при други се случва.
Аз искам да задам един тъп въпрос. До сега не се бях замисляла, но пъпната връв не се ли вижда ако детето е оплетено в нея Rolling Eyes извинявайте за въпроса, но.. през какво ли не минахме, вече май изкуках от информация

# 723
  • Мнения: 816
Около мен имам 2 или 3 случая на жени със секцио , които раждат бебета с по- малка разлика от 2 г. Не си мислете, че трябва да се чака дълго между едното и другото секцио.

# 724
  • Мнения: 339
Моето секцио беше на този ден преди година. Сега отново съм бременна и се надявам да стигна до планово секцио през октомври.

# 725
  • Мнения: 766
Безкрайно благодаря на всички за отговорите, мненията и съветите! Според доктора бебето било ценно, защото е заченато трудно и не трябвало да рискувам с нормално раждане (все едно пък другите деца не са ценни), това мн ме подразни. И на въпроса не мога ли да родя нормално, тотално ме отряза. Много бих искала да забременея бързо след това пак и затова не ми се искаше секцио, особено ако няма медицински причини. В крайна сметка да се роди живо и здраво, другото не е толкова важно..

# 726
  • Мнения: 482
Моят доктор ми каза, че можем да правим опити за второ 6 месеца след секциото, а ако не успеем до навършването на годинка - пак да заповядаме в кабинета му за помощ с ИКСИ. Което значи, че секциото няма отношение към това. Поне не за него.

Аз искам да задам един тъп въпрос. До сега не се бях замисляла, но пъпната връв не се ли вижда ако детето е оплетено в нея Rolling Eyes извинявайте за въпроса, но.. през какво ли не минахме, вече май изкуках от информация

И аз съм се чудила, но накрая се въртят много, мястото е тясно, може и да не се види на поседния преглед и докато е дошъл момента за раждане, да се е увило. Докато е вътре в утробата, няма страшно за бебето. А ако го засекат по време на раждането - взимат мерки.

# 727
  • Мнения: 766
Ако наистина е така ще бъде чудесно, но не знам до колко са съгласни и другите доктори. Аз знам, че се чака две години, дано не е вярно.

# 728
  • Мнения: 339
При секциото ми преди година момченцето ми се роди мъртво. Естествено, исках възможно най-бързо да забременея отново. Репродуквният ми лекар каза, че можем да направим трансфер след шест месеца. Бях притеснена и направих консултация с д-р Стаменов, който каза същото. За всеки случай изчакахме малко повече и направихме трансфера точно осем месеца след секциото.

# 729
  • Мнения: 388
Имам приятелки,които имат между година и година и половина между операциите и нямат никакъв проблем. Моят доктор ми беше обяснил,че времето е определящо ако след секцио ,следващото раждане е естествено. Въпреки че много малко са докторите според мен,които в тази ситуация ще водят такова. 🙂
Похвално е,че още не сте родили и мислите за следващото. 😁 Аз май още не съм готова,въпреки че скоро малката ще навърши годинка. Поне при мен успешния ми опит е свързан с голямо спокойствие и нагласа,които едва ли бих могла да постигна през изминалата година. 😀

# 730
  • Мнения: 30
Ако наистина е така ще бъде чудесно, но не знам до колко са съгласни и другите доктори. Аз знам, че се чака две години, дано не е вярно.

Hope чака се 2год  ако след прекарано секцио се опитваш след това да родиш нормално. Това е така за да може матката да е хубаво зарастнала, да няма риск от разкъсване на мястото къдрто е била рязана вследствие на напъните и контракциите. Иначе секцио след цекцио незнам да има проблем.

 Аз родих на 02.03 с планово секцио в Англия. Споменавам го защото те имат в някои случаи по различен подход отколкото в Бг. Тука са склонни да те оставят да се мъчиш до безкрай и избягват всячески операцията, защото е скъпа изисква екип и не искат да натоварват здравната си каса. Затова като ми казаха, че трябва да родя със секцио ми светна една лампа, че има сериозни причини. Много исках да родя нормално и докрай го дискутирах с докторите. Първо, планово секцио се предлага на всяка след 35г възраст, второ ако е първо раждане още повече се очаква трудно раждане, трето забременяла съм след АРТ процедура и шанса да имам друго забременяване е нищожен. Аз имам и една причина операция на 2 миоми 4 месеца преди забременея. Понеже матката ми е рязана толкова скоро имаше риск от разкъсване на матката, да не мога да се напъвам, и в такъв случай бебето спира да получава кислород и докато реагират със спешно секцио може да загубят и двете. Много исках да родя нормално, почти бях сигурна че няма да направя руптура/разкъсване на матката... Казаха ми така: както искаш тъй ще родиш, но няма по безопасно изваждане на бебето от плановото секцио( не спешно!). Трудно си се сдобила с това бебе и е неоправдано да го подлагаш на рискове, помисли добре и реши. Така бих казала и на теб, прецени си твоя случай. Голямо бебе, тесен таз, високо разположено, първо раждане... всички тези неща са предпоставка за усложнения. Добър вариант е насрочването на планово секцио най-близо до термина, а ако бебето се роди естествено преди това ами добре дошло😍

А що се отнася до плановото секцио при мен всичко мина тоолкова леко и бързо. На третата минута от първия разрез бебето беше извадено, на петата минута плацентата и ми го показаха да го държа през платното🥰  Не исках да ме режат пак, исках другаде да съм ранена😄 но излезе че няма значение. Избрах спинална, също много труден избор. Много е важно този, който я прави да е опитен. И накрая да кажа, че бебето ми засука в 40 минута след раждането  и от тогава не е отделяно от мен. Много жалко, че в БГ практиката е да ги отделят бебета, майките в реанимация и ей такива глупости. На следващия ден искаха да ме изписват, но аз останах още една вечер. На трети ден ми свалиха лепенката от раната и казаха, че повече от 48ч нямало нужда да е покрита😮
Операцията ми е лепена, не шита... Днес не съжалявам за секциото, а беба е изцяло на кърма. Но това е друга тема😀

# 731
  • Мнения: 388
SeaandRoses,не във всички болници отделят бебето от майката в България. Моето си беше при мен още от първия час в реанимацията,а след като ме отпусна упойката,тъй като треперих, ми го сложиха и на гърда.😊 А следобед ме раздвижиха и си отидох в стаята крачейки.

# 732
  • Мнения: 766
SeaandRoses, благодаря за споделения опит и преживяване. В болницата, в която ще раждам за съжаление е практика да отделят бебето от майката и ти го дават едва след 24 ч. Това също е едно от нещата, каито ме притесняват. В крайна сметка се разбрахме за дата 10 дни преди термин и вече, ако реши да излиза преди това ще пробваме нормално. Но разбира се нищо няма значение накрая, важното е да е живо и здраво бебчето, в крайна сметка всички за това се борим.

# 733
  • Мнения: 1 192
SeaandRoses,не във всички болници отделят бебето от майката в България. Моето си беше при мен още от първия час в реанимацията,а след като ме отпусна упойката,тъй като треперих, ми го сложиха и на гърда.😊 А следобед ме раздвижиха и си отидох в стаята крачейки.
Би ли споделила коя е тази болница?
И ако другите момичета имат информация за болници със същата практика ще се радвам да напишете кои са.

# 734
  • Мнения: 388
SeaandRoses,не във всички болници отделят бебето от майката в България. Моето си беше при мен още от първия час в реанимацията,а след като ме отпусна упойката,тъй като треперих, ми го сложиха и на гърда.😊 А следобед ме раздвижиха и си отидох в стаята крачейки.
Би ли споделила коя е тази болница?
И ако другите момичета имат информация за болници със същата практика ще се радвам да напишете кои са.

Разбира се.
Майчин дом,Варна. 😊

Общи условия

Активация на акаунт