Много дъвкана тема, ама...

  • 3 807
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Не си представям моят мъж да мие 4инии,да пере,да простира или каквото и да било от такъв вид дейности.Домакинската работа си я варша аз.Неговите задължения са доста по-сериозни и за щастие си ги изпълнява.
И какви са му толкова задълженията, че ми стана любопитно? Говорим в случай, че и двамата ходите на работа.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 966
Тя Амелия изкара,че нашите мъже не работят и те са домакините вкъщи Sunglasses

# 17
  • Мнения: 2 792
Аз не съм от средно статистическите форумки, моя мие чинии, пуска пералня, ама от дъжд на вятър, при това ми коства много нерви да го накарам и се държи, като че ли ми върши някаква огромна услуга в името на любовта си към мен Crossing Arms.

# 18
  • Мнения: 509
Нищо не съм "изкарвала".Ти го казваш!Аз говорих единствено и само за моя мъж.И казах,4е не си го представям,а не,4е не искам да ги прави тези неща.Изобщо целият ми постинг беше в друг смисъл,но явно не съм се изразила достатъ4но разбираемо.А ина4е евала на такива мъже,които помагат в домакинството.

# 19
  • Мнения: 2 047
Той спи... детето плаче. Какво следва - оставям го да плаче, докато стане мъжът да му обърне внимание, или... Аз така или иначе не скачам веднага - има един период, поне 10-15 минути всяка сутрин, когато то не плаче, а мърмори... дори доволно звучи всъщност Simple Smile Проблемът е, че това мърморене бързо преминава в плач, когато реши че е гладен или нещо друго... нормално бебешко поведение, но просто не виждам полезен ход за себе си - откъм проблема с мъжкото участие  newsm78

  Аз директно в прав текст му казвам да стане и да види детето. Когато се чувствам добре, ставам аз.
Моето мнение е, че  в съвместния живот не трябва да се прави напук, да се превъзпитаваме и подобни.  Никога не сме си давали клетви - никога няма да пера, пък за готвене не ме барай.
Който има времето, той го върши. В случая аз съм вкъщи и гледам детето, имам време да  измия чиниите или да пусна пералнята, защо цял ден да гледам пълната мивка или коша с пране и да чакам с камшика. Mr. Green

# 20
  • Мнения: 1 305
Много ми помага за сега не мога да се оплача
Но си мисля, че ако не му идва от вътре или от самото начало да се разберете да ти помага после трудно ще стане  newsm78

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Нищо не съм "изкарвала".Ти го казваш!Аз говорих единствено и само за моя мъж.И казах,4е не си го представям,а не,4е не искам да ги прави тези неща.Изобщо целият ми постинг беше в друг смисъл,но явно не съм се изразила достатъ4но разбираемо.А ина4е евала на такива мъже,които помагат в домакинството.
Вкъщи щото има само едно-единствено истинско мъжко задължение..... Embarassed Mr. Green Всичко друго са "наши" задлъжения.

# 22
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ами кажи му направо да стане и да види детето.Сутрин малката като се разреве,че е гладна,моят мъж става да и прави млякото,аз не Mr. Green.отвреме-навреме и чинии мие и пералня пуска,напоследък го дресирам и дрехите за работа да си глади Laughing.Искам да ти кажа,че не ги е правил много тези неща преди,но човек се учи,действай бързо,докато не е късно още. Hug

# 23
  • Мнения: 6 618
Събуждаш го и си даваш нарежданията Twisted Evil

# 24
  • Popovo
  • Мнения: 571
Помага ми само, ако той иска, ако се опитам да го накарам, когато е седнал на компа, получавам едно изръмжаване, но пък когато има желание е страшен.

# 25
  • Мнения: 337
Бебе все още нямаме,но съм сигурна,че като дойде това време и там ще си поделяме задълженията(от радост може и даже той да се заеме с по-голямата част).В началото въобще не беше китка за мирисане.И двамата сме страшно заети и се опитах възможно най-тактично да му обясня,че и той трябва да има някакво участие в домакинството.Резултатът от моите тактични обяснения беше,че му влезе през едното ухо и му излезе през другото.Смених тактиката-просто спрях да готвя и да пускам пералнята и точно за една седмица го вкарах в правия път Twisted EvilКажи му,че не успяваш и му ПОКАЖИ,че не успяваш всичко.След няколко дни,като види,че няма нито едни чисти чорапи и   като се наложи сам да мисли за прехраната си,ще си промени отношението.Обясни му,че ако иска ти да поемеш изцяло задълженията около детето,той ще трябва да поеме домакинството,или поне част от него.

# 26
  • Мнения: 1 860
 Ами сигурно е до човека. Не е нито как си го научила ти или майка му, трета или пета. Вальо например става всяка събота и неделя, за да гледа Габи, който се е раздивял в леглото рано, рано. Аз имам удоволствието да спя и се излежавам, колкото искам. През седмицата работи до късно и обикновено се прибира, когато е време за вечеря на малкия, тогава сам изявява желание да го нахрани, а аз правя последе прочит на форума преди да се разшетам.  Mr. Green Чинии не мие, както и пералня не пуска, но никога не ми отказва да направи, каквото поръчам и обикновено става по-бързо от колкото очаквам. Не съм го учила, някак си естествено се разпределиха задълженията в нашето семейство и всеки е хапи.

# 27
  • Мнения: 1 446
Винаги съм казвала , че моя мъж може да ме отмени във всичко. Понякога си мисля , че го прави заради ранното ми връщане на работа.
Момичета мисля си , че е до човек.
Както е казала nana_cool не е да нучаване , а трябва да е съвсем естествено.

# 28
  • Мнения: 552
Моето мнение е,че тези навици се създават от самото начало.
Може и така да е при някои мъже, но в случая с моя нещата са се променяли многократно - в едната и в другата посока.

Та мисълта ми е, че ако вече се е научил ти да гледаш дедето по подразбиране, мнооогггоооо трудно ще го отучиш
Чувала съм ги тия неща, но в моя случая явно пак не работят. Отначало, като трябваше да се става на 2 часа, страшно много ми помагаше... т.е. поделяхме си грижите за детето - не мога да преценя дали по равно, но горе-долу да. Сега също се случва... в смисъл, че като цяло има грижата, но - примерно - все не може да запомни режима за хранене и други неща, а когато спи или е на компютъра, често ефектът към нас е тотален игнор  #Cussing out Явно не е от лошо, ама... какво ми помага това  Sick

indian rose,абе жена,ти да не си омъжена за моя мъж Rolling Eyes
абе  да не са братя нашите мъже,все едно една майка ги е раждала Mr. Green
Е, поне за пореден път стана ясно, че не съм сама в тия си проблеми Stuck Out Tongue
Ама при нас тъпото е, че той не винаги е такъв... и то много не е такъв понякога - т.е. прави някакви неща, които явно ме разглезват... иначе, ако все си беше такъв, вероятно или щях да се примиря, или да предприема нещо радикално - знам ли  #Crazy А така - пълно объркване...  newsm78

взимаш точилката и ............бой,бой,бой Twisted Evil
и отиваш сама после да си направиш маникюр, за да го издереш Whistling ама нежно, та да може да смени крушката
Това с нежното издиране ми звучи по-скоро еротично, ама айде  Joy
Иначе още не я е сменил, но затова пък снощи ми сготви прекрасна вечеря, което се случва веднъж на петилетка... иди, че ги разбери  hahaha Rolling Eyes То пък да не може и да се ядоса човек...  Mr. Green

Аз директно в прав текст му казвам да стане и да види детето. Когато се чувствам добре, ставам аз.
При моя директните казвания имат обратен ефект... трябва много заобиколно и дипломатично да се подходи, за да свърши нещо, без самият той да е решил - направо граничи с невъзможното. Сигурно защото е Овен  Confused Mr. Green

Моето мнение е, че  в съвместния живот не трябва да се прави напук, да се превъзпитаваме и подобни.
Така мисля и аз, ама като гледам, получих куп съвети от типа "както си го научиш"... Абе това да не е куче  Sick Не знам, аз ли нещо не съм наред, или...  newsm78

Който има времето, той го върши. В случая аз съм вкъщи и гледам детето, имам време да  измия чиниите или да пусна пералнята, защо цял ден да гледам пълната мивка или коша с пране и да чакам с камшика. Mr. Green
При нас нещата са по-сложни, защото аз също работя - независимо, че работя в къщи, но фактът е, че и двамата работим. Така че аргументи от типа на "ти работиш, аз гледам детето и къщата" не са съвсем уместни в случая.

Още дълго мога да отговарям - имам какво да кажа... но в крайна сметка пак стигнах до извода, че общо взето няма смисъл да се пускат нови теми. Първо, хората са на противоположни мнения и трудно се убеждават да ги променят... съответно се изпокарват, а не това е идеята. И второ - идеята всъщност е да получиш помощ за проблема си, а при положение, че получаваш противоположни мнения и съвети, и това трудно може да стане  newsm78

# 29
  • Мнения: 7 914
А разговор не помага ли? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт