Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 6

  • 44 617
  • 881
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 22 865

Някой ползвал ли е такова слънцезащитно?
Има тема за слънцезащитата, там сигурно повече хора ще дадат мнение.

# 271
  • Мнения: 337
Когато си сменям слънцезащитата по обед, изтривам само грима от лицето, шията и деколтето (без очите), слагам наново серум, слънцезащитен, фон дьо тен или ББ крем (също с висок фактор), пудра, руж и т.н., това се случва ако съм в офиса. Не мия лицето, а почиствам с тампончета с мицеларна вода, дезинфекцирам си пръстите със спирт и нанасям така. Наясно съм, че не е като да си измиеш лицето, но досега не съм получавала възпаление, запушване на пори или нещо др. Когато съм в движение, подновявам или само в определени участъци, с пудра или къшън с фактор, или понякога се случва изобщо да не подновя.
Редувам различни слънцезащити европейска, американска, корейска.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 13:44 от LennyGF

# 272
  • Варна
  • Мнения: 814
Пробвай с корейски основа 50Р+++ за грим и  ББ крем-42, 45, 50Р+++, с тях ще си защитена почти през целия ден Simple Smile
Това просто не е вярно. Няма слънцезащита, която да предпазва цял ден (почти цял ден) с едно намазване. Разбира се, тя не спира да действа изведнъж след втория час, но защитата прогресивно намалява с времето.
Корейската слънцезащита не е по-ефикасна от европейската такава, не знам от къде идва тази заблуда. Единственото нещо по-което превъзхожда повечето европейски формули е козметичната елегантност.
Аз лично мажа само сутринта през зимата (на своя глава), през лятото в града подновявам на обяд, но през лятото по принцип рядко нося ФДТ и подновяването не ми е голям проблем. Пробвала съм да попия с листчета и да сложа слънцезащита отгоре - получи се добре, но не знам колко е ок от хигиенична гледна точка.
Плюсчетата играят огромна роля в това колко време ще те предпази слънцезащитата (максимума е 4+)и с още едно нанасяне на ББ крем по някое време ще стане цял ден, а и корейците са сред най-надеждните производители на слънцезащитни продукти Simple Smile Слънцезащитата й ще падне от 50 на около 30 след 2-3-4 часа максимум и не знам каква е тая слънцезащита едночасова, но навярно ще е европейска. При азиатците не е суета и мъжете ползват дори и то задължително, сещай се защо или прочети: https://kocos.bg/bg/Rechnik-na-koreyskata-kozmetika.p2730 PA: PA е използван в азиатските страни индикатор за степента на защита от UVA лъчите на слънцето. Степените на PA варират от PA+ до PA++++. Повече + означава по-дълготрайна защита.

SPF: SPF е съкращение, което се използва да индикира степента на защита от UVB лъчите на слънцето -  слънцезащитен фактор. По-високите номера означават по-дълготрайна защита от UVB лъчи.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 16:26 от Bistra Kostadinova

# 273
  • Мнения: 878
Бистра, пак ще повторя - това което казваш просто не е вярно. Нека не разводняваме темата, защото има отделна такава за слънцезащита.
Единственото, което ще кажа е, че това, че в Европа не се използва означението PA, това не означава, че европейските слънцезащити не предпазват от UVA, напротив. Бързо сравнение - PA++++ (най-високото използвано в Азия) = PPD 16+, LRP Anthelios Shaka Fluid (произволно избран) - PPD 46. Европейските аптечни марки имат много добра степен на предпазване от UVA и UVB.
Точно защото в Азия всички носят слънцезащита постоянно, при тях се набляга козметичната елегантност за сметка на защитата (в много случаи). С което не подценявам азиатската слънцезащита - аз също ползвам такава за града, но не е коректно да се твърди, че тя превъзхожда европейската.

# 274
  • Мнения: 12 299
Степените на PA варират от PA+ до PA++++. Повече + означава по-дълготрайна защита.

Тук има едно доста по-различно обяснение, според което плюсчетата нямат никакво отношение към трайността на защитата. Може и да е индивидуално, но никак не бих рискувала да мисля, че 4 плюсчета са четири часа.

https://www.paulaschoice.com/expert-advice/skincare-advice/sun-c … -symbol-mean.html

# 275
  • Варна
  • Мнения: 814
Бистра, пак ще повторя - това което казваш просто не е вярно. Нека не разводняваме темата, защото има отделна такава за слънцезащита.
Единственото, което ще кажа е, че това, че в Европа не се използва означението PA, това не означава, че европейските слънцезащити не предпазват от UVA, напротив. Бързо сравнение - PA++++ (най-високото използвано в Азия) = PPD 16+, LRP Anthelios Shaka Fluid (произволно избран) - PPD 46. Европейските аптечни марки имат много добра степен на предпазване от UVA и UVB.
Точно защото в Азия всички носят слънцезащита постоянно, при тях се набляга козметичната елегантност за сметка на защитата (в много случаи). С което не подценявам азиатската слънцезащита - аз също ползвам такава за града, но не е коректно да се твърди, че тя превъзхожда европейската.
Те за елегантност масово ходят с респираторни маски целогодишно при това, но както и да е. Не ми се спори, всеки да ползва каквото си реши.

# 276
  • Мнения: 221
Здравейте! Бременна съм в края на 8 месец, живот и здраве април ще ставам мама и се надявам да кърмя. Въпросът ми е може ли през този ми период да използвам Salicylic Acid 2% Solution на The Ordinary? С проблемна кожа съм,правила съм си силицилови пилинги,кожата ми ги поняса,но не и от когато съм бремнна или ако кърмяевентуално.
Благодаря предварително за отговорите!

# 277
  • Мнения: 4 734
Здравейте! Бременна съм в края на 8 месец, живот и здраве април ще ставам мама и се надявам да кърмя. Въпросът ми е може ли през този ми период да използвам Salicylic Acid 2% Solution на The Ordinary? С проблемна кожа съм,правила съм си силицилови пилинги,кожата ми ги поняса,но не и от когато съм бремнна или ако кърмяевентуално.
Благодаря предварително за отговорите!

Не знам дали заради бремеността има ограничения, но по принцип киселини и пилинг е добре да се намалят през лятото и въобще силното слънчево време, защото има опасност от пигментации на лицето. Иначе по принцип се ползва и висок фактор слънцезащита на лицето. Аз например от бремеността имах склонност към пигментиране и пролетта и лятото спирах с избелващи продукти. Не вярвам на Ординари да е толкова силна
Salicylic Acid, но все пак внимавай... Да не получиш обратния ефект... Smile

# 278
  • Мнения: 18 542
Не съм сигурна дали имаше проблем със салициловата киселина и бременност. Мисля, че не но не съм убедена, за това си трая. Гликоловата е ок със сигурност.

# 279
  • Мнения: 221
Значи мога да започна, като си взема гликоловия тоник на The Ordinary. Благодаря за отговорите.

# 280
  • Мнения: 73
Аз ето тези статии съм си запазила за бременност и кърмене:

https://www.15minutebeauty.com/pregnancy-skin-care-ingredients-avoid.html
https://www.15minutebeauty.com/skin-care-ingredients-avoid-nursing.html


Тази дама има и списък с продукти за различни производители. Ето и списък с продуктите на The ordinary, в който за кърмене явно са ок и гликоловият тоник и салициловата киселина:

https://www.15minutebeauty.com/pregnancy-safe-skincare-ordinary.html

# 281
  • София
  • Мнения: 357
.

Последна редакция: сб, 07 мар 2020, 20:48 от Radinnna

# 282
  • Мнения: 4 734
От седмица съчетавам третиноина с няколко серума на Ординари и мога да кажа, че няма проблем с комбинирането им. Само вечерта когато слагам третиноин, не нанасям серумите. Иначе сутрин и вечер преди основния крем нанасям някой от серумите и кожата видимо е по-хидратирана. Взех и тяхното шипково масло, но него само веднъж го ползвах, доста мазничко ми се вижда...
За сега не взех нищо с киселини и вит.С, но мисля и тях да пробвам по-нататък. Третиноина го слагам през вечер или две, за да мога да хидратирам след това и да не получавам онова щипене и парене на кожата, което страшно ме дразни...  Сега лятото не мисля да спирам третиноина, аз и без това го ползвам рядко и "разреден" с нощен крем, а и 50+ фактор си го ползвам почти целогодишно...
Кои серуми на Ординари с киселини и вит.С сте ползвали и сте доволи?

# 283
  • Мнения: 11
Момичета на 22 съм с много хубава кожа (добър ген+грижа /почистване, хидратиране,слънцезащита от 17годишна всеки ден/ ) - според вас рано ли е да започна с третиноин? Вие бихте ли започнали на 22 с него за анти-ейдж резултати?
Ще се посъветвам с дерматолог преди да започна каквото и да е, но би ми било полезно и вашето мнение и съвет.

# 284
  • Мнения: X
Аз не бих, най-много да си създадеш проблеми. Най-важното на тази възраст е да си пазиш лицето от слънце целогодишно. Щом го правиш, ще ти се отблагодари.

Общи условия

Активация на акаунт