Разчитане ли и вярвате ли в пенсията си?

  • 26 733
  • 835
  •   1
Отговори
# 330
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Някой може ли да ми каже, ако имаш супер стаж 35 г, осигурявал си се на максимум, колко ще вземеш накрая? На месец говоря.
Работа в офис, не държавна.
Примено 2035 г.

Това никой не може да ти каже! Зависи какво са "приели" силните на деня по това време. Peace

# 331
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Ако махнат тавана на пенсиите, може и да вземеш прилични пари Simple Smile

# 332
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Ако махнат тавана на пенсиите, може и да вземеш прилични пари Simple Smile

Докато има таван на осигурителния доход, ще има таван и на пенсиите, и на болничните, и на обезщетенията и....т.н. Peace

# 333
  • Мнения: X
Wild_rabbit

Последното ти мнение е доста некомпетентно. Тавана на пенсията няма абсолютно нищо общо с максималния осигурителен доход.

# 334
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Wild_rabbit

Последното ти мнение е доста некомпетентно. Тавана на пенсията няма абсолютно нищо общо с максималния осигурителен доход.

Е, друго си е някой компетентен да се изкаже!  Laughing
Тавана е % от МОД.

# 335
  • Мнения: 25 737
възможността да управляваш апартаменти под наем е до възраст. следиш сметки, разправяш се за неплатени сметки, следиш повреди, оправяш се с майстори, правиш ремонти, сменяш наематели, следиш наеми, разправяш се за наеми ... или наемаш някой за половината наем да го прави и получаваш едното нищо.
Ти си ги имай 2та апартамента под наем, пък нека капе, като не тече. Освен това ако цял жияот си давал под наем си се изучил на това и онова в занаята.  Wink

# 336
  • Мнения: X
Някой може ли да ми каже, ако имаш супер стаж 35 г, осигурявал си се на максимум, колко ще вземеш накрая? На месец говоря.
Работа в офис, не държавна.
Примено 2035 г.

Около 1200 лв, колкото е и тавана в момента.

# 337
  • Мнения: 25 737
Някой може ли да ми каже, ако имаш супер стаж 35 г, осигурявал си се на максимум, колко ще вземеш накрая? На месец говоря.
Работа в офис, не държавна.
Примено 2035 г.

Около 1200 лв, колкото е и тавана в момента.
След 15г, тези пари може да са нищо. Особено като влезе еврото.

# 338
  • Мнения: 54 396
Те няма да са 1200 тогава.
А доста повече.

Ето за минали години.
http://trudipravo.bg/index.php/znanie-za-vas/1052-maksimalen-raz … tavan-na-pensiite

Преди 15 години таванът е бил 420, сега е 1200.
Три пъти повече.

# 339
  • Мнения: X
Някой може ли да ми каже, ако имаш супер стаж 35 г, осигурявал си се на максимум, колко ще вземеш накрая? На месец говоря.
Работа в офис, не държавна.
Примено 2035 г.

Около 1200 лв, колкото е и тавана в момента.
След 15г, тези пари може да са нищо. Особено като влезе еврото.

Съгласен съм, но мога да отговоря към момента, тъй като имам хора около мен, взимащи такава пенсия и осигурявали се на максимума през повечето години.

# 340
  • Мнения: 774
То хубаво гледаме каква пенсия ще вземем 2035,а кой ще ни изработи пенсиите като или младите хора не искат да работят за мизерно заплащане или отиват в чужбина.Кой ще ни изработи пенсиите аз не виждам като населението ни застарява.

# 341
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 174
Някой може ли да ми каже, ако имаш супер стаж 35 г, осигурявал си се на максимум, колко ще вземеш накрая? На месец говоря.
Работа в офис, не държавна.
Примено 2035 г.
разтълкувай какво значи "супер стаж"  newsm78
и "осигуряване на максимум"  в цифри колко е? - 1000, 10 000 ...

# 342
  • Мнения: 54 396
Тя е писала, 35 години.
Ама това не е супер, защото е под изискуемия.
Дори сега се иска повече за жена.

# 343
  • Мнения: 5 262
...
Ние затова, сега си правим една колибка на село, та поне зеленчуци, плодове и яйца да не купуваме.  Joy
С по един омлет все ще изкараме някак. Laughing
В какъв страхотен оптимизъм живееш. А до кога ще можеш да ги гледаш тези неща ?

# 344
  • Мнения: 4 808
Тя е писала, 35 години.
Ама това не е супер, защото е под изискуемия.
Дори сега се иска повече за жена.
Точно това щях да пиша и аз. Сега май за жените са 34 г. и няколко месеца, а тогава трябва да са 37 г. за жените и 40 за мъжете, освен ако не приемат нещо друго и да го вдигнат още. Горе–долу тогава трябва да се пенсионирам и аз, ако доживея.

Общи условия

Активация на акаунт