Образователен Говорилник - release 3

  • 14 598
  • 750
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 7 277
Да, Мецане, зная. Но ръкописно малкият не е писал никога Simple Smile Чудно ми е какво увреждане ще му причини това Simple Smile
Никакво

# 166
  • София
  • Мнения: 2 780
Е, Лейка, нали пише на ръка? Ръкописното има значение само в първи клас, оттам нататък всеки започва да си нагажда почерка. Аз лично понякога в една дума една и съща буква я пиша веднъж ръкописно, веднъж печатно. Важното е да е четливо що-годе, защото Анди е права, че си има после изпити през годините, на които не винаги може да се разчита на добронамереността на проверяващите.

# 167
  • София
  • Мнения: 7 277
Исках нещо друго да питам хората с деца в прогимназията - избрахте ли вече гимназия или кога настъпва моментът с избора?

Последна редакция: сб, 18 апр 2020, 15:15 от Аш

# 168
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 305
За мен българският е голяма драма. Много му настоявам, сега съм позарязала покрай ДО. Много съм притеснена, за него АЕ е водещ, всичко се чете и пише на английски, речникът му е в пъти по-богат. Сега чете Удхаус за кеф и Шекспирови пиеси от Чарлз и Мери лам по мор настояване. По 1 на ден. Опъва се, казва, че не му се четат любовни истории. На английски е чел адаптираните версии преди години и ги е харесвал. Много д странно как езикът променя усещането към книгата.

# 169
  • Мнения: 6 319
Аш, супер са ти и терасите, и цветята, и квартала, а най-вече детето. Да ти е жива и здрава! Аз много страдам, че моят не иска да чете.

Последна редакция: сб, 18 апр 2020, 16:06 от Татко Мецан

# 170
  • София
  • Мнения: 7 277
Еее, Мецане - това е класика Heart Eyes Дръж ги на сянка и ще ядете малини!

Лейка, не се притеснявай. Поне английският няма да ви е грижа Grinning. Може да му вземеш на бг нещо, което харесват младежите на неговата възраст, което не зная какво е. Моят чете за нинджи, дръндьото, Лукчо, Мечо Пух, но той е по-малък просто. Но ако младежът харесва да чете на английски, може да иска да чете и на български.

# 171
  • софия
  • Мнения: 4 991
Банда, хвърлете едно око на официалната ни плаца 😂

# 172
  • Мнения: 6 319
Какво да хвърлим - Ежко е написал според мен добър и добронамерен пост относно строителния техникум, който е завършил, а Нико го е интерпретирал по типичния за него невероятен начин Grinning

# 173
  • София
  • Мнения: 7 277
Да, постът на Ежко е добронамерен, но е в сферата на wishful thinking. Това, което описва за езиковите навремето, е преувеличено. Той не е бил в езикова, но го твърди.

Аз въобще всъщност се чудя защо е необходимо това профилиране дори на езиковите като такива, както и на техникумите. Една добра гимназия или колеж трябва да предоставя възможност както за избор на език, който да се научи на много добро ниво, така и за задълбочено изучаване на точни науки. Затова попитах на какъв принцип прогимназистите избират училище в днешно време.

Мецане, що махна снимката. За малко да пална една цигарка за компания Simple Smile

# 174
  • софия
  • Мнения: 4 991
Мецане дай пак  снимката 😀
Че много сладко звучи как Аш аха да запали за компания Simple Smile Аз, дето не пуша от година и 3 месеца за първи път се почуствах притеглена към чара на запалена цигарка.

# 175
  • София
  • Мнения: 16 211
Сакън, недей!

# 176
  • Мнения: 6 319
Срам ме е, че терасата ми не е като на Аш, затова я махнах.

# 177
  • София
  • Мнения: 7 277
Срам ме е, че терасата ми не е като на Аш, затова я махнах.
O Боже - тогава и аз ще махна моята снимка Simple Smile. Тераса като тераса, плюс това аз снимах цветята и детето.

# 178
  • софия
  • Мнения: 4 991
Срам ме е, че терасата ми не е като на Аш, затова я махнах.
Ако ти покажа моята ще си  много щастлив и ще се почустваш цар с твоята  Simple Smile

# 179
  • Мнения: 6 319
Ми покажи я, де!

Последна редакция: сб, 18 апр 2020, 16:08 от Татко Мецан

Общи условия

Активация на акаунт