Гримиране - идеи и техники. Тема №75

  • 34 802
  • 768
  •   1
Отговори
# 105
  • Бостън
  • Мнения: 13 470
Нарича се blush draping и е актуален тренд... и разбира се бил е модерен и преди години, всичко ново е (полу) забравено старо.

https://www.totalbeauty.com/mobile/content/slideshows/blush-drap … ng-contour-180504

Последна редакция: нд, 08 дек 2019, 21:00 от Agent Provocateur

# 106
  • Мнения: X
Един от любимите ми начини за гримиране е само с руж или бронзър (вместо сенки, контур и общо взети всичко).
Изкопах една снимка от лятото, на която съм се ‘контурирала’ със сатенен розово-коралов руж. Много ми е любим.

Последна редакция: нд, 08 дек 2019, 23:11 от Анонимен

# 107
  • Мнения: 1 311
Благодаря ви много💐
А, дали бихте ми препоръчали такава 'палитра' ружове, с които мога да пробвам този вид?Имам някэлко, но ...не си пасват въобще, а вие имате доста опит:).
Мисля си, че съм студен тон, но любимият ми руж(на лореал, леко блестящ) ми идва доста светличък😒

# 108
  • Мнения: 7 561
Според мен на снимката, която си показала, е бронзант и руж над него. Аз лично не съм голям почитател на ружовете, но харесвам Frat boy на theBalm и WetnWild Pearlescent pink. Наскоро си купих и един леко блестящ руж на Никс, много приятно стои на кожата.

# 109
  • Бостън
  • Мнения: 13 470
Ния, изпуснах те, прати на лични, плс!
А, дали бихте ми препоръчали такава 'палитра' ружове, с които мога да пробвам този вид?
Независимо в коя ценова категория търсиш гледаш да има по-светъл и по-тъмен оттенък в палитрата (поне 2, може и повече). Обикновено светлите тонове са и по-"блестящи" най-обобщено казано и често могат да бъдат ползвани като хайлайтери. По-тъмните - по-матови. Примерни палитри:
Скрит текст:
                        [img width= height=]https://encrypted-tbn2.gstatic.com/shopping?q=tbn:ANd9GcTY7TDs9iYJNq3olNrmouv2JV0Sp8X9dV63XKJM921sITMdFkvCdw0wGQIuSqUIqhtWDjvZbQGryDmhMpkckEwJZepG5X83lg&usqp=CAY[/img]    
Ето този вид палитри се водят хайлайтър/руж/бронзър, но реално комбинацията от хайлайтър и руж дава светлия тон, а комбинацията от руж и бронзър - тъмният нужен тон. Забавни са, защото дават много комбинации - могат да се "замесят" и всички цветове накуп, разбира се.

И няколко примера на "blush draping":






Скрит текст:

       

Последна редакция: пн, 09 дек 2019, 00:50 от Agent Provocateur

# 110
  • Мнения: X
Ще пратя- виждала си я тази, качвала съм я и преди. Аз много искам да видя как стои по-тъмният ти Кевин, който ми показа.
Ох, Кевин. Глас и от мен за неговите ружове.
Мисля, че добра алтернатива на палитра ружове е и един цвят, който позволява наслагване и има лееееек сатенен завършек или е много фино смлян и пресован. Моите фаворити на БГ пазара са ружовете на Ланком. Напоследък въртя и суча и от тотална липса на интерес към бранда, стигнах до там, че участва в грижата ми, нося почти само техни ФДТни и ружове, имам няколко спирали, които харесвам доста. Как са пудрите им?

# 111
  • Мнения: 1 311
Момичета, както винаги-Невероятни сте🤗🤗, сърдечни благодарности🤗💐.
Отивам до магазина, почвам с опитите и ще кажа какво се получава😁

# 112
  • Мнения: 171
Като ви чета и се сетих за този продукт, много му се чудих, но пък имам много отворени ружове и ще е срамота

# 113
  • Бостън
  • Мнения: 13 470
Като ви чета и се сетих за този продукт, много му се чудих, но пък имам много отворени ружове и ще е срамота
Всеки път като си погледна чекмеджетата с козметика това си мисля Grinning

И една приятелска закачка с най-големия фен на Наташа Денона в темата (като рисърчвам нещо имам навика да поглеждам и ИС и си запазвам хаштаговете за бъдещи референции, в случая съм запазила #neoblush преди да си ги купя и снощи намерих това във фийда си) Grinning "a rendition of Natasha Denona looks", no less! Grinning

Последна редакция: вт, 10 дек 2019, 15:25 от Agent Provocateur

# 114
  • Мнения: X
😂 🤣🤣
Единствено веждите ми бягат, но ще се постарая. Нали за дрейпинг говорихме скоро...
Наташа много ме обиди обаче, пратила ми е нещата, които поръчах на ЧП на Английската митница- за пръв път ми се случва и съм много нещастна и притеснена дали:
1. Ще стигнат навреме за Коледа- поръчах и подаръци.
2. Ще ми ги освободи превозвача, който ползвам
3. Ще имам какво да ям на въпросната Коледа след като платя мито на 7262515 продукта, които поръчах.
Повече няма. Само на място. Око да види.

# 115
  • Мнения: 1 424
Пристигам рано - рано, за да изразя искреното си възхищение към палитрата от къщата на Too Faced!! Това е най- любимата ми палитра! Цветовете се блендват супер лесно,разпрашването е минимално, има достатъчно много комбинации, които могат да се направят с нея, цветовете са прекрасни, а шимърите..о, тези шимъри!! в красиви, бих казала хамелеонски цветове. Най- хубавото нещо, което направиха служителките в Сефора на ЧП е, че ни показаха този комплект Simple Smile

# 116
  • Мнения: 31 127
Невероятна е и аз я купих и съм супер доволна от нея.

# 117
  • Мнения: 8 937
И аз съм доволна - за първи път ми се случва грим да не мръдне от 18 до 5 часа сутринта.
А е и красива! Heart Eyes

# 118
  • Мнения: 1 311
Аз пък влизам да се оплача, хич ме няма в гримирането😂.
Опитвам с blush draping-вчера, за малко да бъда като на предходната снимка, 'боядисвам се' по тъмно, като изляза на светло🙆‍♀️.Днес пък почги не си личеше😂.Ще продължа с опитите, но...все си мисля,че цветовете не са моите...
До преди тази снимка, мислех, че не съм чак толкова зле с гримирането, но...като гледам сега
Вие грим виждате ли, цели 3 цвята съм сложила😁.
Май съм безнадежден случай.
Но, преди да се предам ми се ще да опитам нещо малко по-цветно, така де, снимките-' не се гримирай така'- трябва да се вземат отнякъде😂😂😂

# 119
  • Мнения: 1 424
Seeflower, на мен пък изобщо не ми изглежда толкова зле грима ти. "Цели три цвята" не говори достатъчно, защото те може да се припокриват цветово, да нямат кой знае каква разлика един с друг и т.н. Аз по-скоро бих ги вдигнала малко по- нагоре.

Общи условия

Активация на акаунт