Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 883 610
  • 2 912
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 116
Скоро специалист УНГ ми предписа 5 - дневна терапия с Клариназе /сутрин и вечер по1 таблетка/ + капки Резоксим и почувствах значително облекчение. Най - вероятно съм се повлияла от хапчетата.

  Въпросът ми е колко време е максималната продължителност на лечението с Клариназе и след колко месеца да речем, приемът може да се повтори?
Най-вероятно да.Но псевдоефедрина в Клариназе не е подходящ за придължително лечение. Всичките ограничения са заради него,тъй като въздейства на НС. Кога ще повторите терапията ще реши лекарят.

# 631
  • Мнения: 1 116
Кой ми трие постигните !?

# 632
  • Мнения: 90
Имам един въпрос Какви страни4ни ефекти могат да се сре6нат при дълга употреба на NUROFEN след продължителна употреба (около 1 година 1 седми4но) при дете (на 4 години)

# 633
  • Мнения: 1 116
Освен че се отразява зле на стомаха и сърцето, може и обриви, анемии, бъбречна недостатъчност. Това е най-вече при продължителна употреба.Защо го пиете толкова дълго и по колко мг ?!

# 634
  • Мнения: 1 878
Малкият ми син е на 1.4 годинки и от снощи повръща всичко което се опитам да му дам (вкл. вомитусхил за да спре с повръщането) днес педиатърката ни изписа Суметролим и Вомакур 40 - листовките им обаче не ми вдъхват доверие  ooooh!  Моля за вашия коментар

# 635
  • Мнения: 1 116
Ползвайте вомитус хил на свещички.Суметролима ще раздразни повече стомаха, за какво ви е изписан ?! Може да опитате с натриев цитрат. След като спре да повръща дайте смекта и ако е добре няма смисъл от суметролим.
Пробвайте в този ред-  сигурно сте сложили вомакур вече; ако повръща пак дайте натриев цитрат; ако не помогне -вомитусхил в дупето; ако спре да повръща -смекта; след 1/2 -1 час хидратин алфа да не се обезводни.

# 636
  • Мнения: 90
благодаря zа отговора. Даваме го на дъстеря ми, zастото има болки в краката. Появяват се преz носта минимум веднъж седми4но и не може да спи по цяла ност. Първо давахме 5мл както ни бяха предписали, но после пробвахме с 2,5мл и тъй като има6е реzултат сега продължаваме с 2,5мл.

# 637
  • Мнения: 1 116
Не е висока дозата. Каква е причината за болките ?!

# 638
  • Мнения: 90
При4ина осте не са открили.  Болките продалжават пове4е от 2 години. Предполлагаха, 4е може да са растежни болки. Но те така и не иz4еzжват. Правиха и многократно кръвни иzследвания, но не откриха нисто, ходихме няколко пъти на ортопед, правиха и снимки, но састо беz реzултат. Сега на 3.01.07 трябва да ходим на ревматолог, но ве4е се съмнявам, 4е и той несто сте открие.

# 639
  • Мнения: 1 116
Странна работа !

# 640
  • Мнения: 1 878
Ползвайте вомитус хил на свещички.Суметролима ще раздразни повече стомаха, за какво ви е изписан ?! Може да опитате с натриев цитрат. След като спре да повръща дайте смекта и ако е добре няма смисъл от суметролим.
Пробвайте в този ред-  сигурно сте сложили вомакур вече; ако повръща пак дайте натриев цитрат; ако не помогне -вомитусхил в дупето; ако спре да повръща -смекта; след 1/2 -1 час хидратин алфа да не се обезводни.

Благодаря!!!
Днес през деня нещата се бяха поуспокоили с вомитосхил капки и успях да пробутам половин доза ентерол, ядохме и лечебна Хумана (няколко лъжици само), но за кратко  Confused - Тази вечер сложих вомакур свещичка, за да спра повръщането и младежа си легна поуспокоен, изпи и 100тина гр. хидратин, изяде и 4 лъжички манджа (сварен ориз, морков и картоф), не посмях да дам Смекта или Ентерол, защото от вкуса им се втрисаше и ги повръщаше почти веднага  ooooh! Смятам утре да сложа още една свещичка вомакур и ако положението продължи да е спокойно, да давам тогава прахчета, обаче Смектата ми се струва доста гадничка на вкус  Thinking , преди това ще бориме разстройството с храна и кърма (забравих да спомена, че още се кърмим - е по два пъти на ден, но сега той си увеличава дозата сам, като ме търси по-често).

Сега искам да попитам - колко дълго мога да давам резтворения вече Ентерол във вода - малкия не може и не иска да го изпие на веднъж, а аз се чудя колко време остава годен след като вече веднъж е разтворен  newsm78

Последна редакция: чт, 14 дек 2006, 00:16 от Sunnily*

# 641
  • Мнения: 1 116
..Сега искам да попитам - колко дълго мога да давам резтворения вече Ентерол във вода - малкия не може и не иска да го изпие на веднъж, а аз се чудя колко време остава годен след като вече веднъж е разтворен  newsm78
А де, до няколко часа най-вероятно. Ползвай толкова колкото ще изпие,че като е сухо е по-трайно ентеролчето.

# 642
  • Мнения: 47 995
искам да питам детски бисептол на 5 год дете,24 кила,по колко се дава?
и мукоплант става ли за бебе на 11 месеца  и по колко да давам?

# 643
Извинявам се, ако темата вече е обсъждана, но не я открих в тези 33 страници Embarassed Моят въпрос е, какви са страничните ефекти от Зиртек, защото доста често ни се налага да го пием, колко най-дълго може да се дава на дете на 3 години? Оправдана ли е употребата му при отити и ринити?

# 644
  • Мнения: 486
Даваме го на дъстеря ми, zастото има болки в краката. Появяват се преz носта минимум веднъж седми4но и не може да спи по цяла ност.

mnd, извинявай за любопитството, но да не би да става дума за Restless Legs Syndrome?

Общи условия

Активация на акаунт