Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 884 659
  • 2 912
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 4 150
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BB%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B … D0%BB%D0%B0%D0%BC

Чудя се с какво оЩе Ще искат да те натровят Буболина...Ти си реШаваШ дали да го пиеШ... Peace
Прави zависимост след 2 седмици употреба.

Проzак намалява инфертилността (т.е. прави жените стерилни)

# 976
  • София
  • Мнения: 4 423
 Confused, ами вече май друг избор нямам....

# 977
  • Мнения: 1 116
Зависимост - да. Нежеланите ефекти се проявяват най-вече в началото на терапията и постепенно отмират. Най-често се проявяват от страна на ЦНС разбира се.

# 978
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря и на двамата, ще видя до къде ще стигна, дано не е до дъното Confused

# 979
  • Мнения: 1 116
Стискаме палци !

# 980
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря Hug

# 981
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Мукоплант-два пъти го изписват на моя син и двата пъти резултата беше един и същ.След втория прием започва адска суха кашлица.Цяла нощ кашля непрекъснато през минута-две.Дори повърна втория път от напъване.Като го спра и отминат няколко часа кашлицата отминава.Възможно ли е да е страничен ефект и да не му понася.

# 982
  • Мнения: 1 116
Просто не го давайте повече. Билкови и небилкови сиропи за кашлица колкото искаш.

# 983
  • Мнения: 2 336
Здравейте, вече  съм в 7 месец и имам проблеми с течението /някои ще кажат нормално/.  Наблюдаващият ме гинеколог в Пазарджик ми изписа по телефона Микомакс. Какво Ви е мнението за този медикамент? Благодаря предварително за отговора и приятен ден smile3525

# 984
  • Мнения: 1 116
There are no adequate and well controlled studies in pregnant women. Fluconazole should be used in pregnancy only if the potential benefit justifies the possible risk to the fetus.


# 985
  • Русе
  • Мнения: 7 799
И аз да попитам:
Имам дете на 3г. и 8 м.През две седмици прави бронхити.При него я няма фазата настинка.След изпиването на поне две аптеки всякакви лекарства (АБ,антиалергични и имунностимуланти) сега пак е болен.Този път му изписа Clenil Jet 250 mg ,Klacar,Fenistil i Ventolin.
Въпросът ми е за Кленил-а:Какво Ви е мнението за него?Като прочетох листовката свят ми се зави ooooh!

# 986
Темата е изключително интересна и полезна,  особено визирайки днешните лични лекари, които все бързат и не ти дообесняват нещата или пък ако недай си боже решиш да поразпиташ се обиждат че поставяш под въпрос квалификацията им. Затова ако може да ми дадете мнението си за следните медикаменти: Сингулер - странични ефекти и особенно при прием с продължителност от 1 год., Суметролим - с повече или по-малко странични ефекти от антибиотиците / става въпрос при леки инфекции/, Биопарокс  и какви пробиотици има в аптечната мрежа ,които могат да се дават за предпазване на чревната флора при продължителен прием на антибиотици. Да уточня става въпрос за лечение при дете на  3 год. Благодаря предварително!!!  bouquet

# 987
  • Мнения: 433
До декември месец бях на Серопрам. Пиех го заради панически пристъпи. Всичко мина ок - както лечението така и три месеца след него. До 12март, когато за един ден се сринах - загубих смисъла на всичко и пак усетих симптомите на паниката. Цяла нощ не спях и мислех как ще полудея и как цял живот ще съм на лекарства. Та въпроса ми е има ли някакви странични ефекти от серопрама след приключване на лечението, може ли да се повтаря лечението с антидепресанти. В момента съм на Ремотив, ходих на лекар и ми го дадоха, за да предотвратя нуждата от по силни лекарства. Т.е. този път от по рано отидох. Кажете ми какво мислите и за него. Благодаря.

# 988
  • Мнения: 69
Здравейте, и аз искам да попитам за някои лекарства, които е пила дъщеря ми.Преди една година-детето тогава беше на 2г и 10м се наложи да пие Ципрофлоксацин #Cussing out-имаше бактерии в урината Proteus Mirabilis и след като пи Аугментин се изолираха пък Pseudomonas aeruginosa.Според антибиограмата бактериите бяха чувствителни само на Ципрофлоксацин и Амикацин.Педиатъра реши, че Ципрофлоксацинът е по-подходящ и детето го пи 5 дни/в съобразена за кг доза/.Та интересува ме какви са страничните действия на двете лекарства и кога се проявяват те? newsm78 И дали втози случай наистина Ципрофлоксацинът е бил по-малкото зло?
В момента ни е изписан Енгистол за укрепване на имунитета/след много чести боледувания/.Какво ще кажете за него и добре ли е да се дава на 3г дете?
Благодаря Ви предварително за отговора!

# 989
 Според нашия педиатър имаме алергия/ зачервени груби бузки от двете страни на устата/, според кожния лекар това не е алергия. Но е факт, че това продължава вече 6 месеца. Имам 1 чекмедже мазила, помагат за кратко, сега педиатъра ми изписа Хизал след известно време и Аериус. Не съм давала нито едното нито другото,затова моля да ми кажете каква е разликата, кое по-щадящо и по-подходящо.

Общи условия

Активация на акаунт