Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 885 882
  • 2 912
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 1 116
Този път му изписа Clenil Jet 250 mg ,Klacar,Fenistil i Ventolin.
Въпросът ми е за Кленил-а:Какво Ви е мнението за него?Като прочетох листовката свят ми се зави ooooh!
Кортикостероид е , системни ефекти се появяват само при продължителна употреба. Има противовъзпалителен и противоалергичен ефект върху бронхиалната лигавица, използва се за поддържащо лечение на бронх. астма. Странна е дозата от 250 микрограма -тя е за възрастен, има си и детски варианти (50 мкг),които са за над 4 - 5 год. деца. Лекаря ти е изписал всичко възможно на куп. Май не е наясно с причината за тези чести бронхити.

# 991
  • Мнения: 1 116
.. Сингулер - странични ефекти и особенно при прием с продължителност от 1 год., Суметролим - с повече или по-малко странични ефекти от антибиотиците / става въпрос при леки инфекции/, Биопарокс  и какви пробиотици има в аптечната мрежа ,които могат да се дават за предпазване на чревната флора при продължителен прием на антибиотици. Да уточня става въпрос за лечение при дете на  3 год. Благодаря предварително!!!  bouquet
Сингулар --> С доста по-добра поносимост е от кортикостероидите.Странични ефекти при прод. употреба - треска,кашлица, болки в корема, разтройство, главоболие, синузит, отит, обриви, екземи, пневмонии,конюнктивити.
Суметролим --> това е тримезол.Добър химиотерапвтик.Често предизвиква алергии обаче. Приема се с много течности. Може да се появи диария, гадене, главоболие.
За Биопарокса нищо лошо.
Пробиотици- Ентерол, Лактофлор, Саностол.

# 992
Колко често може да се дава суметролим и вреден ли е много

# 993
  • Мнения: 1 116
До декември месец бях на Серопрам. Пиех го заради панически пристъпи. Всичко мина ок - както лечението така и три месеца след него. До 12март, когато за един ден се сринах - загубих смисъла на всичко и пак усетих симптомите на паниката. Цяла нощ не спях и мислех как ще полудея и как цял живот ще съм на лекарства. Та въпроса ми е има ли някакви странични ефекти от серопрама след приключване на лечението, може ли да се повтаря лечението с антидепресанти. В момента съм на Ремотив, ходих на лекар и ми го дадоха, за да предотвратя нуждата от по силни лекарства. Т.е. този път от по рано отидох. Кажете ми какво мислите и за него. Благодаря.
Да не би да си го спряла изведнъж ?! Възможни са рецидиви ,разбира се ,но не е задължително. Ремотив ще ти свърши работа !    bouquet

# 994
  • Мнения: 1 116
Според нашия педиатър имаме алергия/ зачервени груби бузки от двете страни на устата/, според кожния лекар това не е алергия. Но е факт, че това продължава вече 6 месеца. Имам 1 чекмедже мазила, помагат за кратко, сега педиатъра ми изписа Хизал след известно време и Аериус. Не съм давала нито едното нито другото,затова моля да ми кажете каква е разликата, кое по-щадящо и по-подходящо.
И двете са добри, добре се понасят, не очаквайте стран. ефекти. По принцип по-доброто е Ериус, но за мен бих избрал Ксизал.

# 995
  • Мнения: 1 116
Здравейте, и аз искам да попитам за някои лекарства, които е пила дъщеря ми.Преди една година-детето тогава беше на 2г и 10м се наложи да пие Ципрофлоксацин #Cussing out-имаше бактерии в урината Proteus Mirabilis и след като пи Аугментин се изолираха пък Pseudomonas aeruginosa.Според антибиограмата бактериите бяха чувствителни само на Ципрофлоксацин и Амикацин.Педиатъра реши, че Ципрофлоксацинът е по-подходящ и детето го пи 5 дни/в съобразена за кг доза/.Та интересува ме какви са страничните действия на двете лекарства и кога се проявяват те? newsm78 И дали втози случай наистина Ципрофлоксацинът е бил по-малкото зло?
В момента ни е изписан Енгистол за укрепване на имунитета/след много чести боледувания/.Какво ще кажете за него и добре ли е да се дава на 3г дете?
Благодаря Ви предварително за отговора!
http://www.bda.bg/bdias/9227d.pdf Тук е всичко за Ципрофлоксацина.Не очаквай стран. ефекти в далечно време от него, те са само когато се приема. Доста по-щадящ е от Амикацина, тъй като амикацина уврежда слуха. Енгистол няма проблем да го даваш, той е към хомеопатията.

# 996
  • Мнения: 1 737
Защо на сиропа на Хималая "Cough" пише да не се дава на деца под 12! години, след като целия състав е 100% на билкова основа + мед?

# 997
  • Мнения: 433

[/quote]
Да не би да си го спряла изведнъж ?! Възможни са рецидиви ,разбира се ,но не е задължително. Ремотив ще ти свърши работа !    bouquet
[/quote]

Спрях го по план, мисля че не бях махнала приината. Но искам да съм сигурна, че няма странични ефекти от Серопрама след време.

# 998
  • Мнения: 69
Здравейте, и аз искам да попитам за някои лекарства, които е пила дъщеря ми.Преди една година-детето тогава беше на 2г и 10м се наложи да пие Ципрофлоксацин #Cussing out-имаше бактерии в урината Proteus Mirabilis и след като пи Аугментин се изолираха пък Pseudomonas aeruginosa.Според антибиограмата бактериите бяха чувствителни само на Ципрофлоксацин и Амикацин.Педиатъра реши, че Ципрофлоксацинът е по-подходящ и детето го пи 5 дни/в съобразена за кг доза/.Та интересува ме какви са страничните действия на двете лекарства и кога се проявяват те? newsm78 И дали втози случай наистина Ципрофлоксацинът е бил по-малкото зло?
В момента ни е изписан Енгистол за укрепване на имунитета/след много чести боледувания/.Какво ще кажете за него и добре ли е да се дава на 3г дете?
Благодаря Ви предварително!

# 999
  • Мнения: 138
здравейте, а можете ли да ми кажете за оспена дали има странични ефекти? и въобще доколко ефикасен е, продължаваме с високата темпретаура вече втори ден от приема му. детенце ми е на 2г. и почти два месеца. с диагноза гнойна ангина, но за всеки случай докторът ни пусна лист за изследване на кръвта и урината. кръвните изследвания ги направихме, но урината чак в понеделник, защото не се изпишка сутринта...благодаря и дано на място задавам въпросите си Confused

# 1 000
  • Мнения: 69
Благодаря за отговора!
Извинете ме, обърках май нещо с предишната публикация! Embarassed

# 1 001
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 465
Синът ми е на 6 м. Имаше лишей, поставиха диагноза себореен дерматит. Изписаха Елоком и финистил капки. Мазах 5 дни и лишеите изчезнаха. 2 седмици след употребата им, положението се влоши - сега кожата на крачетата е много суха и груба, като шкурка, главичката се нацепи, по челцето се появи обрив. Възможно ли е да е от елокома? А действието на Финистила какво е? Посъветваха ме да продължавам с него, за да не го сърби.

# 1 002
  • Мнения: 1 116
Elocom е кортикостероид, не може тези симптоми да са от него. Той няма да ви излекува лишеите, ще ги подтисне и като го спрете пак, както е и станало. Явно кожата е атопична. Фенистил са противоалергични капки- за сърбеж са идеални. Мажи с мазни кремове, които да задържат водата да не се изпарява. Който има опит да казва, аз нямам, или попитай в темата за атопичен дерматит.     bouquet

# 1 003
  • Мнения: 1 116
Благодаря за отговора!
Извинете ме, обърках май нещо с предишната публикация! Embarassed

Миличка какво правиш ?!   Rolling Eyes

# 1 004
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 465
Elocom е кортикостероид, не може тези симптоми да са от него. Той няма да ви излекува лишеите, ще ги подтисне и като го спрете пак, както е и станало. Явно кожата е атопична. Фенистил са противоалергични капки- за сърбеж са идеални. Мажи с мазни кремове, които да задържат водата да не се изпарява. Който има опит да казва, аз нямам, или попитай в темата за атопичен дерматит.     bouquet

Благодаря много за отговора!

Общи условия

Активация на акаунт