Великобритания - тема 80 Юбилейна Пред Коледна; Коледна; След Коледна

  • 33 751
  • 732
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 673
Без малко да ви изгубя дирите, най-накрая съм в новата тема.

Ронка, каквото са търсили - не са го намерили. Телефони, таблети, мп3 плеъри, основно за това разбиват коли. Имате ли право на някаква компенсация от застрахователя си? Много неприятен инцидент.

Аделинда, успех с интервютата. Все ще намериш място, на което да се чувстваш добре.

За Брекзит - а при нас целият клас на дъщеря ми бяха тъжни, с изключение на едно дете, което е с поведенчески проблеми. Не спирам да обяснявам на всички, че за Брекзит гласуваха (и сега се радват) ниско образованите и ниско платените хора. Много тъжно, но е така. Уроци има за учене и от двете страни, защото пък и много образованите и високо платените не успяха да избегнат този избор, нито пък да го отменят. Но като цяло на своето дете повтарям, че може да са ни извадили от Европа, но Европа от нас няма да я извадят никога. Най-много ме хвана за гърлото прожектирането върху белите клифове на Доувър от "Лед бай мънкис".

Един въпрос: има ли родители на 12-13 годишни тук, които са одобрили и поставили ваксината за ЧПВ? Не знаех, че и за момчета имало вече. Мнения?

И една туристическа новина: хванали децата в училище и им направили едно представяне на тази уникална дестинация, където ще могат да видят "мечка в гората и ще влязат в истинска пещера", срещу 1600 лири следващата година. Да почвали от сега да събират пари, че много, ама много екзотично щяло да бъде. Гледам после писмото до родителите - лагер в Румъния. Направо ми иде да зарежа даскаллъка и да се върна към първото си образование "туризъм". За 1600 лири на дете за 5 дни дали не можем им покажем някоя мечка в гората и ние и да влязат в истинска пещера?? Ще им сготви родопска баба на истински, жив огИн, истински картоф на пататник, а чичо Петър ще им даде да секат дърва с истинска брадва, от стомана! Какви печалбари са тия агенции, нямам думи направо.

# 241
  • Мнения: 8 916
А аз постепенно приех, че не само ниско образовани хора и с ниски доходи са гласували за Брекзит. Но те се хванаха на манипулацията на онези богати и високо образовани, които искаха излизане. И все си мисля, че ако наистина мнозинството искаше да спре излизането, щеше да намери начин.

# 242
  • Мнения: 9 991
Аз имам колежка, много приятна, не се чувствам дискриминирана от нея, е тя е за брекзит. Предполагам всеки си има причина, но както нашите политици обвиняват европейския съюз да правят каквото си искат, така и тяхното правителство. Сега казват, че каквито и грешки да направят няма да имат оправдание, но какво от това. Някои са расисти и искат брекзид, за да не може другите да са им равни. Но все пак за мен са в една заблуда. Сега си мислят, че ще са независими и по-богати от другите, което няма да стане, поне според мен. Англия така или иначе даваше много права на емигрантите, които в България ги нямат, пак европейски съюз. Ще видим.

# 243
  • Мнения: 1 673
Разбира се,  Блу. Търговията и финансовите интереси при едно преразпределяне на пазарите за стоки и услуги са приоритет на много, много богати хора в страната. И са в услуга на други богати хора от други земи. Няма съмнение.

Аз имах предвид друго в съотношението неуки/ниско платени : образовани/добре платени, примерно, че образованите хора изобщо не гласуваха при референдума, подценявайки го и мислейки си, че това никога няма да мине. Освен това колко образован народ не е успял да помогне на тези около себе си да научат повече за Европа, примерно френските малки пазарчета, които идват в пош градчетата, се отбягват от ниско образовани хора с ниски доходи, защото 1. те имат ужасни спомени от ученето на чужд език и си мислят, че там ще ги карат да го говорят, и 2. храните като вкус са на различно ниво от редовния печен картоф с боб, 3. цените са скъпи и т.н... Организаторите не са намерили начин да приобщят всички в градчето да харесват/уважават това. Да не говорим, че училищата са изтървали толкова поколения, на които не им се казва в нито един час по география от 1 до 8 клас, че Великобритания е член на ЕС и какво е това (съпоставено с българските учебници и атласи, които отгоре до долу са нашарени с флаговете на Европа). Ужасяващи статистики как децата не искат да учат чужди езици, защото нямало нужда. Колко учители са пропуснали възможността да обяснят колко добре е да говориш няколко чужди езика... Разкошните ботанически градини "Eden Project" са с пари от ЕС. Табелата е толкова малка и сбутана, разкошен проект, ходят много хора, а никому не става кристално ясно, че това са съвместни усилия с Европа и т.н. Децата от по-слабите Унита не искат да ходят на студентски обмен в Европа, защото просто не го разбират - какво е това и защо е добро. Т.е. отново някой умен, образован, отдаден на образованието, който може да прави презентации, да въздейства, отново е пропуснал този момент. При мен на работа, 3 колеги учим с пари, отпуснати от ЕС (другите 2 са англичанки) и те не знаят, не разбират дори, че хиляди евро са дадени, за да ги изучат, да вдигнат стандарта от касата за образование на Европа... (знакът на ЕС е по-малък от монетка от 5 стотинки на договорите, които подписахме).  Лично шефката ми, която е подписала тези договори за обучение, платено от ЕС, е гласувала за Брекзит. Тя гласувала за британски ферми и да няма талибани... Персоналът ти се квалифицира с пари от Европа, а ти гласуваш тия пари да ги няма вече, да спрат... Толкова много социално-психологични фактори, които съчетани с нечии финансови интереси, донесоха сегашния резултат. Но както и да е. Стореното - сторено. Ще гледаме какво ще става по-нататък.

# 244
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
И аз споделях мнението на Мари (че само определена прослойка в обществото е гласувала за излизане), но след последните резултати от изборите не мисля, че е така. Резултатите са показателни, нищо че причините са комплексни.
Много ми стана тъжно днес като прочетох това :“The role of teachers, who were often said to be bystanders and did not intervene, or in some situations became perpetrators themselves, emerged as a profoundly important dimension of young people’s everyday experiences of marginalisation,” she said. “Teachers were, on occasions, not only discriminatory in their practices, by ignoring young people’s presence in class, but also racist in the views openly expressed during lessons or through ignoring incidents of racism they overheard.”
https://www.theguardian.com/society/2019/aug/22/xenophobic-bully … dm5lMoUXoLbaGgN5k

# 245
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Истината е, че Брекзит се получи, точно защото една прослойка хора повярва, че след него комшията му румънец ще си хване багажа и ще изчезне и че същият този няма да му взима бенефитите и кансъл жилищата. А че всъщност богатите и със съвсем други политически цели хора използваха тази низка топка да си изиграят коза, беше ясно на малцина, поне непосредствено след референдума. Сега някои го осъзнават, но както си имаме една хубава приказка - късно е либе за китка. Единственото, което постигнаха,  е прикритият им досега расизъм да стане явен и безскрупулен. Мен това ме притеснява - отношението към нас вбъдеще, отношението към детето ми в у-ще..

# 246
  • Мнения: 9 991
Че то като в Англия в целия европейски съюз не знам дали го има. Че като отидеш на лекар са длъжни да ти осигурят преводач, щото не разбираш. Не идва от европейския това, за което се борят, ама късно ще се сетят. За референдума не знам кой е гласувал, но ако не го искаха брекзит, нямаше партията на Борис Джонстън да спечели. Особено на последните избори, които се знаеха за какво са. Нищо не са проспали.

Последна редакция: чт, 06 фев 2020, 00:36 от adelinda

# 247
  • Bristol
  • Мнения: 9 369
В очакване ли сте на storm Ciara? 😁
Аз гледам максимално пране да изсуша днес в двора 😂 А клубът ни отмени колоезденето утре, заради прогнозата за силен вятър Sad

Последна редакция: сб, 08 фев 2020, 15:55 от Merry

# 248
  • Мнения: 3 229
В очакване ли сте на storm Ciara? 😁
Аз гледам максимално пране да изсуша днес в двора 😂 А клубът ни отмени колоезденето утре, заради прогнозата за силен вятър Sad
Следим прогнозата. Гледам много мероприятия на открито са отложени. И аз пуснах две перални днес.

# 249
  • Мнения: 872
Здравейте! Толкова отдавна не съм влизала във форума,че ми трябваше известно време,за да намеря темата Simple Smile
Маpи , моята дъщеря е на почти 13 години и направихме ваксината, но аз по принцип съм за ваксините и правим всички задължителни,дори и противогрипната. Нямаше странични реакции,само малко я болеше мястото на инжекцията два дни. При момчетата четох, че същия ЧПВ причинява карцином на ануса,може би за това ваксината е препоръчителна и за тях. В училището,в което е дъщеря ми учат само момичета и тя каза,че повечето от тях са направили ваксина.
  В нашия град 75% гласуваха за брекзит,но някакви вълнения нямаше след излизането. Времето ще покаже,дали всички ще съжаляваме.

# 250
  • Мнения: 1 479
В очакване ли сте на storm Ciara? 😁
Аз гледам максимално пране да изсуша днес в двора 😂 А клубът ни отмени колоезденето утре, заради прогнозата за силен вятър Sad


Нас ни връхлетя както си трябва, големи дъждове, големи ветрове. Само дано оградата оцелее. Нямам търпение да свършва тая зима вече и да видим някой друг ден без дъжд и със слънце.

# 251
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ужасно е, в момента чакам автобуса и направо ще ме събори, а аз не съм от лесните за събаряне. Духа отвсякъде, все едно десет вятъра те блъскат от всички страни. Много е неприятно.

# 252
  • Мнения: 8 916
При нас бурята дойде сутринта и ние чинно спазваме препоръките да си седим по къщите. Излязох рано само за секунди да прибера дрънкулката от вратата и толкова. Започна и да пръска вече. Хич не обичам да стоим цял ден затворени, но май ще се наложи.

# 253
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Тъкмо се оплаках в друга тема, че ми се обядва в Икеа, ама няма. Лошото е, че млякото и хлябът са свършили - класика Joy и ще трябва да изляза.

# 254
  • Мнения: 3 229
При нас е сравнително спокойно. Подухва леко. Сутринта валя силно и сега вече е слънце. Поривите са около 30 км/ч. Но гледам на юг е сериозно положението.

Общи условия

Активация на акаунт