Генетични и имунологични проблеми - 16

  • 36 453
  • 746
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 032
Обещах да напиша какво ще каже Русев за терапията редуване на клексан и аспирин през ден и ето и интерпретацията:
АРТТ с този мой резултат - 22.2 реф от 22.1 до 28 означава, че утрогестана/ който ми е предписан 2 х 3/ блокира действието на клексана / той пък ми е през ден и редувам с аспирин/. Трябва да започна веднага да намалявам утрогестана и за следващите две седмици да го спра....Сега съм в края на 10 г.с. Вече съм била бременна, не ми трябвал !
На въпроса ми как действа терапията с ресуване на клексан и аспирин, отговора е че те са с еднакво действие, взаимозаменяеми.....
Д димера трябвало да е 0.150 за да е всичко наред, при мен е 0.330 и това показвало, че не е чисто / кое точно не е чисто вече нямах желание да питам/
За тромбоцитите нито дума.
След 2ч и половина чакане това беше анализа, който получих. Ами какво да ви кажа .... объркана съм

# 121
  • Мнения: 6 284
Редно е  поне едно изследване на прогестерон да се пусне за да се прецени има ли нужда от допълнителен прием на Утрогестан или не. Допълнително негово действие е че отпуска гладката мускулатура което понякога също е от значение. Според мен се консултирай със следящият те АГ преди да предприемеш каквото и да било. Peace

# 122
  • Мнения: 371
Здравейте,

След имунологични изследвания при доц. Русев се установи наличие на ембриотоксини. По негови думи няма жена забременяла с такива.
Ще направя вливка от имуноглобулин за мое успокоение.
Интересно ми е вие какво мислите за това? Има ли такива сред нас, забременяли дори с ембриотоксини и без вливки?

# 123
  • Мнения: 1 032
Аз направих вливката, изобщо не вярвам, но за да не се упреквам после ......

# 124
  • Мнения: 1 976
Аз съм в 10 г.с. и съм на Дуфастон 3X1 и Утрогестан вагинално 2X2. Сега вече ми казаха да започвам да намалявам дозите и постепенно ще ги спирам. Утрогестан вагинално влияе ли в крайна сметка на кръвосъсирването? APTT преди две седмици беше 28.5 при реф. стойности 25-40. Това добре ли е като резултат?

Последна редакция: пт, 20 дек 2019, 13:21 от Forest rain

# 125
  • Мнения: X
Мен изрично ме предупреди Русев че влияе , Не е казвал вагинално или орално , Но то така или иначе се усвоява в организма и влияе самия хормон на това нещо .

# 126
  • Мнения: 427
Здравейте,
Изписан ми е Медрол заради положителен крос-мач. Някой пил ли е? Четох много лоши неща в листовката за бременност и опити за бременност и много се чудя дали изобщо да го взимам. Извън границите на Т клетките съм само и то с 0,56. Естествено забременяване започваме и ме притеснява, че контрол на крос-мач ми е чак след + тест за бременност, което може да се случи и след 3 или повече месеца. От клиниката ми казаха, че няма проблем да го пия дълго, но това е кортикостероид и хич не ми изглежда безобиден. Виждам, че го изписват след трансфер за кратко обаче... Благодаря.

# 127
  • Мнения: 343
След трансфер ако има положителен тест въобще не е за малко. Аз съм бременна по естествен път и го пия от около 5-та седмица 2х1,сега съм началото на 3-тия месец и ми го намалиха на 1 път на ден и най вероятно ще го пия до края на 3-тия месец. Така че слушай си доктора.

# 128
  • София
  • Мнения: 7 428
Пила съм преднизолон около месец преди /след ЗЕТ. Организма ми се нормализира около 6м след това. Изписват го за потискане на имунната реакция на организма при трансфер.

С кросмач нямам опит. Трябва да се преценят предимствата и недостатъците от приема на кортикостероида.

# 129
  • Мнения: 427
Cruella ти за какво го пиеш? 5та седмица е по-добре и така бих се съгласила, но да го пия преди забременяване, което може да отнеме дори година ми се струва нереално. Ще потърся и второ мнение.

След трансфер ако има положителен тест въобще не е за малко. Аз съм бременна по естествен път и го пия от около 5-та седмица 2х1,сега съм началото на 3-тия месец и ми го намалиха на 1 път на ден и най вероятно ще го пия до края на 3-тия месец. Така че слушай си доктора.

# 130
  • Мнения: 343
Аз имам една извънматочна и един спонтанен аборт. И репродуктивния ми доктор търсеше проблем защо не ги задържам,след като забременях по чудо (с овулация от ляво яйчник,а нямам лява тръба и с точно 1 опит в месеца ) той ми включи доста медикаменти и инжекции. За сега да чукна на дърво всичко е наред,дано така да е и занапред. Знам че медрол понижава имунната система,за да не отхвърли ембриона,но спирането не трябва да е от раз,а по схема. Преди да забременея съм го пила веднъж за 11 дни след доказана овулация,на 11 ден направих тест беше отрицателен и го спрях от раз. Потърси второ мнение задължително.

# 131
  • София
  • Мнения: 7 428
Кортикостероидите се спират по схема без значение дали има или няма бременност.

# 132
  • Мнения: 343
Кортикостероидите се спират по схема без значение дали има или няма бременност.

Може и така да е,аз го спрях от раз тогава,така ми каза доктора.

# 133
  • София
  • Мнения: 6 010
Здравейте,

След имунологични изследвания при доц. Русев се установи наличие на ембриотоксини. По негови думи няма жена забременяла с такива.
Ще направя вливка от имуноглобулин за мое успокоение.
Интересно ми е вие какво мислите за това? Има ли такива сред нас, забременяли дори с ембриотоксини и без вливки?

Аз съм с положителни ембриотоксини и никога не бях забременявала. Направих вливката и същия месец забременях. Сега планирам втора бременност и също направих вливка, но ще видим дали ще имам същия луд късмет с бременността.

# 134
  • Мнения: 664
Момичета и преди съм чела за тези ембриотоксини и мислих да ги правя, но се оказа, че доц. Русев не ми ги е назначил, а и аз забравих да го попитам. Аз съм с два миседа и едно кухо яйце, но така и не ми ги пусна. Да не би да се пускат само при жени, при които не е имало бременност?

Общи условия

Активация на акаунт